Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Tepličania stále bez prehry, Letanovčania bez víťazstva

Jozef PETRUŠKA, Matej a Lukáš KOTRADY Spiš Ani Letanovčania neprelomili víťaznú sériu Tepličanov, keď doma s nimi prehrali a znova neokúsili

Jozef PETRUŠKA, Matej a Lukáš KOTRADY

Spiš Ani Letanovčania neprelomili víťaznú sériu Tepličanov, keď doma s nimi prehrali a znova neokúsili príchuť víťazstva. V prestížnom súboji mužstiev z čela tabuľky Jamníčania mali tri body vo vrecku, ale Kluknava si nakoniec po remíze 2:2 odniesla aspoň bod. Svojich fanúšikov sklamali opäť Gelničania, keď doma nestačili na Harichovce.

GELNICA SP. HRUŠOV 2:0 (1:0)

V Gelnici videli diváci bojovný zápas. Hlavne v prvom polčase si domáci vypracovali množstvo šancí na strelenie gólu, ale v 25. minúte mali Hrušovčania obrovskú šancu. Domáci sa dočkali po polhodine hry, keď skóre otvoril Tokár. V druhom polčase boli domáci lepším mužstvom a druhým gólom v stretnutí Tokár poistil zaslúžené víťazstvo. Pred 250 divákmi rozhodoval Pecha. GELNICA: Fedor Kisel, Hofman, Loja Drajna, Králik, Koles, Demčák, Tokár Tomaško, Bodnár, striedali: L. Kisel, Chovanec. SP. HRUŠOV: Matfiak B. Kunzo, Repaský, Š. Kunzo Klein, Filip, Samoľ, Pukluš Slamený Mudry, Kušnír.

ODORÍN HRABUŠICE 0:1 (0:0)

Kríza v odorínskom A mužstve pokračuje naďalej. Domáci hrali proti Hrabušiciam veľmi slabo. Viazla im kombinácia a prvý polčas bol v podaní oboch mužstiev veľmi jalový. Aj v druhej časti hry to vyzeralo, že stretnutie skončí bezgólovou remízou, ale hosti Chripkom využili jedinú šancu a zvíťazili. Pred 150 divákmi rozhodoval V. Kunzo. ODORÍN: Maľak M. Majko, Goduľa, Ľ. Majko Mikolaj, Zemba, Boroš, Kavulič, Vantroba Krajňák, Baluch, striedali: Zekucia, M. Fabian, J. Zemba. HRABUŠICE: Jendrál Toporcer, Tkáč, Šarišský Bajtoš, Oravec, Chripko, Barsik, Dičák Popadič, Kacvinský, striedali: Priehoda, Lipčák, Dlugoš.

MNÍŠEK n/H PORÁČ 0:0

V súboji nováčikov sa v 17. minúte domáci ujali vedenia. Hlavný rozhodca gól uznal, no na pokyn asistenta, ktorý jediný videl faul na brankára (zrazili sa údajne vlastní hráči), gól neplatil. Mníšek n/H mal počas stretnutia územnú prevahu, hostia kúskovali hru faulmi, čo im hlavný arbiter toleroval. Hostí niekoľkokrát podržal výborne chytajúci brankár. Pred 200 divákmi rozhodoval Miňďáš. MNÍŠEK n/H: Slatkovský Moskaľ, Žiga, Stromf Čeč, Ujczák, Kluknavský, Slivenský, Kujnisch Hulič, Köhler, striedali: Tolvaj, Imrich. PORÁČ: Hrebenár Kinik, Koňak, Širila O. Kandráč, M. Kandráč, Pavol, Antal, Šteiner Líška, Antal, striedal: Dunka.

