zabezpečenie väčšej pomoci. Protestujúci vyjadrili obavu, že rekonštrukcia obíde chudobných po tom, ako ich od evakuovali do miest po celých Spojených štátoch. Dosiaľ sa do New Orleans podľa odhadov nevrátilo vyše 300 000 ľudí, celé štvrte ostali opustené a plné trosiek.
Federálna vláda poskytuje evakuovaným rôzne množstvo pomoci, pokrývajúcej dočasné ubytovali a náklady na živobytie. Niektorí postihnutí však tvrdia, že dosiaľ nedostali žiadne peniaze. Starosta Ray Nagin sa stretol s evakuovanými vo viacerých štátoch USA, aby si vypočul ich názory na obnovu New Orleans. Úrady zatiaľ nerozhodli, ako prestavať poruchový systém hrádzí, cez ktorý voda počas hurikánu zaplavila mesto - čo je kľúčové rozhodnutie pre poisťovne a veriteľov financujúcich rekonštrukciu. Viacerí evakuovaní vyzývajú, aby sa menej hovorilo a viac konalo. "Momentálne s nami zaobchádzajú ako s utečencami," vyhlásil Mervin Lucas. "Trápi ich zdravie v Afganistane, zima v Pakistane. Ľuďom v Iraku dávajú lepšie veci než nám."
Organizátori zhromaždenia mesto obvinili, že diskriminuje černošské obyvateľstvo, keď postupuje s obnovou pomaly najmä v najviac zasiahnutých chudobných oblastiach. Protest mal aj príjemnejšiu stránku - niektorým obyvateľom New Orleans umožnil znova sa stretnúť s priateľmi, ktorých naposledy videli pred tým, ako mesto 29. augusta zasiahla Katrina.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.