Hála kapituloval po 322 minútach!

Sportnet|21. dec 2005 o 00:00

Včera boli na programe stretnutia 36. kola hokejovej ST extraligy. Pozornosť všetkých fanúšikov sa upierala do Trenčína, kde sa čakalo, či Košičania

ukončia päťzápasovú šnúru bez inkasovaného brankára Hálu. Toho nakoniec prekonal Lipiansky už v 11. minúte. Zápas Slovan

Trenčín - Košice 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Trenčín - Košice začali od úvodných minút aktívne s cieľom čím skôr prerušiť už päť zápasov trvajúcu neprestrieľnosť Miroslava Hálu v bránke Dukly, ktorý sa stal novým rekordérom ST extraligy v čase odchytanom bez inkasovaného gólu. Nevyužili však ani početnú výhodu pri vylúčení Siváka. V 11. min si však nakorčuľoval na prihrávku z obranného pásma Lipiansky a takmer od modrej čiary ukončil Hálovu sériu na čísle 322 min 38 s. Trenčianski hokejisti sa snažili pomôcť svojmu gólmanovi, ale zodpovednosť ako by im zväzovala ruky. Po vedúcom góle Košíc sa však rýchlo spamätali a už o dve minúty Zlocha vyrovnal. Od tohto momentu sa hral vyrovnaný zápas s viacerými zaujímavými momentmi na oboch stranách. V 26. min zakombinoval štvrtý domáci útok. Na konci akcie bol Sivák, ktorý Lacovi nedal šancu. Košiciam sa núkala možnosť vyrovnať v druhej polovici druhej dvadsaťminútovky, ale viac ako pol minúty trvajúcu presilovku piatich proti trom premárnili. V dobrej príležitosti sa ocitol iba Kmiť, ale Hálu neprekonal. Trenčania sa zamerali najmä na pozorné bránenie jednogólového vedenia a hostí tak do výraznejších šancí nepúšťali. Päť minút pred treťou sirénou si s ojedinelým pokusom Šimurdu poradil Hála.

Góly: 13. Zlocha, 26. Sivák (Zlocha, Lezo) - 11. Lipiansky (Horáček, Frühauf)

Vylúčení: 6:8, navyše: Igor Majeský - Lažo a Hvila 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jung - Horínek, Tvrdoň, 3388 divákov.

Trenčín: Hála - Ďurčo, Urban, Homér, P. Mikuš, Mocek, Juraj Liška, Hriňa - Melichárek, Kóňa, Kútny - V. Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Sikorčin, Húževka, Micka - Sivák, Lezo, Zlocha - Baláž. Košice: J. Laco - Kledrowetz, M. Varga, P. Podhradský, Kall, Horáček, Frühauf - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Krayzel, Lipiansky, Lažo - Hvila, Ľ. Sabol, Šimurda - Jenčík, M. Lukáč, M. Slovák.

MIENKA TRÉNERA

Milan Hovorka (Trenčín): "Súper bol pohyblivejší v prvej tretine, po vyrovnávajúcom góle sme sa mu vyrovnali a nakoniec obetavou hrou sme dotiahli zápas do víťazného konca."

Milan Staš (asistent Košíc): "Podarilo sa nám porušiť Hálovu nepriestrelnosť, ale dostali sme dva góly, ktorým sme už nedokázali čeliť. Nepodarilo sa nám Duklu dostať pod trvalý tlak, ale aj tak si myslím, že remíza by bola spravodlivejšia."

Slovan - Poprad 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Bratislava - Poprad v Bratislave nepotvrdil pozíciu lídra, hral príliš profesorsky a vlastnou nedisciplinovanosťou posadil domácich na koňa. Slovan využil Hančákom v prvej tretine dve presilovky, navyše si vypracoval aj ďalšie šance. Popradčania veľa kazili a do zápasu ich vrátila až presná Pavličkova prihrávka na Krotáka, po ktorej jeden z najlepších extraligových strelcov histórie skorigoval na 1:2. Po góle tempo hry stúplo, hostia ožili, Slovan však vďaka pozornej defenzíve odolával. V záverečnej tretine mal na hokejke hetrik Hančák, avšak v 45. min pri presilovke nedostal puk za Kožucha. V 49. min prestala domáca obrana hrať a osamotený Kroták na dvakrát vyrovnal. Hostia sa však dlho netešili, po skončení presilovky Jendek o tri minúty neskôr strelou od modrej medzi Kožuchove betóny stanovil na konečných 3:2. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej power play.

Góly: 11. Hančák (Kuľha, Pavlas), 19. Hančák (Junas), 52. Jendek (R. Školiak) - 34. Kroták (Pavličko, Škovira), 49. Kroták (Fabian), vylúčení: 5:8, navyše: Klouda na 10 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Bulko, Gašparík, 3808 divákov.

Slovan: Barta - Pavlas, Hančák, K. Sloboda, Jendek, Kudělka, Ďurák - Kuľha, Klouda, Junas - Kucharczyk (21. J. Sýkora), Macho, Pištek - R. Školiak, Pašek, Just - 41. Kováč. Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Fabian, Kumstát, Vorobel, Valečko, Javín, M. Turan, Bambúch - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, J. Faith, Martin Segľa - Zavacký, M. Haščák, Smolka.

Ján Jaško (Slovan): "Som rád, že sme doma vyhrali. Potrebovali sme takýto výsledok, paradoxné je, že sa oň zaslúžili obrancovia v presilových hrách. To svedčí o určitom zlepšení, najmä sme ich hrali jednoduchšie. V druhej tretine sme mali problémy, hlavne mladší hráči nestačili so súperom korčuľovať. Kucharczyk nedohral pre zranenie, až vyšetrenie v nemocnici ukáže, o čo ide."

Vladímír Klinga (asistent Popradu): "Myslím si, že sme nezačali dobre. Hráči boli akýsi ospalí, nevedeli sa dostať do tempa a pribrzdili nás vylúčenia. V oslabení sme dostali dva góly. Ale od druhej tretiny sme zlepšili pohyb, dali kontaktný gól, v tretej sme aj vyrovnali a keď sa zdalo, že môžeme pridať aj tretí, inkasovali sme rozhodujúci gól."

Domov»Sportnet na východe»Hála kapituloval po 322 minútach!