Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Víťazný gól Gáboríka

Pätica slovenských hokejistov sa presadila v piatich nočných stretnutiach zámorskej hokejovej NHL. O výhru Minnesoty nad Dallasom v pomere 2:1 sa

rozhodujúcim zásahom postaral slovenský krídelník Marián Gáborík. "Prihrávka od Briana Rolstona bola perfektná. Potreboval som už iba nabrať rýchlosť, aby som sa odpútal od obrancu a vyšlo to," povedal po zápase šťastný strelec. V zápase na ľade Vancouveru sa v drese Los Angeles opäť presadili ťahúni tímu Pavol Demitra s Ľubomírom Višňovským. Slovenský útočník si pripísal dva body za asistencie a celkovo má v tejto sezóne na svojom konte už 43 bodov. Obranca "kráľov" pridal jednu presnú nahrávku a stále sa drží na druhom mieste v kanadskom bodovaní zadákov NHL. Z divokej gólovej prestrelky sa mohli radovať diváci v Toronte, ktoré privítalo na domácom klzisku hokejistov New York Islanders, keď už v úvodnej tretine padlo 8 gólov. Za hostí si na svoje konto pripísal dve asistencie Miroslav Šatan.

PHILADELPHIA - BUFFALO 1:2 po sa. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1). Góly: 25. Knuble (Forsberg, HANDZUŠ) - 48. Gaustad (Afinogenov, McKee), + rozhodujúci nájazd Afinogenov. TORONTO - NEW YORK ISLANDERS 9:6 (4:4, 4:0, 1:2), 9. Ponikarovskij (Allison, Belak), 11. Klee (Allison, Ponikarovskij), 18. Czerkawski (Tucker, Klee), 20. O'Neill (Wellwood, Chavanov), 28. Wellwood (Kaberle, Belfour), 30. Stajan (Sundin, Colaiacovo), 32. Stajan (Wellwood, O'Neill), 35. Sundin (Stajan), 53. Tucker (Wellwood, Kaberle) - 3. Godard (Martínek, Collins), 14. Parrish (Jašin, Hamilton), 15. Jašin (Parrish, ŠATAN), 18. Collins (York, Niinimaa), 43. York (Lukowich, Hamilton), 54. Asham (ŠATAN). MINNESOTA - DALLAS 2:1 (0:0, 0:1, 2:0), 49. White (Robitaille, Kuba), 52. GÁBORÍK (Rolston) - 21. Lehtinen (Modano, Morrow). EDMONTON - CALGARY 5:4 (2:2, 1:2, 2:0), 8. Uľanov (Horcoff, Hemský), 16. Horcoff (Hemský, Bergeron), 36. Uľanov (Moreau, Pisani), 51. Horcoff (Staios, Smyth), 60. Pisani (Moreau, Peca) - 5. Huselius, 11. Langkow (Iginla), 26. Phaneuf (Ference, Huselius), 27. Reinprecht (Regehr). VANCOUVER - LOS ANGELES 3:4 po sam. náj. (2:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1), 7. Näslund (Morrison, Allen), 10. D. Sedin (Carter, Salo), 26. McCarthy (D. Sedin, Carter) - 10. Roenick (DEMITRA, Conroy), 17. Armstrong (Roenick, VIŠŇOVSKÝ), 36. Conroy (DEMITRA), + rozhodujúci nájazd Frolov.