Návrh štátneho rozpočtu na rok 2006 podporil aj poslanec Smeru
S postojom Hanzela zásadne nesúhlasí podpredseda strany Igor Šulaj. "Hanzel nemal právo, aby podporil tento návrh, ak chce byť platným členom opozičnej strany Smer," povedal Šulaj. Podľa neho vedenie strany sa bude hlasovaním Hanzela zaoberať. Na otázku, či mu hrozia disciplinárne postihy povedal "sú to reálne možnosti". Sám Hanzel dôvod na odchod zo strany nevidí. "Sú situácie, keď sa v strane nemusíme zhodovať vo všetkom," povedal.
Šulaj rozpočtu vyčíta, že je predvolebný. Rast miest v štátnej a verejnej správe bude podľa neho vyšší ako rast ekonomiky. Upozornil tiež, že rozpočet nerieši regionálne rozdiely. "Ak výdavky budú použité najmä na štátne a verejné inštitúcie, ktoré sa predovšetkým nachádzajú v Bratislave, asi sa tu ekonomika bude vyvíjať rýchlejšie ako v iných regiónoch Slovenska," zdôraznil Šulaj.
Beáta Brestenská, ktorá po odchode lídra ANO Pavla Ruska z vlády prešla na stranu opozície, taktiež podporila koaličný návrh budúcoročného štátneho rozpočtu. "Myslím si, že tento rozpočet nastavil rámec priorít tejto krajiny a ja osobne som ho podporila pre školstvo a pre program Minerva," zdôvodnila po hlasovaní pred novinármi. Ako zdôraznila, nemá záujem ísť proti svojej dlhoročnej práci, preto nemala dôvod rozpočet podporujúci školstvo a informatizáciu nepodporiť.
Brestenská o svojom rozhodnutí podporiť rozpočet na rok 2006 hovorila aj so straníckymi kolegami a predsedom ANO Pavlom Ruskom. Nikto jej v hlasovaní nebránil. Je presvedčená, že ak by v rozpočte boli jeho priority, ako napríklad podpora pracovných miest, predpokladá, že tiež by za návrh hlasoval. Ako dodala, podľa nej je na každom poslancovi ako sa rozhodne. Brestenská akceptuje, že Černá, ktorá spolu s ňou stojí pri Ruskovi, sa pri hlasovaní zdržala.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.