Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Loto Cup: Spackané vykročenie hossovcov

Slovensko - Lotyšsko 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0, 0:1)Piešťany (SITA) - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom úvodnom

Slovensko - Lotyšsko 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0, 0:1)

Piešťany (SITA) - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom úvodnom vystúpení na turnaji Loto Cup v Piešťanoch s tímom Lotyšska 3:4 po

samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Františka Hossu viedli v úvode tretej tretiny už trojgólovým rozdielom, ale Lotyši sa troma gólmi v rozpätí desiatich minút vrátili do zápasu a v samostatných nájazdoch rozhodli o svojom víťazstve.

Slováci začali dobre a hneď v úvodnej minúte našiel

Bartečka Kapuš a kapitán slovenského tímu otvoril skóre. Slovenský tím mal miernu prevahu, ale do koncovky sa nedostával. Na oboch stranách prevládali najmä pozorné obrany. Navyše hlavný arbiter zápasu D. Konc nasadil prísny meter a iba málo času sa v prvej dvadsaťminútovke hralo v plnom počte. V druhej časti stretnutia sa hra viac otvorila. V 26. min po akcii Kapuša s Bartečkom využil presilovú hru Čierny. V polovici stretnutia získal puk pri vlastnom oslabení Bartečko, ale jeho presnú strelu zastavila lapačka lotyšského brankára. V 35. min unikol opäť pri oslabení Štrbák, ale tiesnený na dvakrát neskóroval. Až o ďalšie dve minúty sa dostali do prvého vážneho ohrozenia Križana Lotyši. Mamonovs najskôr minul a Tribuncovs mieril iba do slovenského gólmana. Hneď v úvode tretej časti stretnutia nevyzrel na Križana ani Tambijevs. Slovensko hralo v pohode a naďalej bolo aktívnejšie. V 45. min dorazil Zálešákovu

strelu Vaic a zvýšil už na 3:0. O necelú minútu však znížil Astasenko a v polovici tretej dvadsaťminútovky si vychutnal Križana Redlihs. Necelé štyri minúty pred záverečnou sirénou unikol Vasiljevs, ktorého bekhendovú strelu dopravil do slovenskej bránky Bondarevs a vyrovnal na 3:3. Navyše po vylúčeniach Štrbáka a Vaica mali Lotyši v záverečných minútach výhodu 108-sekundovej presilovej hry. Ankipäns však mieril iba do hornej žŕdky. V úvode päťminútového predĺženia nevyužilo Slovensko presilovku štyroch proti trom a rovnakú výhodu nezužitkovali ani Lotyši. Keď v poslednej tridsaťpäťsekundovke nevyšla domácemu tímu opäť početná výhoda štyroch proti trom, tak o výsledku súboja rozhodli samostatné nájazdy. Kapuš neodpovedal na gól Tambijevsa a Lotyši sa tak radovali

z víťazstva.

Góly: 1. Bartečko (Kapuš), 26. L. Čierny (Bartečko, Kapuš), 45. Vaic (Zálešák) - 46. Astasenko (Vasiljevs), 50. Redlihs (Ziedinš), 57. Bondarevs (Vasiljevs), rozhodujúci nájazd Tambijevs. Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: D. Konc - Pavlovič, Tvrdoň, 1000 divákov.

Slovensko: Križan - L. Čierny, Štrbák, Starosta, Obšut, Milo, Stehlík, Graňák, Smrek - Bartečko, Kapuš, M. Bartek - Országh, Rast. Pavlikovský, Somík - Vaic, Podkonicný, Zálešák - Lažo, Jarolín, T. Chrenko. Lotyšsko: Masalskis - Lavinš, Rekis, Pujacs, Tribuncovs, Astasenko, Bondarevs, Miranovics - Ankipäns, Sprukts, Širokovs - Macijevskis, Semjonovs, Tambijevs - Stals, Vasiljevs, Mamonovs - Redlihs, Berzins, Ziedinš - Ozols.

Mienka trénera

František Hossa ( SR): "Musím byť kritický. Dve

tretiny sme hrali veľmi dobrý hokej a to z hľadiska hernej disciplíny, taktiky i nasadenia. Potom prišli nepochopiteľné individuálne chyby, zápas sme stratili a bolo 3:3. Záver bol zaujímavý, každé mužstvo mohlo vyhrať aj prehrať. Také resumé trestných strieľaní, aké bolo na konci tohto stretnutia, som však ešte nezažil."

Zostávajúci výsledok

Kanada - Švajčiarsko 2:4 (1:0, 1:2, 0:2), 9. Sarault (M. Kariya, J. York), 39. J. York (M. Kariya) - 28. Steiner (Rüthemann, Blindenbacher), 29.

Forster (Wichser), 54. Bezina (Plüss, Della Rossa), 60.