Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Dedinky nadelili Brzotínu deviatku

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDIRožňava - Vo ôsmom kole sa uplynulú nedeľu zrodili niekoľko výrazných víťazstiev. Až deväť gólov sa podarilo dať

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDI

Rožňava - Vo ôsmom kole sa uplynulú nedeľu zrodili niekoľko výrazných víťazstiev. Až deväť gólov sa podarilo dať hráčom Lokomotívy Dedinky a zaspomínali si tak na lepšie časy. Dobšinčania podľahli doma Vyšnej Slanej, keď hostia definitívne zlomili odpor súpera až v posledných siedmych minútach troma gólmi. Gemerská Hôrka pokračovala v nastúpenom trende a stále je bez z prehry. Rovnako ako aj Gemerská Poloma, ktorá tentoraz zdolala Dlhú Ves. Lipovník zdolal Paču, Betliar Krh. Dlhú Lúku. Vo Vlachove mali domáci do polčasu štvorgólový náskok, no hoci po prestávke pridali ešte dva góly, radovali sa z nich hráči Jablonova.

RUDNÁ - GEMERSKÁ HôRKA

0:3 (0:2)

G: Turcsányi 2, Šaliga, ŽK: Tóth (Gem. Hôrka), R: K. Chomjak, DZ: Gallo, D: 100

Rudná: R. Szöllös Šimon, Šalamon, S. Ďuríček, Burdiga, P. Szöllös, Gallo, Máté, Roxer, Kurian, Milko,

Gem. Hôrka: Breuer Sz. Danielis, M. Szabó-Dózsa, Zs. Danielis, Šmíro, Tomi, A. Danielis, Viola, Turcsányi, Tóth, striedali Kováč, Zsóri

Od úvodných minút sa hralo v réžii hostí, keď hru umne dirigoval Šaliga. Zároveň bol aj autorom vedúceho gólu a neskôr po jeho rohovom kope poistil vedenie po teči Turcsányi. Za domácich Milko nastrelil brvno a neskôr Kurian hlavou nedôrazne zakončoval. Obraz hry sa výraznejšie nezmenil ani po zmene strán a tretí úspech hostí zaznamenal Turcsányi, ktorý preloboval vybiehajúceho gólmana Szöllösa. Domáci sa snažili o zvrat, ale prakticky sa na dostrel hosťujúcej brány nedostali i keď niekoľko pekných prihrávok smerovalo na Milka, ktorý však zlyhal v zakončení.

LIPOVNÍK - PAČA

2:0 (2:0)

G: L. Dávid 2, ŽK: Grecmacher, Kelemen - Sústrik, R: Molnár, DZ Máté, D: 120

Lipovník: Dányi - Š. Farkaš, Barczi, R. Szücs, Nemet, Ičo, M. Podracký, Orosz, Dávid, Kontra, Grecmacher, striedali M. Szabó, Kelemen, M. Máté

Pača: Harhovský - I. Demjan, Znak, Sústrik, M. Zagiba, Gášpár, Bocko, Rusó, Filický, Šomšák, Vaško, striedali L. Zagiba, Liška, Katona

