niektorí príslušníci bezpečnostných síl sú mu verní. V stredu večer to vyhlásil srbský minister zahraničia Vuk Draškovič deň pred konečným termínom na odovzdanie Mladiča do Haagu. "Ako môžu tí, čo bojovali po boku Mladiča, prezradiť jeho úkryt?" spýtal sa Draškovič. Zároveň vyjadril presvedčenie, že srbský premiér Vojislav Koštunica nevie, kde sa hľadaný vojnový zločinec nachádza. Naznačil tiež, že premiér nemá kontrolu nad svojimi tajnými službami.
Medzinárodné spoločenstvo vyvíja na Belehrad nátlak, aby vydal haagskemu tribunálu bývalého šéfa bosnianskosrbskej armády Mladiča, ktorého ICTY obvinil z genocídy v súvislosti s masakrou 8 tisícov moslimských mužov a chlapcov v Srebrenici v roku 1995 a z ďalších vojnových zločinov počas bosnianskej vojny v období rokov 1992 až 1995.
Hlavná prokurátorka Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY) Carla Del Ponteová navštívila v stredu Belehrad. O dva dni má predložiť európskemu komisárovi pre rozšírenie Ollimu Rehnovi správu o spolupráci Srbska s ICTY,
čo je hlavná podmienka pre smerovanie Belehradu do EÚ.
Už 5. apríla by mali pokračovať rokovania o asociačnej dohode medzi EÚ a Belehradom. Pokiaľ však Del Ponteovej správa bude negatívna, hrozí pozastavenie týchto rokovaní.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.