Capirossi zopakoval v MotoGP na VC Japonska vlaňajší triumf

Sportnet|25. sep 2006 o 00:00

Víťaz sobotňajšej kvalifikácie Talian Loris Capirossi zopakoval v nedeľu na Veľkej cene Japonska seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v

kráľovskej kubatúre MotoGP svoje vlaňajšie prvenstvo na okruhu Motegi a systémom štart cieľ zvíťazil.

Až za jazdcom stajne Ducati sa umiestnil úradujúci majster sveta a jeho krajan Valentino Rossi a taliansky hetrik na stupni víťazov dovŕšil víťaz predošlého podujatia v Austrálii Marco Melandri na tretej priečke. "Úžasné preteky. Vedel som, že musím odštartovať veľmi dobre, aby som si udržal šancu na víťazstvo. Marco sa na mňa stále lepil a neskôr zaútočil aj Valentino, takže až do konca som mal čo robiť, aby som o víťazstvo neprišiel. Teraz je to však skvelý pocit, keď si uvedomím, že som tu po roku opäť vyhral," vyhlásil Capirossi.

Líder priebežného poradia kubatúry Američan Nicky Hayden sa umiestnil na piatom mieste, stále má však pred druhým Rossim ešte dvanásťbodový náskok.

Domáci jazdec Hiroši Aojama na KTM sa tešil z víťazstva v kubatúre 250 cm3. Druhú priečku obsadil Alex De Angelis zo San Marina na Aprilii so stratou 1,341 s na víťazného Japonca. Tretí skončil Španiel Jorge Lorenzo na Aprilii, ktorý pred dvoma poslednými podujatiami sezóny vedie s kontom 265 bodov. Jeho najvážnejší rival Andrea Dovizioso na Honde s 238 bodmi skončil štvrtý.

Víťazom v kubatúre 125 cm3 sa stal fínsky jazdec Mika Kallio, ktorý triumfoval pred Španielom Alvarom Bautistom. Pretekár stajne KTM zvládol 21 kôl na okruhu Motegi za 41:40,970 min, Bautista na Aprilii, ktorý si už pred týždňom v Austrálii predčasne zabezpečil majstrovský titul, zaostal o 185 tisícin. Na tretej priečke skončil jeho krajan na KTM Julian Simon.

Výsledky VC Japonska:

Trieda MotoGP (24 kôl): 1. Loris Capirossi (Tal./Ducati) 43:13,585, 2. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 43:18,673, 3. Marco Melandri (Tal./Honda) 43:21,963.

Trieda 250cm3 (23 kôl): 1. Hiroši Aojama (Jap./KTM) 43:36,310, 2. Alex De Angelis (San Marino/Aprilia) 43:37,651, 3. Jorge Lorenzo (Šp./Aprilia) 43:40,659.

Trieda 125 cm3 (21 kôl): 1. Mika Kallio (Fín./KTM) 41:40,970, 2. Alvaro Bautista (Šp./Aprilia) 41:41,155, 3. Julian Simon (Šp./KTM) 41:48,739.

Domov»Sportnet na východe»Capirossi zopakoval v MotoGP na VC Japonska vlaňajší triumf