Domáci sa rozhodli nenechať nič na náhodu a vedenie sa ujali už v 3. min. Grecmacher priťukol do behu Dávidovi, ktorý strelou zo sedemnástich metrov otvoril skóre. Hostia mohli o chvíľu vyrovnať, ale Šomšákovi lob mieril tesne vedľa domácej brány. Na konci prvej štvrťhodiny najprv Nemet, potom hosťujúci Šomšák a po ňom Dávid mierili len do rúk brankárov. V 24. min. ušiel Barczi, narazil si s Dávidom, no z uhla strieľal tesne vedľa. Obrovskú šancu na vyrovnanie mali hostia po polhodine hry, no ani na trikrát nedokázali dopraviť loptu za Dányiho chrbát. V 38. min. musel Harhovský odvracať strelu Grecmachera. Z následného rohu Barcziho mieril Grecmacher v čistej šanci len do nôh brankára. Poistiť vedenie sa domácim podarilo na konci polčasu. Po Ičovej prihrávke vystrelil Nemet, Harhovský loptu len vyrazil pred seba a Dávid z ťažkého uhla skóroval. Po vyrovnanej prvej polovici hry sa v druhom polčase presadzovali viac domáci hráči. Hneď na začiatku mieril Nemet tesne vedľa tyče. O desať minút na dvakrát ušiel Podracký, no Ičo ani Grecmacher skórovať nedokázali. V 74. min. si úlohy vymenili. Grecmacher ideálne vysunul uličkou Podrackého, no ten samostatnú akciu zakončil strelou do nohy vybiehajúceho brankára. Desať minút pred koncom si mohol zaknihovať hetrik Dávid, ale po Podrackého centri ani na dvakrát nedokázal prekonať brankára Pače.

GEMERSKÁ POLOMA - DLHÁ VES

3:1 (2:1)

G: Z. Greško 2, Forgáč - Máté, ŽK: 0 - ?, R: J. Chomjak, DZ: J. Šalamon, D: 100

Gem. Poloma: Krnáč - J. Lišuch, Hatvaník, Gunár, P. Rogos, Forgáč, R. Greško, Die, Mar. Ďuriček, Z. Greško, Galajda, striedali V. Ďuriček, Urban

Polomčania v tejto sezóne ešte prehrali a nehodlali tak urobiť ani v zápase s Dlhou Vsou. Už v 5. min. viedli 1:0, keď po centri presne vystrelil Z. Greško. Nasledovala strela P. Rogosa. Hostia sa k slovu dostali až po desiatich minútach. Vytvorili si pár šancí, ale bez gólového efektu. V 32. min. zvýšil po rohu Dieho Z. Greško na 2:0. O pár minút na predviedli krásnu kombináciu bratia Greškovci, ale R. Greško mieril len do nôh Pavlínyiho. Hostia sa však nevzdávali a tesne pred odchodom do šatní znížil hlavičkou Máté. V druhom polčase sa chvíľu hralo medzi šestnástkami, potom v 52. min. zahrával trestný kop P. Rogos, Z. Greško vyhral súboj na šestnástke a odrazenú loptu dopravil do siete Forgáč. Domáci mali hru pod kontrolou a desať minút pred koncom ešte mierili do brankára Z. Greško.

DEDINKY - BRZOTÍN

9:0 (6:0)

G: M. Chabada 5, J. Chabada, Ľ. Pamula, S. Ogurčák, Smrek, ŽK: J. Chabada - M. Kováč, R: Lucza, DZ: Šmelko, D: 170

Dedinky: M. Ogurčák - P. Čisár, Smrek, Chochol, P. Ogurčák, J. Chabada, Ľ. Pamula, S. Ogurčák, Franko, Brnčík, M. Chabada, striedali F. Čisár, Korfanta

Brzotín: Lenkey - L. Polyák, Kočiš, A. Polyák, Kováč, J. Lázok st., J. Polyák, R. Dókus, Grecmacher, Beník, G. Dókus, striedal J. Lázok ml.

