Famózny záver odvrátil pohromu

Sportnet|13. dec 2005 o 00:00

Michalovce Basketbalisti Michaloviec odohrali počas uplynulého víkendu posledné dve stretnutia základnej časti pred vlastným obecenstvom. Najprv si

s prehľadom poradili s Legatom Svit, no v nedeľu sa poriadne natrápili s nováčikom z Dolného Kubína.

1.BK Michalovce Legato Svit 71:58 (36:24)

Michalovce nezačali dobre a po tretej minúte prehrávali už 0:9. Trvalo celú prvú štvrtinu kým sa ako tak začalo brániť V útoku sa chytil R. Rakovský s Mižákom a domáce družstvo si utvorilo až 20-bodový náskok. Ten si Michalovčania udržiavali až do konca,

keď sa na palubovke vystriedali všetci hráči.

Body: R. Rakovský 25, Mižák 16, Svitlica 13, Tebeľák 7 ,Magoč 6, R. Rakovský a Virčík 2.

1.BK Michalovce- D. Kubín 71:69 (28:37)

Prvá štvrtina ukázala, že to bude súboj obrán a výsledok 10:11 po prvej štvrtine tomu nasvedčoval. Súperi si nič nedarovali a strelecky sa v prvej štvrtine presadil iba Svitlica a Rakovský. V 2. a 3. štvrtine sa presadili hostia a úplne ovládli ihrisko. Do šatní v polčase

išli súperi za stavu 28:37 a hostia boli na koni. Po prestávke súperov náskok ešte utešene vzrástol. V 28. min. bolo už vedenie D. Kubína o 19 bodov a na skorigovanie výsledku ostávalo iba 11 minút. Keď už všetci v hale lámali nad zápasom palicu, zrazu sa začala karta obracať. Michalovce neprehrali doma už 36 mesiacov a začali z náskoku pomaly ukrajovať. V útoku sa konečne pridali k Svitlicovi aj R. Rakovský, Virčík a Magoč a v 38. minúte bol po trojke Svitlicu už 64:66. Posledná minúta zápasu bola neobyčajne dramatická .Najprv Svitlica vyrovnal, súperovi sa nepodarilo prejsť cez polovicu ihriska a

z nasledujúceho rýchleho protiútoku kapitán Magoč dostal Michalovce do vedenia o dva body. Vďaka výbornej obrane sa znovu domáci dostali pod kôš a Mižák spod koša zvýšil na štyri body.

Súper 15 sekúnd pred koncom hral vabank a trojkou znížil na 70:69, no dve sekundy pred sirénou upravil Mižák na konečných 71:69. Body: Svitlica 24, R. Rakovský 13, Magoč 11, Mižák 9, Virčík 8, Holda 4, Tebeľák 2.