JAMNÍK KLUKNAVA 2:2 (0:0)

Pre domácich to bol zápas z kategórie nešťastných. V prvom polčase Jamníčania nedôrazne zakončovali a tak sa na polčasovú prestávku išlo bez gólov. Po obrátke domáci ešte viac vystupňovali tlak, výsledkom čoho boli dva góly. Najprv prekonal gólmana hostí v 53. minúte D. Farkašovský a o desať minút presne zakončil P. Macejko. Zdalo sa, že je rozhodnuté. Veľkú šancu na zvýšenie skóre mal Fabini, ale z dvoch metrov neprekonal Pavlova. Nedáš dostaneš. Po chybe brankára Nehyla znížil na rozdiel gólu a v 85. minúte znova po zaváhaní domáceho brankára ho preloboval M. Belej. Pred 150 divákmi rozhodoval Džima. JAMNÍK: Macejko Greč, J. Čuj, S. Čuj Pavlík, Fassinger, P. Macejko, Ruman, Kočiš Fabini, D. Farkašovský, striedali: M. Čuj, M. Rumančík. KLUKNVA: Pavlov Nehyla Zahuranec, Peklanský Kokoruďa, Hoppej, Čarnoky, Hadry, Kolčar M. Belej, P. Belej, striedal: Maras.

LETANOVCE TEPLIČKA 0:1 (0:1)

Aj keď v Letanovciach hrali mužstvá z opačných koncov tabuľky, diváci videli veľmi dobrý futbal. V 32. minúte sa po autovom vhadzovaní dostal k lopte Marcinčák a strelil, ako sa neskôr ukázalo aj rozhodujúci gól. V 42. minúte brankárovi hostí po strele Zahornadského pomohlo brvno. Aj v druhom polčase obe mužstvá produkovali okulahodiaci futbal. Letanovčania mali častejšie loptu na svojich kopačkách, ale vyrovnať resp. otočiť skóre, a tak dosiahnuť prvé tohtosezónne víťazstvo sa im nepodarilo. Pred 200 divákmi rozhodoval O. Zmij. LETANOVCE: Jochman Neupaver, Zahornadský, Matúš Olejník Pecha, Ogurčák, Gavalier, Slamený, Toporcer Biskup, Vaškeba, striedal: Polhoš. TEPLIČKA: Gorbár Laško, Uhrinovský, Hasaj Vojtko, L. Hamrák, Varga, Dolnačko, Marcinčák Lesnický, Biacovský, striedali: Leško, Matoš.

OLCNAVA MARKUŠOVCE 1:0 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase Markušovce nevyužili dobré príležitostí na strelenie gólu. V závere polčasu hlavičku Pavlíka z brankovej čiary vykopával Čuchran.

V druhom polčase o výsledku rozhodla 52. minúta a akcia na konci ktorej bol Kaščák. Hostia sa snažili vyrovnať, ale prím v tomto zápase hrali brankári. Pred 200 divákmi rozhodoval Regec.

OLCNAVA: Rusnák Olejník, M. Petrov, Pavlík V. Melega, F. Melega, Čislák, Fifik, Gonda Kaščák, Ľ. Kožár, striedali: Gardošík, B. Petrov. MARKUŠOVCE: nebola ochota zo strany Markušoviec poskytnúť Olcnavčanov súpisku s menami a zostavou!!!

SLOVINKY BYSTRANY 2:0 (1:0)

Na "jednotku" to nebol zlý futbal. Hostia však nevedeli naplno rozvinúť svoju dobrú kombinačnú hru. Slovinky konečne doma zabojovali a od 10. minúty viedli po góle Perháča. Veľkú príležitosť mal na vyrovnanie v 32. minúte Ján Suchý, ale sám pred brankárom vyslal na neho slabú strelu.

Aj v druhom polčase sa hral dobrý futbal a tempo hry diktovali hostia. Vyrovnanie viselo vo vzduchu. V 63. minúte unikol obrane hostí J. Poláček a ponad vybiehajúceho brankára zvýšil na 2:0. Od tohto momentu tempo hry upadlo a Slovinky si dôležité víťazstvo ubránili. Pred 100 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. SLOVINKY: Horňák Novotný, Hudec, Seman Baran, Gmuca, Ďorko, Poláček, Hudák Perháč, Novotný, striedali: M. Poláček, Zahuranec, Štefaňák. BYSTRANY: Pavol Timčík, Gonda, Štofan Jochman, Chlebovec, Šefčík, Brajerčík, Ján Suchý Jozef Suchý, Maťašovský, striedali: Forgáč, Hamrák.