objektom pre filatelistov, využívajú ich pri rôznych jubileách. Stretávame sa s rôznymi oficiálnymi a neoficiálnymi prítlačmi. Niektoré sú vzácnejšie, iné menej. Záleží to predovšetkým od vydaného množstva a korektnosti toho-ktorého filatelistického klubu. Ak sa zo vzácnejších neskôr urobí dotlač, tak celé je o ničom...
Dôveryhodné sú oficiálne vydania, ktoré sa už ťažšie pozmeňujú a falšujú. Aj pri celinách sú najzaujímavejšie chybotlače, podobne ako pri bankovkách. Na snímke sú dvojkorunové celiny z roku 1994 s posunom červenej a zlatej farby v štátnom znaku. Sú to zaujímavé exempláre s akými sa dosť často stretávame na filatelistických akciách, čo sa odráža aj na cene. V závislosti od posunu, prípadne chýbajúcej farby sa cena mení. Ten kto si ich kúpil na pošte, dostal rarity za dve koruny. Trhová cena tých bežnejších sa pohybuje okolo dvoch, troch stoviek.
Problematika celín patrí k zaujímavým filatelistickým disciplínám. Existuje množstvo typov a vydaní. Variant s poštovou známkou je vždy zaujímavejšia, lebo je predpoklad, že sa môže objaviť chybotlač. Na celinách bez známky sa niekedy objavujú zaujímavé frankatúry, vďaka čomu sú vzácnejšie. Zbieranie celín môžeme odporučiť začiatočníkom, lebo tie bežné sú finančne dostupné.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.