zúčastnil aj na 54. národných modlitebných raňajkách. Ich centrálnou myšlienkou bolo hľadanie možnosti pomoci chudobným, hladujúcim, trpiacim ľuďom kdekoľvek, v ktoromkoľvek regióne sveta. Jednotliví politici a štátnici adresovali účastníkom výzvy v záujme hľadania riešenia globálnych problémov.
"Slová, ktoré tam odzneli, a výzvy, ktoré boli veľmi silné, sú veľmi dôležité pre to, aby sme sa zamýšľali, ako organizovať verejný život, uskutočňovať politické rozhodnutia tak, aby ľudia naozaj uverili, že politiku robíme pre nich a nie sami pre seba," povedal Hrušovský.
Hrušovský sa stretol aj s výkonným riaditeľom Centra pre slobodnú Kubu (CFC) Frankom Calzónom, s ktorým sa zhodli, že predstavitelia bývalých komunistických krajín, akou je napríklad Slovensko, by sa mali veľmi intenzívne angažovať pri podpore demokratizačných zmien na Kube. Hovorili aj o viacerých návrhoch, ako pomáhať kubánskym disidentom. Okrem iného sa plánuje kniha, ktorá popíše históriu Slovenska a zmeny po roku 1989. Kniha vyjde v španielskom jazyku a bude distribuovaná na Kube - bez súhlasu Castrovho režimu.
Predseda NR SR rokoval aj so senátorom Samom Brownbackom, kongresmanom Michaelom G. Oxleym, arcibiskupom Washingtonskej diecézy Theodorom McCarrickom, biskupom diecézy Altoona-Johnstown v Pensylvánii Josephom Adamcom.
Záver pracovnej návštevy patril slovenským krajanom, s ktorými Hrušovský hovoril o ich možnosti hlasovať v tohtoročných parlamentných voľbách aj na území USA a o vízovom režime, ako aj návšteve kresťanskej neziskovej organizácie Family Research Council.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.