Gólové hody videli diváci v Dedinkách. Hráči Lokomotívy mali celý úplne pod kontrolou. V 6. min. otvoril skóre po prihrávke Franko J. Chabada. Potom sa gólostroj v podaní domáceho kanoniera M. Chabada. Meškal, a tak nastupoval do rozbehnutého zápasu. Druhý gól pridal v 23. min., o tri minúty na to, po centri Franka zvýšil Ľ. Pamula volejom na 3:0. Potom sa husársky kúsok podaril M. Chabadovi. V 28. min. zvýšil na 4:0 a hneď v tej istej minúte pridal aj piaty gól, keď domáci zachytili rozohrávku hostí. V 42. min. rýchlo rozohral priamy kop v strede Brnčík, M. Chabada prešprintoval obrancov a stanovil polčasový účet na 6:0. V druhom polčase hostia zabetónovali obranu so snahou inkasovať čo najmenej gólov. Prehusťovali obranu, zakopávali lopty. Domáci sa trocha uspokojili, no v 69. min. po kombinácii Brnčíka s J. Chabadom zvýšil S. Ogurčák volejom na 7:0. O päť minút na to mali hostia veľkú šancu na čestný úspech, no po chybe obrany sa vyznamenal brankár M. Ogurčák. Tri minúty pred koncom zaznamenal už svoj piaty gól M. Chabada. Na konečných 9:0 upravil symbolicky dve minúty pred koncom kapitán Lokomotívy Smrek, keď ho ideálnou prihrávkou našiel S. Ogurčák a kapitán hlavičkou od tyče zakončil gólovú parádu Dediniek.

Pomohli požičané kopačky

Strelec Lokomotívy Martin Chabada trávil víkend v Michalovciach. Kvôli dopravnej nehode sa zdržal, a tak meškal na začiatok zápasu. "Hrali sme preto o desiatich a čakali na neho," povedal predseda klubu Peter Revay. Po štvrťhodine prišiel nastúpil na ihrisko v kopačkách predsedu klubu. Naskočil bez rozcvičky, rovno do rozbehnutého zápasu. Po necelých desiatich minútach sa prezentoval prvý gólom a do konca polčasu stihol aj čistý hetrik. "Po zápase som mu "strelecké" kopačky chcel nechať, ale vrátil mi ich. No určite sa ešte zídu," povedal s úsmevom P. Revay.

DOBŠINÁ - VYŠNÁ SLANÁ

1:5 (0:2)

G: Surovský - Krištof 2 (1 z 11 m), M. Gallo, Valko Krišťák, Liptai, ŽK: Grančák, Surovský - M. Vido, Fifik, M. Gallo, R: O. Gonos, DZ: Antal, D: 100

Dobšiná: Schvarz - Leško, Surovský, Lukáč, Herško, Grančák, Valentko, Strelka, Faltín, Laurinc, Záhoranský, striedali Ondrejčík, Klausman, D. Gallo

Vyšná Slaná: Lindák - J. Ambrúž, M. Vido, M. Gallo, A. Rogos, Fifik, Liptai, P. Vido, Kračún, Valko Krišťák, Krištof, striedal Kraus

Susedské derby sa začalo šancou domácich v 2. min. Do vedenia s hostia dostali v 15. min., keď M. Gallo vybojoval odrazenú loptu a prekonal domáceho brankára. O päť minút na to si narazili loptu Ambrúž s Krištofom a domáci ho zastavili v šestnástke len za cenu faulu. Nasledovala penalta, ktorú Krištof premenil. Na strane domáci mal po rohu dobrú hlavičku Grančák. Domáci prebrali hru až v druhom polčase. Ich snaha vyvrcholila v 75. min., keď bol faulovaný v šestnástke Faltín, no Lukáč nariadený pokutový kop vynechal. Domáci sa však z gólu predsa len radovali. V 80. min. síce Lindák prvú hlavičku Surovského vyrazil, ale na dorážku už nestačil. No hostí potom ukojil v 83. min. Valko Krišťák, ktorý pridal tretí gól. Domáci sa snažili využívať ofsajd systém, no v 85. min. na to doplatili. A. Rogos uvoľnil Liptaia, ktorý sa presadil zoči voči Schvarzovi. Na konečných 1:5 uzavrel tri minúty pred koncom druhým gólom Krištof.

