Kickboxeri ST dominovali v Moste

Sportnet|22. dec 2005 o 00:00

Košice - V českom Moste sa uskutočnil Vianočný turnaj mesta Most v kickboxe a s medzinárodnou účasťou. Steel Trans kickboxing klub Košice (a nakoniec

aj Slovensko) na tomto turnaji zastupovali pretekári Marek Kačmarský, Martin Ivan, Dávid Korl a tréner Miro Petrů. Pretekárska účasť bola pravdepodobne poznamenaná predvianočným časom ako aj zlým počasím, čo sa odzrkadlilo na menšej účasti súťažiacich ako v minulých rokoch. Napriek tomu tu štartovalo 172 pretekárov z 32 klubov a troch krajín (Česko, Rusko a Slovensko).

Košičania sa predstavili v dobrom svetle, pričom musíme podotknúť, že to bola ich prvá medzinárodná súťaž a v tíme patria ešte stále k nováčikom.

Marek Kačmarský vyhral fullcontact mužov do 81 kg, keď vo finále zdolal českého pretekára v druhom kole k.o. Marek sa predstavil aj v lightcontacte vo váhe do 81 kg. Napriek tomu, že táto kategória bola vcelku kvalitne obsadená, Marek potvrdil momentálnu veľmi dobrú formu a vyhral aj túto disciplínu. Takže jeho bilancia v Moste dva štarty a dve prvé miesta.

Ďalším pretekárom, ktoý sa predstavil tiež v dvoch disciplínach, bol Martin Ivan. Tou prvou bol lowkick mužov do 60 kg, kde Martin štartoval vôbec po prvýkrát vo svojej krátkej súťažnej kariére. Vo finále narazil na ruského pretekára, ktorý však momentálne žije a trénuje v Čechách. Martin začal dobre a od začiatku pracoval perfektne nohami a nepúšťal svojho súpera do žiadnych boxérskych výmen. Prvé dve kolá jasne bodovo deklasoval svojho súpera, no bohužiaľ potom si v treťom kole vybral oddychový čas, pretože mu úplne odišla kondička, čo vynikajúco využil jeho skúsenejší súper a celý zápas otočil vo svoj prospech. Martin sa preto musel uspokojiť s druhým miestom. Útechou mu nakoniec bolo prvé miesto v lightcontacte v hmotnosti do 60 kg, kde porazil ruských aj českých pretekárov.

No a posledným zástupcom Steel Trans kickboxing klubu bol Dávid Korl, ktorý taktiež neprišiel domov z prázdnymi rukami doniesol si z Mostu 3. miesto, ktoré získal v lightcontacte mužov do 91 kg. Dávid bol z tohto výsledku sklamaný, ale ako sa hovorí i na Vianočnom turnaji - "...nie každý deň sú Vianoce", takže dúfame, že Dávidovi to nabudúce vyjde.

V celkovom sumári môžu byť reprezentanti košického klubu spokojní. Traja pretekári si z piatich štartov doniesli 5 medailí (3-1-1). Verme, že chlapcov tieto výsledky povzbudia a budú sa snažiť pridávať ďalšie úspech.