V súťaži klubov skončil Hakimi Rožňava tretí

Sportnet|30. dec 2005 o 00:00

Rožňava - Ziskom tretieho miesta medzi klubmi sa tretí decembrový víkend skončili pre Taekwondo Hakimi Rožňava majstrovstvá Slovenska v Taekwondo WTF

v Košiciach. Rožňavský klub reprezentovalo deväť zverencov trénerky Nory Kiššovej, ktorí získali spolu osem medailí, z čoho boli tri zlaté, dve strieborné a tri bronzové. Klub mal svojho zástupcu aj medzi rozhodcami v osobe M. Kavečankyho.

Po týchto majstrovstvách sa mi splnil sen. Konečne sme po troch rokoch snaženia stáli ako klub na stupienku víťazov. Obsadili sme 3. miesto, veď si to moji zápasníci aj zaslúžili. Uvedomujem si, že sa nám ťažko podarí umiestniť sa vyššie, na 1. a 2. priečke stáli kluby z Košíc - Ilyo a Koryo, ktoré sú schopné postaviť na turnaj 15 až 30 zápasníkov. Ďalšie prekvapenie sa zrodilo z titulu Naj fair play pretekár 2005, získal ho náš zápasník Daniel-Simon Dobrota, povedala spokojná trénerka Hakimi Nora Kiššová (2. DAN).

Kategóriu Seniori A obsadili traja pretekári z Hakimi. Najúspešnejšieho bývalého juniorského dvojnásobného majstra SR Štefana Gundu čakal ťažký zápas s pretekárom z Humenného. Prvé kolo bolo v prospech Števa, no v druhom kole inkasoval nepríjemný náhodný kop do nosa, po ktorom už nebol schopný pokračovať v zápase. Preto hovorím o náhodnom kope, lebo pri výmene kopacích techník ho súper odsotil, Števo sa pokúšal chytiť balans, trochu ho to vytočilo viac chrbtom ako bokom k súperovi, ktorý kontroval a nepríjemný kop smeroval popod Števovu ruku, priblížila trénerka Nora Kiššová. Pavol Ďuratný v kategórii nad 78 kg nepredviedol maximum svojho výkonu, preto sa musel uspokojiť s treťou priečkou. Pre Gabriela Hiczéra boli majstrovstvá premiérou v športovom zápase po dlhoročnej odmlke. Po deviatich rokoch sa vrátil k trénovaniu taekwondo. Začiatky po rokoch sú ťažké, no pamätám si naňho ako na veľmi talentovaného taekwondistu. Je držiteľom titulu majster SR z roku 1995 v kategórii seniori do 63 kg. V tom roku to boli prvé majstrovstvá SR v taekwondo vôbec. Technicky je na veľmi dobrej úrovni, čo sa týka kyorugi, skúsenosťami sa to dotiahne na správnu mieru, povedal N. Kiššová. Zo svojej premiéry si G. Hiczér odniesol bronz v kategórii do 67 kg.

V kategórii Juniori B do 55 kg reprezentoval Hakimi Rožňava Karim Al-Serori. Svoje víťazné ťaženia z dvoch kôl líg zavŕšil ziskom zlatej na majstrovstvách Slovenska. V žiackych kategóriách B v športovom zápase kyorugi sme mali troch zápasníkov, veľkú nádej som vkladala do Romanka Kováča, ktorý v kategórii do 24 kg odzápasil všetky zápasy víťazne a umiestnil sa na najvyššej priečke. Mal za sebou už dva turnaje, oba s prvým miestom, takže táto zlatá medaila bola očakávaná a zaslúžená. Dvoch pretekárov sme mali v kategórii do 30 kg, Juraja Ádáma a Daniela - Simona Dobrotu. Daniel sa dostal o boje vo finále, kde zdatnejšiemu súperovi podľahol, získal striebro, Juraj získal bronz, priblížila účinkovanie najmladších trénerka.

V súborných cvičeniach poomsae reprezentovali Rožňavu dvaja pretekári. Peter Oravec získal titul majstra SR 2005 v kategórii Seniori a Juraj-Gregor Nemčok, ktorému sa nepodarilo umiestniť sa.

Úspešná výprava Hakimi Taekwondo WTF na majstrovstvách Slovenska, hore zľava Peter Oravec, Karim Al-Serori, Gabriel Hiczér, Pavol Ďuratný, Nora Kiššová - tréner, Štefan Gunda, Michal Kavečanky - rozhodca, dole zľava Juraj-Gregor Nemčok, Juraj Ádám, Roman Kováč, Daniel-Simon Dobrota

UMIESTNENIA PRETEKÁROV HAKIMI ROŽŇAVA

1. miesto: poomsae Peter Oravec (Seniori), kyorugi Roman Kováč (Žiaci/B do24 kg), Karim Al-Serori (Juniori/B do 55 kg)

2. miesto: kyorugi Daniel-Simon Dobrota (Žiaci/B do 30 kg), Štefan Gunda (Seniori/A do 78 kg)

3. miesto: kyorugi Juraj Ádám (Žiaci/B do 30 kg), Gabriel Hiczér (Seniori/A do 67 kg), Pavol Ďuratný (Seniori/A nad 78 kg)