Lučivná vystriedala v čele Levoču, v Jánovciach inzultácia

Sportnet|25. sep 2006 o 00:00

Poprad - I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Pilsberg pokračovala včera stretnutiami 8. kola.I. TRIEDAKRAVANY - LUČIVNÁ 0:1 (0:0)V

I. TRIEDA

KRAVANY - LUČIVNÁ 0:1 (0:0)

V súboji dvoch popredných tímov tabuľky sa hral obojstranne kvalitný futbal. V prvom polčase mali viac z hry domáci, ktorí si vytvorili štyri veľmi dobré gólové príležitosti, ale ani jednu z nich nedokázali premeniť. Postupne sa hra vyrovnala a po obrátke sa viac osmelili i hostia. Lučivnej sa podarilo udrieť strelou z 30 metrov, ktorú neudržal domáci brankár vo svojich rukaviciach a tá sa dokotúľala až do jeho siete - 0:1. V ďalších minútach sa hostitelia snažili aspoň vyrovnať, ale na nešťastný inkasovaný gól už nedokázali odpovedať. Hostia si odniesli domov cenné tri body, vďaka ktorým sa dostali do čela tabuľky. Remíza by však bola podľa priebehu hry určite spravodlivejšia.

Gól: Hyriak. Pred 100 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Dragoš, Frisik, Šimonovič, Ferenc (všetci Kravany).

SP. ST. VES - HÔRKA 3:0 (2:0)

Oba kolektívy pricestovali na stretnutie výrazne oklieštené a za hosťujúce mužstvo nastúpil aj hrajúci tréner Lapšanský. Hostia kvôli problémom s autobusom prišli neskôr a zápas sa začal s polhodinovým oneskorením. Zamagurčanom dokonale vyšiel úvod, keď už v 3. minúte sa dostali do vedenia. Hra bola potom vyrovnaná a odvíjala sa prevažne medzi šestnástkami. V 27. minúte sa po centri dostala lopta k hosťujúcemu Pitoňákovi a ten si ju nešťastne usmernil do vlastnej siete - 2:0. V druhom polčase mohli hostitelia pridať ďalšie góly, ale vynikol brankár baníkov, ktorý už za svoj chrbát pustil jedinú strelu. Predovšetkým jeho zásluhou odišli hostia zo Zamaguria s prijateľnou prehrou.

Góly: Ovčarik, Pitoňák (vlastný), Kurňava. Pred 120 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Krajňák, Lapšanský (obaja Hôrka).

ŽAKOVCE - BATIZOVCE 1:1 (0:1)

Úvod patril domácim, avšak hostia sústredene bránili a tak sa Žakovania presadzovali len veľmi ťažko. V 14. minúte sa po ojedinelom protiútoku ocitol jeden z Batizovčanov sám pred domácou bránkou, avšak neuspel. Hostitelia sa snažili, ale pribrzdili sa sami, keď po polhodine hry musel ísť Novák po druhej žltej karte predčasne pod sprchy. Nováčik vycítil šancu a tesne pred odchodom do kabín sa ľahko dostal do vedenia. Domáci brankár totiž pri výkope nastrelil jedného z protihráčov a od neho sa lopta dostala do siete - 0:1. V druhom polčase domáci ešte viac zatlačili svojho súpera a ten, hoci mal početnú výhodu, sa len snažil udržať najtesnejšie vedenie. Po faule v pokutovom území sa domácim podarilo z jedenástky aspoň vyrovnať, ale napriek veľkému úsiliu už víťazný gól nestrelili.

Góly: Petrila (z 11 m) - Levocký. Pred 110 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Novák 2, Jankura - T. Štrbka, Šoltýs, L. Štrbka, Levocký, ČK: Novák (Žakovce).

STRÁŽE - LEVOČA 4:1 (1:0)

V Strážach sa hral od úvodných minút veľmi kvalitný futbal a počas celých 90 minút sa bolo na čo pozerať. Lepšie začali hostia, ktorí boli aktívni a už v 2. minúte Olejník ušiel po krídle, avšak Gašper jeho prihrávku nezúžitkoval. Postupne sa osmelili aj domáci a v 11. minúte Slavkovský dostal svoj tím do vedenia. V 28. minúte po strele hosťujúceho Lisoňa z 25 metrov zazvonilo brvno domácej svätyne a hneď na to ho napodobnil na druhej strane domáci Hlinka, ktorého strela sa obtrela o žrď. V závere polčasu sa ešte neujali šance domáceho Šavela a Kušnierika a ani hosťujúceho Brincka, ktorý prestrelil. Aj v druhom polčase sa hral výborný futbal. V 50. minúte sa hosťom po rýchlom brejku podarilo vyrovnať, čo však domácich nepoložilo a onedlho išli opäť do vedenia. V 75. minúte zbytočne fauloval hosťujúci Dunčko jedného z domácich hráčov a oslabil svoj celok. Domáci presilovku využili a v samom závere dvoma gólmi prikrášlili svoje víťazstvo. Levočania po prvej prehre v súťaži prišli o vedenie v tabuľke.

