diskusii pretrváva.
"Bolo jasné vopred, že stretnutie odmietnu," tvrdil po stretnutí minister Tóth. "Mňa to mrzí, lebo ku všetkým bodom, čo sme diskutovali, som ponúkol ústretovú alternatívu. Ponúkol som, že som ochotný správcovskú spoločnosť zrušiť deň po tom, ako bude predložená ústretová alternatíva. Ale tu bola snaha vyvolať škandál," povedal minister. Podľa neho prišli umelci s ultimátami. Odstúpiť minister nemieni. Podľa neho 34 zástupcov výzvy na jeho odvolanie, z toho päť - šesť radikálnych, ktorí tam včera boli, nereprezentuje kultúrnu obec. Argumentmi, ktoré odzneli, sa však podľa neho ministerstvo bude zaoberať.
Umelci ministrove tvrdenia odmietajú. "Tento minister preukázal, že nie je kompetentný minister, že keď argumentuje, musí vyťahovať len demagogické alebo čiastočné argumenty," povedal jeden z iniciátorov výzvy Anton Popovič. Podľa neho napríklad pri probléme Slovenského centra dizajnu (SCD) minister nemal žiadne argumenty, dokonca si sám priznal chyby, ale osobnú zodpovednosť nevyvodil. "Ak pán minister hovoril o tom, že sme jednostranne ukončili diskusiu, tak to bolo o tom, že sme pocítili, že už to nemá ďalej význam," dodal.
Umelci tak s ministrom nevyriešili žiaden z problémov. Naďalej žiadajú zrušiť rozhodnutie o zúžení pamiatkovej zóny Bratislavy a obnoviť jej ohraničenie do podoby pred Tóthovým nástupom na ministerstvo. Žiadajú zrušiť Správcovskú spoločnosť na spoluprevádzkovanie SND a zachovanie divadelného účelu Divadla Pavla Országha Hviezdoslava. Umelci chcú, aby minister zastavil pripravované či prebiehajúce predaje nehnuteľností, ktoré sú majetkom ministerstva kultúry. Odmietajú aj financovanie inštitúcií rezortu kultúry podľa návštevnosti.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.