raritou ako každodennou záležitosťou. Ako by sa s týmto nápadom vysporiadali a popasovali samotní žiaci, sme sa opýtali na viacerých košických školách.
Patrik Pekarovič, Obchodná akadémia Watsonova, 3.ročník:
"V rovnošate by som sa cítil dosť obmedzený. Mať okolo seba spolužiakov v rovnakých košeliach, nohaviciach, taktiež trochu naháňa strach, pretože všetci sme niečím jedineční. Niektorí práve v obliekaní. A práve tieto rovnošaty by mohli zakryť dôležitú časť osobnosti, imidž."
Veronika Kálnová, Gymnázium Šrobárova, 4.ročník:
"Uniforma pôsobí serióznym dojmom. A má aj svoje praktické využitie. Ja mám stále v škole tendenciu roztrhať veci z môjho šatníka. Dnešné oblečenie je totiž akosi labilné vzhľadom na dusné podmienky nášho školského prostredia. A taká rovnošata zakryje aj sociálne rozdiely medzi študentmi, a to je ďalšie plus. Som za!"
Jana Potomová, Gymnázium Park mládeže, 4.ročník:
"Podľa môjho názoru rovnošata nie je zlá. Aspoň by sa prestali robiť medzi žiakmi rozdiely. Samozrejme, malo by to aj svoje nevýhody, pretože v dnešnej dobe má väčšina z nás svoj vlastný štýl a školská uniforma by im možno vôbec nesadla. Mne sa ale táto myšlienka páči."
Ladislav Hudák, Stredná umelecká škola, 4.ročník:
"Určite nie. Netúžim po tom, aby sme mali na sebe
rovnaké šaty, rovnakej farby ako vojaci. Je to príliš
jednotvárne a mnohí by sa v rovnošate cítili neprirodzene alebo dokonca stiesnene."
Miroslav Kovaľ, SOU Dopravné,4.ročník:
"Jednotné oblečenie by odstránilo rozdiely medzi sociálnymi vrstvami aspoň v školách. Bolo by to celkom fajn, aj keď neviem ako by niektorých študentov donútili si ich obliecť. Ale určite by som sa nebránil takejto zmene."
JANA IMRICHOVÁ
Foto: autor
N:/2-Utorok/tahak 19.9/T2/pekarovic
N:/2-Utorok/tahak 19.9/T2/koval
N:/2-Utorok/tahak 19.9/T2/hudak
N:/2-Utorok/tahak 19.9/T2/potomova
N:/2-Utorok/tahak 19.9/T2/kalnova
Autor: ANKETA
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.