Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Humenné stopercentne, Prešov napoly

Záverečné kolo základnej časti extraligy volejbalistov vyriešilo aj poslednú neznámu v tabuľke. Šiestym celkom, ktorý sa dostal do lepšej

nadstavbovej skupiny, sú Malacky, ktoré odrazili finiš Zvolena z posledných kôl. Východniari sa zoradili v tabuľke za sebou, tretie Humenné stíha vedúce duo, majster z Prešova po neľahkej základnej časti dokázal uhrať pozíciu v elitnom kvartete. Extraliga pokračuje úvodným kolo nadstavbovej časti v sobotu 7. januára 2006, východniari sa stretnú v derby v Humennom.

STU NITRA - CHEMES HUMENNÉ 1:3 (-23,-23,20,-22)

Do stretnutia vstúpili chemesáci veľmi dobre a viedli 12:17. Od tohto momentu však akoby uťal. Nezložili štyri lopty v sérii a domáci šnúrou otočili (18:17). Koncovku zvládli hostia iba vďaka blokom. Zo záveru vyrovnaný volejbal pokračoval aj v II. sete. Domáci riskovali podanie, ani jeden celok neodskočil a opäť rozhodli humenské bloky. Snaha Nitranov však bola korunovaná v treťom dejstve, lebo z 5:5 odskočili na 11:5, a aj keď východniari stiahli (16:14), následných 19:14 znamenal nitriansku kontrolu nad výsledkom. Po ráznom dohováraní však chemesáci nakoniec drámu nepripustili. Viedli 6:13 a nakoniec bez problémov štvrtý set získali.

Chemes: Matta 4, Pollák 13, Hriňák 15, Beňa 14, Kašper 6, Katona 4 (libero Vajda, Lampard, Jakubov 12). Pred 200 divákmi rozh. Bajči a Viktoríny-Lisá. Hrací čas: 91 min.

MŠK ZVOLEN - CHEMES HUMENNÉ 1:3 (-17,19,-21,-14)

Domáci ešte živili nádej na prvú šestku, ale asi najlepší výkon chemesákov na súperovej palubovke ich "sny" zmaril. Hostia ťažili z kvalitného taktického servisu (na Stehlíka a Skladaného), čím domáci nemohli útočiť prvým sledom a obrana hostí na sieti bola úspešná. V I. sete nastal zlom za stavu 10:11 - 10:14, druhé dejstvo sa vyvíjalo dobre 6:9, ale servis Michalča vniesol na stranu Chemesu nervozitu, slabšiu nahrávku a začínalo sa od znova. V ďalšom priebehu sa však už hostia vrátili ku koncentrovanému výkonu a najmä blokmi Pollák - Kašper získali tretí set (20:21 - 20:23) a razantným útokom dominovali aj v záverečnom dejstve.

Chemes: Matta 3, Pollák 14, Hriňák 11, Beňa 20, Kašper 9, Katona 13 (libero Vajda, Lampard, Jakubov). Pred 150 divákmi rozh. Tomčáni a Prochazka. Hrací čas: 91 min. (mšk)

Zvolen - Prešov 3:1 (18, -18, 21, 21)

Po dobrodružnej ceste snehom zapadaným stredným Slovenskom nastúpili Prešovčania proti mimoriadne motivovanému súperovi. Ten v prvom sete využil domáce prostredie, opieral sa najmä o servis a útok. Prešovčania dokázali vyrovnať, ale v ďalšom priebehu si koncentrovane hrajúci Zvolen udržal prevahu a pripravil majstrovi po štyroch víťazstvách prehru. Na postup do prvej šestky to však domácim nestačilo.

PU: Feňo 1, Škvarek 12, Mikita 3, Ondrušek 19, Sopko 18, Gešperík 14 (libero Váhovský Javorčík 2, Soták 2, Varchola 1). Hralo sa 103 minút, pred 100 divákmi rozhodovali Procházka a Tomčáni.

Nitra - Prešov 1:3 (-13, 23, -17, -18)

Posledný celok tabuľky nemal proti vysokoškolákom veľa šancí. S výnimkou druhého setu, keď sa v hre hostí vyskytlo viac chýb, než by bolo zdravé, nedali Prešovčania súperovi príležitosť uchytiť sa. Nadviazali na dobré výkony z posledného obdobia a takmer bez striedania (Varchola chodil iba na taktické postavenia) uzavreli základnú časť extraligy úspešne.

PU: Soták 5, Škvarek 7, Mikita 3, Ondrušek 18, Sopko 19, Gešperík 22 (libero Váhovský, Varchola). Hralo sa 83 minút, pred 80 divákmi rozhodovali Viktoríni-Lisá a Bajči.

Ostatné výsledky: Žilina - VKP Bratislava 0:3 (-16, -18, -10), Žilina - Malacky 0:3 (-14, -22, -23), Nové Mesto n. V. - Púchov 3:2 (-23, -22, 15, 14, 12).

1. VKP161331388:115429

2. N. Mesto161331472:133429

3. Humenné161241379:128128

4. Prešov161061446:130726

5. Púchov161061413:135326

6. Malacky166101384:147322