Tradícia neporušená - Kežmarok doma vyhral, Ľubica vonku neuspela

Sportnet|26. sep 2006 o 00:00

JASENOV - ĽUBICA 3:1 (1:1)Po dlhom čase začali Ľubičania na ihrisku súpera výborne a už v 7. minúte sa dostali do vedenia. Strelu Kovalčíka síce

JASENOV - ĽUBICA 3:1 (1:1)

Po dlhom čase začali Ľubičania na ihrisku súpera výborne a už v 7. minúte sa dostali do vedenia. Strelu Kovalčíka síce ešte domáci brankár vyrazil, ale na dorážku M. Kaprála bol už prikrátky - 0:1. Po štvrťhodine sa už ale začínalo akoby odznova, keď domáci po chybe hosťujúceho brankára hlavičkou spoza šestnástky vyrovnali. Do polčasu sa už toho veľa neudialo a hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska. Ani po obrátke sa obraz hry dlho nemenil. Šanca hosťujúceho Podolinského za nerozhodného stavu ostala nevyužitá. Obaja súperi sa pozorne bránili a čakali na chybu toho druhého. Táto taktika priniesla úspech hostiteľom, keď v 70. minúte po chybe celej hosťujúcej obrany išli Jasenovčania do vedenia. Tento moment sa ukázal ako rozhodujúci, lebo Ľubičania v snahe vyrovnať boli nútení otvoriť hru a to bola voda na domáci mlyn. Keďže Podtatranci vyrovnať nedokázali, dve minúty pred koncom prišiel trest v podobe druhého úderu hostiteľov. Tí si už víťazstvo nenechali vziať a Ľubica tak vyšla vonku opäť naprázdno.

Góly: 15. Piatka, 70. Kuzma, 88. Šuľák - 7. M. Kaprál. Pred 350 divákmi rozhodoval Koňar, ŽK: Ruják, Škovránko - Sova, M. Kaprál, I. Malich. ĽUBICA: J. Hájovský - Sova, Labus, Milaňák, Kurta (10. D. Malich) - Semivan (80. Vojtánek), Kalafut, M. Kaprál, L. Kaprál - Kovalčík, Podolinský (60. I. Malich). (riso)

Štefan KAPRÁL (tréner Ľubice): Nie som spokojný s predvedenou hrou na ihriskách súperov. Chlapci akoby sa báli možnosti bodovať vonku, chýba im bojovnosť a väčšie nasadenie. Potešilo ma jedine to, že sme aj vonku konečne dokázali streliť gól, ale akoby sme sa aj za pre nás priaznivého stavu báli možného víťazstva.

KEŽMAROK - BREZNICA 2:1 (0:1)

Domáci sa po trojtýždňovej pauze predstavili opäť pred zrakmi vlastných fanúšikov, ktorých chceli konečne potešiť ziskom troch bodov, čo sa im i napriek nie najlepšie predvedenej hre podarilo. Počas celého duelu bolo očividné, že sa stretli kolektívy zo samého dna tabuľky, ktoré veľa futbalového umenia nepredviedli. Lepšie začali domáci, ktorí si v úvode duelu vytvorili platonickú prevahu, z ktorej však nič nedokázali vyťažiť. Po štvrťhodine Brezničania iba taktickou defenzívnou hrou trpezlivo vyčkávali na vhodnú príležitosť pokúsiť sa dostať do vedenia, pretože Kežmarčania boli v týchto fázach akoby v útlme, doplácali na nepresnú rozohrávku a ešte horšiu koncovku. Hosťom sa to napokon podarilo tesne pred odchodom do kabín, keď Veselý dokonale potrestal neistotu v zadných radoch Kežmarčanov a najmä brankára Hájovského. Po zmene strán, domáci, vedomí si veľmi nepriaznivého vývoja zvýšili aktivitu a prepli na vyšší rýchlostný stupeň. Hlavne po prestriedaní sa ich hra v útočnej fáze o čosi zlepšila. Už v 48. minúte im bol odmenou vyrovnávajúci gól po pekne umiestnenej strele Pavlička. Po tomto okamihu ožili domáci ešte viac, no kŕčovitosť vo finálnej fáze a pevné obranné hradby súpera boli proti akémukoľvek presnému zakončeniu. Po hodine zápasu až takmer do záveru duelu mali hru pod kontrolou už iba hostitelia a po sľubných príležitostiach Bednarčíka a Pavlička mohli strhnúť vedenie na svoju stranu. V nejednom prípade zachránil hostí od väčšej pohromy aj ich brankár, ktorý vyriešil črtajúce sa šance Vidu a Kuruca. Domáci sa v 83. minúte predsa len dočkali zaslúženého víťazného gólu po rohovom kope Pavlička a následnom závare v pokutovom území, v ktorom sa najlepšie zorientoval aktívny Bednarčík.

Góly: 48. Pavličko, 83. Bednarčík - 42. Veselý. Pred 300 divákmi rozhodoval Bančanský, ŽK: Vrábel, Hurný (obaja Breznica). KEŽMAROK: I. Hájovský - Šavel, M. Novák, Soľava, Marhefka - Pirhala, Pavličko, Dolanský, Kuruc (85. Jagerský) - Bednarčík, Vida (46. Kalafut). (mdc)

Marián LITVÍN (tréner Kežmarku): Jediné, s čím môžem vyjadriť spokojnosť je zisk troch bodov, pretože hráči ma svojou predvedenou hrou neuspokojili. Musím preto priznať, že náš fanúšik očakával určite krajší futbalový zážitok, ktorého sa, bohužiaľ, nedočkal a preto by som sa mu chcel touto cestou ospravedlniť. Pevne však verím, že v najbližšom období sa výkony mužstva podstatne zlepšia a cesta k úspešným výsledkom bude jednoduchšia.

Domov»Sportnet na východe»Tradícia neporušená - Kežmarok doma vyhral, Ľubica vonku neuspela