zámer narazí na tvrdý odpor rozvojových krajín. Okamžité protesty zamestnancov vyvolali návrhy na outsourcing
Najväčšiu kontroverziu vyvolali plány na outsourcing alebo presťahovanie zamestnancov OSN z USA do lacnejších krajín, kde by sa mohli vykonávať niektoré prekladateľské služby alebo výroba dokumentov. Podľa Annana súčasné pravidlá a nariadenia sú veľkou prekážkou pre efektívnu prácu organizácie.
Kým USA a krajiny EÚ reformné návrhy privítali, rozvojové krajiny ich prijímajú s obavami zo straty vplyvu vo Valnom zhromaždení OSN.
MEDZITITUL: Preteky na záchranu Pakistancov OSN vyhrala
Islamabad - Hrozbu, že zima spôsobí v Pakistane po októbrovom zemetrasení ďalšiu humanitárnu katastrofu, sa podarilo zažehnať. Oznámil to včera predstaviteľ OSN. Podľa jeho slov je najhoršia časť zimy za nami bez toho, že by vyvolala druhú vlnu úmrtí, exodus veľkého množstva obyvateľstva z hôr, vážnu podvýživu či rozličné epidémie. Zástupca koordinátora pre humanitárnu pomoc OSN Jamie McGoldrick to vyhlásil na tlačovej konferencii usporiadanej päť mesiacov po katastrofálnom zemetrasení. Otrasy v sile 7,6 stupňa Richterovej dňa 8. októbra 2005 neprežilo 87 000 ľudí. "Myslíme si, že zimné obdobie je za nami. Preteky so zimou sme vyhrali," povedal McGoldrick novinárom.
OSN čoskoro zverejní ročný plán obnovy a rekonštrukcie oblasti postihnutej zemetrasením, ktorý od apríla nadviaže na prvotnú fázu okamžitej pomoci, dodal. Zemetrasenie zabíjalo zväčša v pakistanskej časti Kašmíru a pripravilo o strechy nad hlavou viac ako tri milióny ľudí.
Ďalších 1300 ľudí zomrelo v indickej časti Kašmíru.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.