Košičania obrali lídra o body, ten si pozíciu udržal

Sportnet|23. dec 2005 o 00:00

Košice - Včera pokračovala hokejová ST extraliga stretnutiami 37. kola, v ktorom sa na ľade lídra presadili hráči Košíc. Ten si napriek štvorgólovej

prehre udržal prvú priečku pri rovnosti bodov s druhým Trenčínom vďaka lepšiemu skóre. Druhý Poprad hostil Žilinu, ktorá si spod tatranských končiarov odniesla cenný bod po remíze 2:2.

10. L. Mikuláš3780512370:11229

Za mužstvom nasleduje počet zápasov, víťazstvá (3 body), víťazstvá po predĺžení (2 body), remízy (1 bod), prehry po predĺžení (O bodov) a prehry (O bodov).

Nitra - Košice 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Nitra - Už v 3. min zápasu bol vylúčený Miroslav Kováčik, no k šanci sa dostali Nitrania, lenže Kolník po spolupráci s Chrenkom neprekonal Petríka v košickej bránke. To sa však podarilo v 7. min tretiemu najproduktívnejšiemu Košičanovi Kmiťovi, ktorý po prihrávke Draveckého prekonal spomedzi kruhov Fikrta. V úvode druhej časti hry sa do šancí dostával najmä rýchly Nitran M. Kováčik, v 27. min "zatopila" pred Petríkom dvojica Čacho - Vozdecký. Vzápätí si však sadol na trestnú lavicu Kolník a po 25 sekundách presilovky zvýšil na 2:0 pre Košice Jenčík. Záverečná tretina sa začala šancou Kmiťa, potom pred košickým brankárom Petríkom nepochodili Majeský ani Vozdecký. V 49. min prišiel tretí úder východniarov, keď po "závare" pred nitrianskou bránou prepasíroval puk cez Fikrta Krayzel. V 57. min definitívne rozhodol o víťazovi zápasu Šimurda, ktorý po nájazde strelil štvrtý gól Košičanov.

Góly: 7. Kmiť (Dravecký), 27. Jenčík (Lipiansky, Podhradský), 49. Krayzel (Lipiansky, Jenčík), 57. Šimurda (Hvila), vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: Kováčik DKZ za hru vysokou hokejkou - Horáček a Šimurda 10 min za nešp. správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Horínek, Tvrdoň, 3125 divákov. Nitra: Fikrt - D. Milo, Hruška, I. Švarný, V. Vlk, J. Kováčik, B. Majeský - Ľ. Kolník, Chrenko, M. Kováčik - Vozdecký, Štefanka, Čacho - Musil, J. Mihálik, S. Saliji. Košice: Petrík - Kledrowetz, M. Varga, P. Podhradský, Kall, Horáček, Frühauf - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Jenčík, Lipiansky, Krayzel - Hvila, Ľ. Sabol, Šimurda.

Poprad - Žilina 2:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)

Poprad - Úvodná tretina divákov nenadchla, keď sa hra bola rozháraná a vyznačovala sa množstvom nepresností. Na dlhé minúty boli dve šance Hreusa všetko, čo mohlo divákov ako-tak zaujať. Potrebné zlepšenie hry prišlo až v druhej tretine. V 23. minúte sa ocitol sám pred Kožuchom Melicherčík, ale ten mu jeho strelu zneškodnil. V 26. minúte dobýjal hosťujúcu bránku tretí popradský útok a len málo chýbalo aby po kanonáde striel zaznamenal úvodný gól stretnutia. V 32. minúte unikla žilinská dvojica Král - Kusovský, ale Kožuch im zázračným zákrokom ani na dvakrát nedovolil skórovať. O pár sekúnd sa to však hosťom už podarilo skórovať. Domácim sa podarilo znížiť, keď po hromadnom dorážaní puku za chrbát Lipovského skóroval Kubenko - 1:2. O päť minút už bolo vyrovnané, keď si Pavličko blafákom vychutnal Lipovského. Napriek výraznému tlaku domácich sa skóre do konca tretiny už nezmenilo takže zápas dospel do predĺženia. V ňom mali viac z hry opäť domáci, ale napriek snahe ďalší gól už nezaznamenali.

Góly: 45. Kubenko (Halaj, Jasovský), 51. Pavličko (Škovira, Kroták) - 33. Hreus, 40. Kontšek (Kusovský, Kokavec), vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Halecký, Korba, 1704 divákov. Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Fabian, Kumstát, Vorobel, Valečko, Javín, M. Turan, Bambúch - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, J. Faith, Martin Segľa - Zavacký, M. Haščák, Smolka. Žilina: Lipovský - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Verčík - Kokavec, R. Rehák, Kontšek - Miklík, Hreus, S. Gron - M. Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík, V. Král.