Tri zápasy bez gólu vs. tri remízy

Sportnet|25. sep 2006 o 00:00

Košice - Zaujímavejší futbal v súboji rezervy Košíc a R. Soboty videli diváci v I. polčase. Vtedy dominovali hostia a bolo i viac vzruchu pred

bránami. Popravde, pri ceste do šatní už mohlo byť rozhodnuté o výsledku.

"Pri všetkej úcte k mladým košickým chlapcom, si myslím, že sme tento zápas mali vyhrať o 2-3 góly. Najmä v I. polčase sme ľahkovážne zahodili štyri gólové šance. V II. polčase sme síce mali optickú prevahu, ale nejakú veľkú šancu sme si už nevytvorili. Košickí mladí chlapci zabojovali, čo niektorým našim hráčom chýbalo. Som veľmi sklamaný z toho, že v troch zápasoch po sebe sme ľahkovážne stratili šesť bodov. Remízy s Podbrezovou a v Michalovciach boli tiež zbytočné. Hoci v Michalovciach z nás dopisovatelia spravili neschopných futbalistov a úplatkárov...," povedal po zápase tréner Rimavskej Soboty Mikuláš Komanický, ktorý na záver ešte zdupľoval, že strata šiestich bodov bola naozaj zbytočná. Ak však jeho zverenci nedokážu skórovať, viac bodov sa ani brať nedá. Nehovoriac, že i ten jeden gól proti Podbrezovej padol z jedenástky... Po obrátke Gemerčania úplne spľasli. Nebol vidieť žiaden rozdiel medzi domácimi 'dorastencami', ktorí ešte boli oslabení o hráčov, ktorí cestovali s áčkom na Artmediu, a najväčším ašpirantom na postup. M. Komanický si v II. polčase mohol aj hlasivky vykričať, nebolo to nič platné. Po šestnástku sa vedeli dostať a ďalej sa už spoliehali na náhodu. Tá im však žiadnu gólovku nepriniesla.

S pribúdajúcim časom a úspešným výsledkom rástli aj ambície mladíkov z Košíc. "Naším cieľom bolo, aby sme neprehrali s týmto veľmi silným súperom, pretože Rimavskú považujeme za jedno z najlepších mužstiev súťaži. Snažili sme sa vychádzať zo zabezpečenej obrany, s tým, že niečo vymyslíme v útoku. Už v treťom zápase sme všakneskórovali a to nás núti zamyslieť sa nad tým, kde robíme chyby. Finálne situácie - kombinácie, streľba a iné zakončenia - nacvičujeme na tréningu pravidelne. Sme radi, že sme neprehrali. je pravda, že súper mal v I. polčase tri gólové príležitosti. Môžeme ďakovať aj nášmu brankárovi, že nás v poslednej minúte podržal pri nebezpečnej strele hostí. S remízou sme spokojní," zhodnotil stretnutie lodivod domácich Gejza Farkaš. Košičanov po súboji tešil aj fakt, že proti Gemerčenom konečne získali prvý bod v tejto sezóne. Zatiaľ s nimi prehrali všetky tri doterajšie zápasy. V 1. kole Košice B prehrali V R. Sobote 1:4, onedlho si na rovnakom ihrisku zopakovali repete v 1. kole Slovenského pohára - prehrali 0:2. V 2. kole SP cestovalo na Gemer A-mužstvo MFK - prehralo 1:4... V štvrtom zápase teda konečne prvý bod Košíc.