Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Popradu chýbali k stovke dva body

Košice - Cez víkend bolo na programe 10. kolo basketbalovej extraligy žien. K Cero I.C.P. sa po slabšom rozbehu postupne pod myjavskými košmi

presadili. Problémy s nováčikom z Nitry nemal ani Poprad, ktorému chýbali k stovke dva body. Viktorii PČSP sa v záverečnej štvrtine takmer podarilo zmazať dvadsaťbodové manko v Banskej Bystrici. Duel Cassovie s Ružoberkom dohrávali včera. Program 11. kola (14. január 2006): Viktoria PČSP - Poprad, Ružomberok - K Cero I.C.P., Nitra - Cassovia, Myjava - B. Bystrica.

Poprad - Nitra 98:49 (21:7, 46:18, 67:30)

Poprad - Celkom jednoznačný priebeh malo extraligové stretnutie pod Vysokými Tatrami, v ktorom si domáci Poprad hladko poradil s nováčikom z Nitry o 49 bodov. Po troch minútach bolo skóre vyrovnané (5:5), ale na konci prvej štvrtiny už viedli domáce dievčatá o 14 bodov a svoj náskok postupne zvyšovali. Presadzovali sa predovšetkým zásluhou kvalitnej presingovej obrany po celom ihrisku, s ktorou mali hosťky veľké problémy. Dievčatá spod Zobora boli napokon rady, že spod Tatier neodišli s inkasovanou stovkou.

SIEMENS: Gulová 19, Kupčíková 12, Bieliková a Poláková po 10, Pisárová 8 (Belušová 10, Brezányiová 8, Kloudová 7, Tetemondová 5, Garner a Comissová po 3, Šoltýsová 2). Najviac bodov Nitry: Majkráková 11, Kollárová 10, Kalafutová a Šimončičová po 7. TH: 38/25 - 23/17, fauly: 24 - 30, trojky: 5 - 2, rozhodovali: Hricišin, Luxová, 200 divákov, štvrtiny: 21:7, 25:11, 21:12, 31:19. R. HUDEČEK

Cassovia - Ružomberok 63:82 (23:11, 37:41, 52:60)

Stretnutie malo prekvapujúci úvod. V 5. minúte viedli domáce 11:3 a o chvíľu po štvrtej trojke dokonca 20:7. V prvej štvrtine pôsobili hostky ospalým dojmom, no minútu pred polčasom už viedli o bod. Ani v tretej štvrtine sa ešte favorit definitívne neodpútal, hoci zvýšil na 8-bodový rozdiel. V poslednej časti však Ružomberok už kontroloval svoj náskok na hranici 10 bodov a v závere ho ešte zvýšil.(špa)

Cassovia: Serbáková 17, Vacková 10, Krasnočková 10, Rajecká 9, Hnidzíková 0 (Egedová 10, Slimáková 5, Minčíková 2). Najviac bodov Ružomberka: Furková 24, Belanská 14, Ivančevičová 13 , TH: 24/12 - 26/11, fauly: 28 - 21, trojky: 7 - 9, rozhodovali:

Hrabovčin a Kukelčík, 250 divákov.

Myjava - K Cero I.C.P. 50:79 (11:15, 27:41, 38:55)

Úvod zápasu bol vyrovnaný, družstvá sa striedali vo vedení. V 13. min hostky pripravili prvý trhák (25:11). Na začiatku druhého polčasu domáce zlepšili obranu a udržiavali prijateľný rozdiel s majstrom. Košičanky sa presadili až v záverečnej štvrtine, keď získali 34 bodový náskok - 74:40.(sita)

Najviac bodov: Krč-Turbová 14, Malinková a Zmeková po 10 - Jurčenková 18, Michulková 16, Ružičková 15, TH: 18/11 - 17/11, fauly: 20 - 18, trojky: 5 - 3, rozhodovali: Hančík a Šramko, 400 divákov.

B. Bystrica - Viktoria PČSP 80:78 (25:16, 52:35, 67:53)

Bystričanky mali od úvodu stretnutia navrch. V poslednej štvrtine, keď pri vedení o 21 bodov dal tréner domácich príležitosť aj menej skúseným hráčkam, hostky postupne ukrajovali z náskoku UMB. Napokon však basketbalistky Banskej Bystrice tesné víťazstvo udržali.(sita)

Najviac bodov: Antalecová 18, Kmeťová 13, Babaríková 12 - Palušná 34, Pindrochová 21, Zentková 7, TH: 19/15 - 32/27, fauly: 24 - 15, trojky: 5 - 3, rozhodovali: Hlinka a Karniš, 300 divákov.