Znalec z oblasti zdravotníctva potvrdil, že obete kauze Devín banka boli zavraždené takým spôsobom, že záchrana ich života bola nemožná.
Na včerajšom hlavnom pojednávaní Špeciálneho súdu skonštatoval, že dve obete boli zavraždené výstrelmi do hlavy a tretiu uškrtili. Podľa obžaloby mala organizovaná skupina počas konkurzu spôsobiť Devín banke škodu približne za 57 miliónov korún. Konatelia spoločností Slovdrev a Sentek Anton Bujňák, Štefan Holub a Zoltán Nyitrai boli údajne zapletení do trestnej činnosti v Devín banke v konkurze. Ako "biele kone" sa však neskôr stali nepohodlnými svedkami tunelovania.
Na septembrovom pojednávaní súd vypočul všetkých 13 obžalovaných. Obžalovaní z vrážd sa vo výpovediach pred senátom navzájom označovali za vrahov spoluobžalovaných. Bývalý legionár Marián J. tvrdil, že Bujňáka zavraždil Juraj L., ten však za vraha označil práve Mariána. Ondrej N. mal podľa Juraja o naplánovanej vražde vedieť, pretože prišiel na miesto činu už s pohrebným vozom.
V prípade zavraždeného Holuba Marián J. označil za vraha Ondreja N., no on hodil vinu naspäť na Mariána. Antona Bujňáka 11. augusta 2002 podľa obžaloby zavraždili Marián J., Juraj L., Vladimír A., Štefan F., Daniel G. a Ondrej N. Telo zavraždeného polícia našla 27. februára 2003 v hrobke na cintoríne vo Veľkom Slavkove. Smrteľné boli pre neho dva výstrely do hlavy, ktoré mu úplne zdevastovali mozog a lebku. Páchateľ mu údajne aj vypichol oči.
Zoltána Nyitraia údajne zavraždili Marián J., Ondrej N., František B. a Ľubor S. niekedy v apríli 2002. Aj on dostal dve guľky do hlavy. Podľa znalca však smrteľným bol už úraz, ktorý mu spôsobili úderom kovovej tyče do hlavy, keďže mu nebola okamžite poskytnutá odborná pomoc. Polícia jeho telo objavila v lokalite Berdarová 27. marca 2003.
Štefana Holuba podľa obžaloby zavraždili uškrtením na jeseň roku 2002 Marián J., Ondrej N. a Ľubor S. Jeho telo sa polícii podarilo nájsť na obecnom cintoríne v obci Hôrka. Pre práceneschopnosť jedného z obžalovaných rozdelil v pondelok 12. decembra senát Špeciálneho súdu proces na dve časti, keď dva zo šiestich bodov obžaloby týkajúcich sa ekonomickej kriminality vylúčil na samostatné konanie.
V súčasnosti sa zaoberá trestnými činmi vrážd takzvaných bielych koní. Pojednávanie prebieha za prísnych bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby v Bratislave. Krajský súd v Bratislave 12. novembra 2001 ustanovil za správcu konkurznej podstaty Devín banky Pavla G. Za osobitného správcu konkurzu bol ustanovený Marek H. Do konkurzu Devín banky sa ako veriteľ prihlásila spoločnosť Sukmont, ktorej Devín banka dlhovala 135 miliónov korún. Zároveň však Sukmont dlhovala banke 90 miliónov. Sukmont postúpila pohľadávku spoločnosti Ingon.
V auguste 2002 správcovia konkurznej podstaty Devín banky Pavol G. a Marek H. porušili zákon o konkurze a vyrovnaní, a to tak, že započítali vzájomné záväzky a pohľadávky Devín banky a spoločnosti Sukmont. Bez súhlasu súdu vyplatili spoločnosti Ingon 35 miliónov korún. Túto sumu označili ako vyrovnanie vzájomne započítaných záväzkov a pohľadávok. Na základe zmluvy o archivácii 50 tisíc listov dokumentov previedli Pavol G. a Marek H. na spoločnosť Slovdrev približne 22,14 milióna korún. Neskôr tieto peniaze previedli na ďalšie účty, odkiaľ ich údajne vyberali pre vlastnú potrebu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.