Líder sa natrápil s posledným

Sportnet|22. dec 2005 o 00:00

Kežmarok - V záverečnom súťažnom kole Kežmarskej MARCO POLLO hokejbalovej ligy v roku 2005 sme sa dočkali troch dramatických stretnutí. V prvom sa

dlho črtala remíza, ale na gól Tornáda minútu pred koncom už Kubachy nestačili zareagovať. V druhom stretnutí na začiatku tretej tretiny sa črtalo prekvapenie, lebo Sever vyhrával nad lídrom, ale finiš Matrix bol opäť gólovo úspešný. V poslednom sme videli v súboji dvoch najlepších brankárov súťaže, druhý shot-out Miroslava Podolského a druhú prehru Fighters po sebe.

HBC Kubachy Spišské Bystré - Tornádo KK 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly: Mat. Budaj, Kubičko, J. Jurčo - Richtarčík 3, Cvaniga.

Vyrovnaný zápas, v ktorom každý chvíľku ťahal pílku. I štyria Kubašania stačili tempu zápasu, a tak pre nich bolo vlastne škoda, že práve teraz sa rozstrieľal reprezentačný obranca Jaro Richtarčík, pretože nebyť jeho gólového apetítu, mohli si odviezť z Kežmarku nejaký ten bodový zisk.

Matrix KK - Sever KK 6:4 (3:1, 0:2, 3:1)

Góly: L. Zwick 4, Šlosár, D. Pacanovský - Švarc, Bachleda, Pitoňák, Suchý.

Vo výbornom zápase, s chudobnými súpiskami, sa rozhodlo až v záverečnej tretine. Sever nebezpečne hrozil počas celého zápasu rýchlymi kontrami. Bola to dobrá taktika, lebo brankára Matrixu Dávida Zwicka takto vôbec nerozchytali. Na druhej strane sa ukázalo, čo pre obhajcu znamená mať v mužstve Lukáša Zwicka, ktorý všetko rozhodujúce v poslednej tretine gólovo zariadil a dostal sa tak na prvé miesto v súťaži produktivity.

Fighters Spišská Belá - Snipers KK 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: Podolský, Lach, M. Juhász.

V neľahkom zápase pre obidve mužstvá rozhodla väčšia chuť po víťazstve. Takticky veľmi dobre pripravení Snipers doviedli trpezlivo do víťazného konca zápas, ktorý sa lámal v jeho závere. Tam sa už Fighters viac silou tlačili do súperovej tretiny, čo využil Snipers na strelenie psychicky rozhodujúceho druhého gólu. Fighters si tak zapísali druhú prehru po sebe na nulu a brankár Snipers Miroslav Podolský zase už druhý zápas nulu vychytal, čo mu vynieslo honor Hráč kola.

12.30 Snipers KK - Matrix KK

Pre Snipers to bude skúška ohňom. Pre Matrix zase udržanie si bodového rozdielu pred druhými Kubachmi.

13.30HBC Kubachy Spišské Bystré - Fighters Spišská Belá

Jasnými favoritmi sú HBC Kubachy. Pre Fighters prišla prestávka práve vhod, lebo išlo to s nimi rapídne dole. Môžu preto jedine prekvapiť.

14.30 Sever KK - Tornádo KK

Asi najzaujímavejší zápas kola, od ktorého si fanúšikovia sľubujú dramatický súboj do poslednej sekundy. Očakáva sa totiž, že cez jediný prestupový termín v súťaži, príde k silnému posilneniu posledného mužstva tabuľky.

Sobota, 7. januára 2006, 14. kolo:

12.30 HBC Kubachy Spišské Bystré - Sever KK

Až posily Severanov ukážu, či Kubachy budú jasnými favoritmi duelu.

13.30 Tornádo KK - Snipers KK

Snipers si brúsia zuby na ďalší bodový zisk, lebo to môže byť šesťbodový zápas. Preto Tornádo nemôže nič nechať na náhodu. I keď hrajú v priebehu dvoch dní s poslednými dvomi mužstvami v tabuľke, čakajú ich mimoriadne náročné zápasy.

14.30 Fighters Spišská Belá - Matrix KK

Akýkoľvek bodový zisk Fighters by bol prekvapením, takže výsledok z prvej časti súťaže 5:2 pre Fighters sa naozaj nečaká, i keď na zimnom povrchu je všeličo možné.

Štatistika po polovici súťaže:

Najlepší brankár: Jozef Vaško (Fighters) 3,01 gólu na zápas, najúspešnejší brankár: Jozef Vaško (Fighters) 86,6% úspešnosť, najlepší strelec: Štefan Majer (Matrix) 23 gólov, najproduktívnejší hráč: Lukáš Zwick (Matrix) 40 bodov (22+18), najúspešnejší strelec: Štefan Majer (Matrix) 43,3% úspešnosť streľby, počet vychytaných shot-outov: Miroslav Podolský (Snipers) - 2x, najviac hetrikov: Štefan Majer, Lukáš Zwick - 4x, All stars po polovici súťaže: M. Podolský - Š. Majer, M. Toporcer - L. Zwick, J. Jurčo.

Vianočný turnaj

V pondelok 26.12.2005 sa uskutoční na hokejbalovom ihrisku v Kežmarku, na sídlisku Juh tradičný Vianočný hokejbalový turnaj. Zapojiť sa môže každý a bude sa hrať bez rozdielu kategórií. Vyžrebovanie je o 9.15 hod. Hrať sa začne o 9.30 hod. Štartovné je 100 Sk/mužstvo.