BETLIAR - KRH. DLHÁ LÚKA

4:1 (1:0)

G: M. Árvay 2, Ján Gonos, Barkasz - Gebe, ŽK: Šlosár - Parditka, Bacso, R: Iglai, DZ: Kerekeš, D: 120

Betliar: Plačko - Šlosár, Ľ. Árvay, Kasper, Barkasz, Ján Gonos, Jar. Gonos, J. Zdechovan, M. Árvay, Fabian, Vávra, striedali

Krh. Dlhá Lúka: Bacso - Mir. Péči, Soltész, Ambrúzs, Csobády, Parditka, Korintuš, Mar. Péči, Pál Baláž, Gebe, Tóth, striedali Petro, Ulman

V prvom polčase sa v Betliari hral priemerný futbal. Domáci nastúpil s posilneným útokom, v ktorom boli Vávra, M. Árvay a Fabian. Na strane hostí sa o brejky snažil Tóth, Gebe či Korintuš. Jediný gól do prestávky zaznamenali domáci, keď J. Zdechovan dobre rozohral priamy kop a M. Árvay hlavičkou prekonal Bacsa. Potom ešte brankár hostí zlikvidoval strelu Vávru. V druhom polčase začali lepšie domáci. V 59. min. dal Šlosár do behu Jánovi Gonosovi, ktorý krížnou strelou k tyči zvýšil na 2:0. O päť minút na to vyšla spolupráca dvoch hráčov, ktorí sa poznajú z Moldavy. Vávra odcentroval na Barkasza, novú posilu Betliara. Jeho prvú strelu brankár vyrazil, ale na dorážku už nestačil. V 70. min. vyrazil Bacso priamy kop Zdechovana len pred seba a pohotový M. Árvay poslal loptu do siete. Pri vysokom náskoku chvíľami domáci zabúdali na zadné vráta. Párkrát zastavili hostí na poslednú chvíľu, no v 75. min. sa Gebemu podarilo znížiť na konečných 4:1.

VLACHOVO - JABLONOV n/T.

5:3 (5:1)

G: M. Hajdúk 3 (1 z 11 m, 1 vlastný), Kamenský 2, Hronec, Jakab (vlastný) - Karafa, ŽK: bez, R: Ször, DZ: Šimko, D: 100

Vlachovo: Hlaváč - Leskovjanský, Hricko, Gunda, M. Hajdúk, Jakab, Z. Gecelovský, Lipták ml., Lipták, Kamenský, Hronec, striedal Pitoňák

Jablonov n/T: Balázs - Zajdó, Fifik, Daniel, P. Juhász, Karafa, Gamba, Strama, Kováč, F. Juhász, Tamás, striedal P. Lipták

Vlachovčania mali raketový nástup. Vo 8. min. prenikajúceho Liptáka zastavil v šestnástke Zajdó a exekútor penált M. Hajdúk otvoril skóre. O dve minúty na to sa domáci znova radovali. Po rohu zachraňoval Stráma po hlavičke M. Hajdúka z bránkovej čiary, ale priamo pred Kamenského a bolo 2:0. V 18. min. opečiatkoval Hronec brvno, ale o chvíľu na to po prihrávke Jakaba zvýšil na 3:0 znova Kamenský. Vzápätí sa na výlet vydal obranca M. Hajdúk a domáci viedli už 4:0. Postreh Balázsa potom vyskúšal Jakab. Hostia sa k slovu dostali po polhodine hry, keď krížnou strelou do šibenice znížil Karafa. Vypracovali si ešte viacero šancí, ale do prestávky sa zasa domáci. V 40. min. prešiel obranou Hronec a strelou k tyči stanovil polčasový výsledok na 5:1. V druhom polčase sa domáci spočiatku snažili udržať tempo, nepremenil pár šancí, ale od 60. min. sa začali viac presadzovať hostia. Nebezpečne ohrozovali Hlaváčovu bránu. V 73. min. sa dočkali gólu. Pomohol im M. Hajdúk, ktorý v snahe odvrátiť loptu, poslal ju priamo do siete Hlaváčovej brány. Dosiahol tak trochu smutný hetrik. O tri minúty na to musel z prázdnej brány odvracať Gunda. Následný roh zahral Karafa a druhý vlastenec tentoraz pridal Jakab. Vo zvyšku zápasu už domáci výsledok napriek snahe hráčov Jablonova n/T. ubránili.