prihlásených sa do semifinále prebojovalo trinásť interpretov, z ktorých do septembrového finále postúpili tri kapely.
"Pre nás všetkých bol dnešok veľmi príjemným prekvapením. Každá kapela, ktorá sa odprezentovala bola v istom zmysle jedinečná a veľmi zaujímavá. Avšak vzhľadom k tomu, že nehráme o zlaté trenky, tí ktorí ste sa nedostali ďalej, nebuďte smutní. Určite má pre vás všetkých význam robiť muziku. A tí, ktorí sa zúčastnia finále sú kapely Koma Jota, Asfalt a Good Fancy," zhodnotil súťaž pri vyhlasovaní výsledkov predseda poroty Oskar Rózsa.
Ani jedna z kapiel vraj postup do finále neočakávala, Prešovská Koma Jota dokonca ani nebola na vyhlasovaní výsledkov. Najväčšou motiváciou pre finalistov je určite možnosť vydať vlastný album, čo priznávajú všetci. Podarí sa to však iba jednej z kapiel.
"Chceme ukázať niečo Slovensku. Sme iní tým, že hráme tvrdšiu muziku. Je to modernejší rock," zhodujú sa chlapci z prešovskej skupiny Asfalt. "Pre nás je postup podnetom na to, aby sme na sebe ďalej pracovali a zlepšovali sa. Chceli by sme nahrať vlastný album, trochu sa dostať do povedomia ľudí aj muzikantských kruhov. V prvom rade si však chcem dobre zahrať," povedal Laco Urban, spevák kapely Good Fancy, ktorá už U. S. Steel Talent Night pred dvomi rokmi vyhrala.
Hlavná organizátorka súťaže Ľubica Šipošová bola po výberových kolách veľmi milo prekvapená. "Tento ročník je silnejší ako ten minulý aj keď možno nie až taký silný ako rok 2004. My sme spokojní, pretože vidíme, že to čo robíme má význam. Na východe veľa príležitostí nie je, preto treba také niečo robiť. A aj keď oceliarska firma nemá veľmi veľa spoločného s umením, je tu záujem podporovať mladých ľudí a dať im možnosť odprezentovať sa. Dosť by som sa čudovala všetkým tým, ktorí hrajú po garážach a neprišli by sa predviesť porote," hovorí.
V porote okrem producenta a hudobníka Oskara Rózsu sedela aj riaditeľka hudobného vydavateľstva Lenka Slaná, textár Martin Sarvaš, Julo Viršík, hudobníci Marián Čekovský a Martin Valihora. "Interpreti sú veľmi šikovní a talentovaní. Je super, že na východe sú ľudia, ktorí držia túto súťaž pri živote a umožnia dostať sa kapelám na pódium, kde sa môžu stretnúť, porovnať si jeden druhého a navyše získať nové skúsenosti. Určite sa o budúcnosť slovenskej hudobnej scény báť netreba," myslí si Julo Viršík, ktorý už má s porotcovaním v speváckych súťažiach prax. Talent Night je však iná ako všetky ostatné. "Táto súťaž sa od tých ostatných líši tým, že sem sa neposielajú nahrávky a každý sa prezentuje naživo a s neprevzatou tvorbou. Všetci prihlásení majú možnosť konfrontovať svoj výkon s názorom poroty. Teším sa, že kapely sú z roka na rok lepšie," hovorí Ľubica Šipošová.
Troch finalistov teraz čaká nahrávanie vlastného singlu a videoklipu. "Budeme hľadať vhodných producentov, aby si žánrovo sedeli a aby sa im dobre spolupracovalo. Kapely sa určite budú musieť pripravovať na Steel Arénu, čo je tiež tvrdý oriešok pre začínajúce kapely," myslí si organizátorka.
Talent Night 2006 vyvrcholí Galaprogramom v Steel Aréne 4. septembra. Okrem spomínaných troch kapiel sa pred štyrmi tisíckami divákov predvedú aj traja finalisti v kategórii tanec, ktorých vybrala porota minulý pondelok.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.