Martin - Poprad 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Sportnet|14. dec 2005 o 00:00

Posledné výsledky Martina neboli náhodné, lebo aj v predohrávke 40. kola extraligy sa nováčik súťaže vypol k výbornému výkonu. Extraligového lídra

domáci nepustili do väčšieho tlaku, a keď si hostia aj nejaké šance vytvorili, stroskotali na pozornom Rovniankovi, ktorý v martinskej bránke nahradil pôvodne nominovaného Ševelu, ktorý sa zranil pri rozkorčuľovaní. Martinčania išli tvrdo za víťazstvom, nič neponechali na náhodu a druhý gól, ktorým by poistili rýchly zásah Berana z 3. minúty, mohli streliť už oveľa skôr, ale popradský gólman Kožuch v niektorých prípadoch doslova čaroval. Domácim to vyšlo až v 46. min, keď po peknej kombinácii s Beranom Cebák zavesil puk pod hornú žŕdku Kožuchovej bránky

Góly: 3. Beran (Klepáč), 46. Cebák (Beran, G. Saliji), 59. G. Saliji (Podstavek, Vantroba), vylúčení: 9:8, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Müllner, Bulko, 2800 divákov. Martin: Rovnianek - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Ratveiský, Stolárik - Török, Beran, Važan - Podstavek, Koložváry, G. Saliji - T. Jaško, Kuric, Beutel - P. Tabaček, Hanec, Holečko. Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Fabian, Kumstát, Vorobel, Valečko, Javín, M. Turan, Bambúch - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, J. Faith, Martin Segľa - Zavacký, M. Haščák, Piatak.

MIENKA TRÉNERA

Ladislav Svozil (Poprad): "V úvodných dvoch tretinách sme nepodali očakávaný výkon a v záverečnej časti hry sme už rozbehnutých domácich nedokázali zastaviť. Po eufórii a víťazstve nad Nitrou si mužstvo asi myslelo, že tu môže v pohode uspieť. Neznižujem však tým výkon Martina, ktorý príkladne bojoval."