Góly: Kušnierik 2, Slavkovský, Šimko - Dunčko. Pred 120 divákmi rozhodoval R. Poracký, ŽK: Michálek, Orolin - Vojtuš, ČK: Dunčko (Levoča).

TOPOREC - V. SLAVKOV 5:3 (3:2)

V bohatom stretnutí na góly boli domáci do začiatku lepší a už v 6. minúte išli do vedenia. Nováčik z Veľkého Slavkova sa ale nevzdával a už o dve minúty dokázal vyrovnať. Potom však prebrali iniciatívu na svoje kopačky opäť hostitelia a získali dvojgólový náskok. Ešte v prvom polčase skórovali hostitelia opäť, ale tentoraz do vlastnej siete a tak udržali svojho súpera v hre o body. Po obrátke však už neponechali nič na náhodu a ďalšími dvoma peknými gólmi získali trojgólový náskok. Ten sa ukázal ako rozhodujúci a aj keď posledné slovo patrilo Slavkovu, na zaslúženom víťazstve Toporca to už nič nezmenilo.

Góly: Šatek 2, M. Pompa, Strakula, Galajda - Gaj, vlastný, Kaleta. Pred 100 divákmi rozhodoval Alexa, ŽK: Strakula - Dovalovský, Josko.

SP. ŠTVRTOK - SP. BELÁ 4:0 (2:0)

Domáci boli od začiatku aktívnejší a už do prestávky dvoma gólmi naznačili, akým smerom sa bude stretnutie uberať. Hostia sa síce snažili, ale do prestávky sa nedokázali ani raz dostať do bezprostrednej blízkosti domácej brány. Naopak, hostitelia mali prevahu a častokrát podkurovali obrane i brankárovi súpera. Ten si až po zmene strán vypracoval jedinú vyloženú gólovú príležitosť z priameho kopu, ale s tou si dokázal brankár Spišiakov poradiť. V 73. minúte prišli domáci o vylúčeného Toporcera, ale ani to nič nezmenilo na ich jasnom triumfe. Víťazstvo hostiteľov rozdielom triedy je plne zaslúžené.

Góly: Bajtoš, Neuwirth, Jurčo, Štajner. Pred 80 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Milan Biskup, Čuchran - Podolinský, Barnáš, Varga, Griger, ČK: Toporcer (Sp. Štvrtok).

JÁNOVCE - HUNCOVCE 2:2 (2:1) - nedohrané

Hostitelia začali útočne a už v 1. minúte mohli skórovať po chybe hosťujúceho brankára, ale ponúknutú príležitosť nevyužili. S pribúdajúcimi minútami sa hra vyrovnala a odvíjala sa predovšetkým v strede ihriska. V 26. minúte zahrávali domáci štandartnú situáciu a Adamjak si nešťastne kopol loptu do vlastnej siete - 1:0. Keď Mangera zvýšil na rozdiel dvoch gólov, zdalo sa byť o víťazovi duelu rozhodnuté. Huncovce sa však nevzdávali a ešte do prestávky sa dokázali kontaktným gólom dostať späť do zápasu. Aj po obrátke začali výborne a v 47. minúte sa im dokonca podarilo vyrovnať. Jánovčania znervózneli, čoho výsledkom bolo v 51. minúte vylúčenie Berča, ktorý následne inzultoval hlavného rozhodcu. Ten zápas predčasne ukončil a tak bude mať toto stretnutie dohru za zeleným stolom.

Góly: Adamjak (vlastný), Mangera - Kiefer, Bonk. Pred 80 divákmi rozhodoval D. Bednarčík, ŽK: Berčo, ČK: Berčo (Jánovce).

SVIT - MLYNČEKY 7:0 (4:0)

Vo Svite to bola od úvodných minút jednoznačná záležitosť domáceho kolektívu, ktorý si schuti zastrieľal a Mlynčeky zachránil od oveľa vyššej prehry len dobrý výkon ich brankára. Domáci mali miestami enormný tlak a hostia sa len bránili. Sviťania pekne kombinovali, na výbornom ihrisku si presne prihrávali a dávali i góly. Pri chuti bol predovšetkým autor hetriku - Koch. Aj v druhom polčase mal favorit hru pod kontrolou a bolo len otázkou výšky skóre, ako sa tento jasne sa vyvíjajúci duel skončí. O bezmocnosti hostí svedčí skutočnosť, že hráči Mlynčekov sa ani v druhom polčase nezmohli na jediné vážnejšie ohrozenie domácej svätyne.

Góly: Koch 3, Diabelko, Medvec, Hudáč, Valluš. Pred 300 divákmi rozhodoval J. Poracký, ŽK: bez kariet.