Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V dramatickom závere otočili juniori HKM 98 výsledok

Rožňava - V druhom kole hostili hokejisti HKM 98 mládeže Rožňava súperov z Gelnice. Starší žiaci ani tentoraz neuspeli a opäť utŕžili debakel .V

kategórii juniori - dorast v dramatickom závere zvrátili domáci výsledok vo svoj prospech.

HKM 98 Rožňava - HK Gelnica (starší žiaci)

2:18 (0:1, 1:11, 1:6)

Góly za Rožňavu: Soltész, Tutko, vyl. 2/0

Rožňava: Ďurišin - Gajan, Luca, Benko, Benedik, Vápeník, Gazdík, Griger, Tutko, Soltész, Belák, Kučera, Murza

V úvodnej tretine inkasoval domáci brankár Ďurišin iba raz a hra bola vyrovnaná. V ďalšej časti hostia roztočili gólostroj a nasúkali v priebehu deviatich minút jedenásť gólov. Korigovať nepriaznivý stav dokázal iba Soltész po prihrávke Beláka. V záverečnej tretine sa ešte Tutko zapísal do streleckej listiny, ale ďalšie góly padali už iba do domácej siete. Po úvodnom oťukávaní sme súperom veľa nedovolili, ale slabinou bola koncovka. V druhej tretine nám neprialo ani počasie a slnko oslňovalo nášho brankára priamo do tváre, čoho následkom boli opozdené reakcie na klamlivé puky. Opäť sme kondične odišli a je potrebné zlepšiť ak obrannú činnosť tak spresniť prihrávky, povedal tréner starších žiakov Štefan Sudimák.

HKM 98 Rožňava - HK Gelnica (juniori - dorast)

4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

Góly za Rožňavu: Feješ 3, Bučko, vyl. 4/8

Rožňava: Takáč - Belák, Bučko, Feješ, Heteši, Janco, Klimo, Köteleš, Lang, Lipták, Madáč, Matejka, V. Molčan, P. Molčan, Motyka, Kisely, Komjaty, Očkaik, Šafár

Úvodná tretina bola vyrovnaná, ale chudobná na strelecké príležitosti. Už v 2. min. využil zaváhanie v obrane domácich Vastelovič na strelenie gólu, čím úspešne zavŕšil prvú presilovku. Aj domácim sa podarilo zrovnať skóre pri početnej výhode, keď v 13. min. prekonal hosťujúceho brankára Bučko. V druhej tretine domáci hru výrazne zlepšili, ale pozahadzovali množstvo gólových šancí. Najväčšiu mal hneď v úvode Matejka, ktorý sa zoči-voči brankárovi hostí nedokázal presadiť. Nedáš- dostaneš sa potvrdilo a do šatní odchádzali s jednogólovým vedením hostia, keď v 38. min. rozvlnil domácu sieť autor prvého gólu Vastelovič. Záverečná tretina priniesla množstvo dramatických momentov. Najprv po prihrávke Janca presne zakončoval Feješ a domáci po druhýkrát zrovnali stav stretnutia. O dve minúty sa už radovali z vedenia, keď na 3:2 upravil Feješ. Gólu predchádzala situácie na opačnej strane hracej plochy, keď sa hostia sústredili viac na šarvátku ako na obrannú činnosť. Hostia z presilovej hry piatich na troch, keď bol prísne vylúčený Šafár dokázali vyrovnať Grossom. Tri minúty pred koncom sa po samostatnej akcii gólovo presadil opäť Feješ a rozhodol o plnom bodovom zisku pre domáce farby. Hostia znervózneli a záver dohrávali v dvojnásobnom oslabení. Bolo to ťažké stretnutie, súper bol kvalitný. Nevyužili sme niekoľko šancí hlavne v druhej časti, ale nakoniec nám vyšiel záver, ktorý rozhodol, uviedol vedúci mužstva Imrich Feješ. V nasledujúcom kole cestujú hokejisti Rožňavy do Sabinova.