Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Berger: Stres z brankára súpera určite nemáme

Poprad - Smutne odchádzali spod Zobora v nedeľu večer popradskí hokejisti. Domácim Nitranom podľahli po dobom výkone 4:2. V druhej tretine dokázali

zmazať dvojgólové manko, no v poslednej časti doplatili na nepremenené gólové príležitosti a napokon tvrdo pykali.

Bol to veľmi dobrý zápas. Nitra sa dostala pomerne ľahko do vedenia, ale nám sa podarilo zlepšeným výkonom predovšetkým nášho prvého útoku v druhej tretine vyrovnať. Za tohto stavu Nitra znervóznela, mala problémy v obrane, čo sa prenieslo aj do poslednej tretiny. My sme do 8. minúty tretej časti mali minimálne tri čisté šance a zápas sme mohli otočiť v náš prospech. Pod dojmom šancí, ktoré sme mali, sme sa viac orientovali na útok, urobili sme zbytočnú chybu na modrej čiare a dostali sme gól, ktorý by sme dostať nemali. Po chybe na obrannej čiare išli domáci traja na dvoch a náš obranca nepokryl strieľajúceho hráča, keď mu nechal veľa priestoru na zakončenie. Lacný inkasovaný gól v čase nášho náporu nás trochu utlmil a hneď na to sme po druhej chybe opäť inkasovali, keď sme nepokryli hráča na úrovni bránkoviska. Potom sme ešte mali šancu, keď Igor Majeský išiel sám od polovice ihriska, no nedal a nevyužili sme ani presilovú hru piatich na troch, kde sme mali taktiež dve šance a nastrelili sme žŕdku, analyzoval zaujímavé stretnutie tréner Popradu Stanislav Berger (na snímke), ktorý po návrate Pavlička do zostavy ŠKP zaradil tohto útočníka podľa očakávania do prvej formácie.

Je to lajna, ktorá hrá dlhodobo spolu a aj teraz hrala výborne. Škoda, že sa k nim nepridala nejaká ďalšia rada, ktorá by nám strelecky pomohla a zápas by bol pre nás jednoduchší, naznačil kormidelník kamzíkov, ku ktorým dnes pricestuje doposiaľ sa trápiaci Zvolen. Ten však v ostatných rokoch s Popradom pravidelne vyhráva a takmer vždy i na popradskom ľade. Domáci chcú túto bilanciu svojho súpera v dnešnom súboji ukončiť. Zvolen je v tabuľke dole, ale určite bude hrať veľmi precíznu obrannú hru, lebo doteraz odohral všetky zápasy vonku. Hrá veľmi dobrý obranný systém, čo potvrdil aj naposledy v Bratislave, kde druhý gól inkasoval až pri power-play. Sme na to pripravení, musíme hrať trpezlivo a samozrejme veríme, že doma vyhráme a body ostanú v Poprade, naznačil S. Berger, podľa ktorého nemôže byť pre jeho zverencov žiadnym strašiakom, že v bránke súpera sa objaví popradský odchovanec Miroslav Šimonovič, ktorý sa vie proti svojím bývalým spoluhráčom vždy vytiahnuť.

Na to vôbec nemyslíme, musíme sa sústrediť na svoj výkon a svoju hru. Niekedy stačí jedna tečovaná strela, ktorú brankár nevidí a góly tam napadajú. Stres z brankára súpera určite nemáme, zdôraznil popradský kouč, ktorému v zostave proti Nitre chýbal na súpiske obranca Fabian. Prečo? Nehral z dvoch dôvodov. Posledné dva zápasy nebol práve v najlepšej forme a preto sme si povedali, že jeden zápas odpočinku mu neuškodí. Druhou vecou je to, že keď nemáme na súpiske juniora, keďže Haščáka sme tentoraz nechali juniorke, jedno miesto sme museli uvolniť a tak sme sa rozhodli práve pre Fabiana, ozrejmil S. Berger, ktorému na včerajšom tréningu chýbal prechladený Majeský, ktorého štart v dnešnom súboji je otázny.