obnovu a rozvoj Vysokých Tatier Ivana Štefanca neproduktívna a deštruktívna.
"V celom procese boli aj ľudia, ktorí boli deštruktívni, neprišli s konštruktívnymi názormi, ale snažili sa len kritizovať a pritom mali možnosť zapojiť sa do verejnej súťaže a práce výboru," povedal Štefanec. Teší ho, že až 80 percent verejnosti si želá, aby sa Tatrám vrátila ich podoba pred kalamitou. Vládny výbor podľa Štefanca nechce, aby sa z TANAPu vytvorila bezzásadová zóna, ale neželá si na území parku ani extenzívne projekty a "betónovú džungľu".
Na druhej strane sa však vo Vysokých Tatrách podľa neho vystriedalo viacero organizácií z tretieho sektora, ktoré obnove výrazne pomohli. Príkladom je najväčšia dobrovoľnícka akcia na Slovensku, počas ktorej pomáhalo odstraňovať následky kalamity až 900 skautov. Pozitívny prístup zvolila podľa Štefanca aj organizácia Ľudia a voda s projektom Vodný les.
V budúcom roku by sa do revitalizácie poškodených území mali zapojiť aj školy, ktoré by si mali do správy zobrať jednotlivé územia. Na nich by mali formou projektov pre žiakov a študentov revitalizovať poškodený les, dodal Štefanec.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.