RCS sa nedočkal vytúženej desiatky, Izolex nedocestoval

Košice - Najvyššia slovesnká súťaž vo futsale pokračovala stretnutiami neuplného 12. kola, ktorým sa začala odvetná časť I. ligy.RCS KOŠICE - MIMA

RCS KOŠICE - MIMA TRNAVA 9:4 (5:2) - Trnavčania pricestovali do Košíc po strastiplnej 9-hodinovej ceste, keď na tri hodiny uviazli v zápche. Ledva vyskočili z autobusa a už sa hralo. I tak sa začalo s 38-minútovým oneskorením. Chýbali dve minúty a zápas sa mohol skončiť kontumačne v prospech RCS. Košičania dvakrát viedli, ale hostia zakaždým vyrovnali. Nerozcvičených Trnavčanov však domáci troma gólmi definitívne zlomili ešte do prestávky. Po obrátke hráči RCS pridali ďalšie štyri góly, no vytúženej desiatky sa diváci nedočkali. Strelecky sa blysol Maďarík, autor hetriku. Góly: Maďarík 3, Kozár 2, Rusinko, Jakab, Majný, Beer - Baláž 2, Englich, Kubík. ŽK: Štiber - Malík, Baláž, Kráľovič, Kubík, 250 divákov.

GÓRNIK TRNAVA - IZOLEX KOŠICE - NEHRALO SA. Katastrofálna dopravná situácia na slovenských cestách sa podpísala aj pod tento zápas. Kým RCS začal svoj duel s časovým posunom, Izolex ho v Trnave nezačal vôbec. Do Trnavy kvôli nehodám po ceste a zlému počasiu nedocestoval. V čase ukončenia čakacej doby bol len pred Nitrou - 60 km od Trnavy. Keďže domáci tím bol ochotný čakať len do 21.15 hod. - ešte 20 minút po čakacej lehote - čo na docestovanie nestačilo, družstvo Izolexu zvážilo situáciu a vrátilo sa do Košíc. O osude stretnutia sa tak rozhodne za zeleným stolom.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Slov-matic Bratislava - Semic Bratislava 4:2 (0:2), Gašparovič, Berky, Mikita, Tobl - Pavlovič, Rejžek. Malacky - Dubnica 6:11 (1:5), Kovárik 3, Sobolič 2, Ambra - Gábor 4, Š. Grendel 3, E. Grendel, Staňo. Pinerola Bratislava - Karpatia Bratislava 3:2 (0:0), Súkeník 2, Janík - Remák, Čambal. Lučenec - Nitra 2:3 (2:3), Ruttkaj 2 - Béd, M. Pavlovič, Rajčáni.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 18 - M. Baláž, 15 - M. Németh (obaja Mima Trnava), M. Pavlovič (Nitra), 14 - Haľko (Slov-matic), Šebo (Nitra), 13 - Sobolič (Malacky), 12 - Grendel (Dubnica), 10 - Várady (Slov-matic), Sudimák (Lučenec), 9 - E. Baláž (Slov-matic BA), Koprda (Nitra), Fehervári (Semic), 8 - Galla (Pinerola), 7 - Jalakša, Berky (obaja Slov-matic), Gábor, Turza (obaja Dubnica), Pida (Izolex), Sládeček (Górnik TT), Suchan, Málik (obaja Mima), atď.

12. Izolex Košice1006427:396

PROGRAM 13. KOLA - 6.-7. 1. 2006: Slov-matic Bratislava - Pinerola Bratislava, Semic Bratislava - Malacky, Dubnica - Górnik Trnava, Izolex Košice - RCS Košice, Mima Trnava - Lučenec, Nitra - Karpatia Bratislava.

Okánik opäť prezidentom

V Bratislave sa uskutočnila Konferencia Slovenského futsalu. Z celkového počtu 71 pozvaných prišlo do Domu Športu 53 delegátov, ktorí schválili Stanovy SF a vo voľbách zvolili na ďalšie štvorročné obdobie opätovne za prezidenta SF Ing. Vladimíra Okánika, ktorý bol spoločným kandidátom všetkých regionálnych zväzov a svoj hlas mu odovzdalo 48 delegátov. Do výkonného výboru SFZ zvolili Ing. Vladimíra Baduru, Miroslava Berzedyho, Mariána Fischera, Ing. Vladimíra Gaža, Vladimíra Škoreca a Jozefa Hazuchu. Svoje miesta v novovytvorenom VV mali v zmysle platných noriem automaticky zabezpečené aj 4 šéfovia regionálnych zväzov: Mgr. Martin Andor (východ), Ing. Dušan Dobšovič (stred), Ing. Juraj Totoka (Bratislava) a zatiaľ neurčený štatutár zo západoregiónu.