V Košiciach gólová spŕška, pod Tatrami smútok

Sportnet|27. sep 2006 o 00:00

Najvyššia hokejová súťaž pokračovala včera zápasmi 7. kola. Obaja naši zástupcovia hostili svojich súperov, ale viac dôvodov k spokojnosti mali iba

Košičania. Tí privítali Skaličanov a už v prvej tretine dali najavo svoj víťazný apetít. Keď bolo po dvoch dejstvách 4:0, nikto nepochyboval o bodoch pre HC. Domáci napokon pridali ešte tri zásahy, kým súper sa nezmohol ani na jeden. Naopak, smutní odchádzali z vlastného ľadu Popradčania, ktorí neuspeli so Zvolenom. Hoci sa ujali vedenia, predsa hostia sa tohto bremena rýchle striasli a čoskoro bol stav pre nich priaznivejší. Domáci potom ešte vyrovnali, ale to bolo z ich strany všetko, lebo posledné dvojnásobné slovo patrilo Zvolenčanom.

Košice - Skalica 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Košice - Prvú presilovku v stretnutí so Skalicou košickí hokejisti nevyužili, dokonca po kikse v obrane mohli inkasovať, ale Višňovský ani na dvakrát za Petríkov chrbát puk nedostal. Platilo známe nedáš - dostaneš, lebo v 8. min. v čase, keď sedel na trestnej lavici Klement, našiel Kmiť spoza bránky Bartoša a ten bez prípravy rozvlnil sieť. Nešťák inkasoval aj v 9. min. Špilár ho zaskočil strelou švihom. Potom hrali Záhoráci presilovku piatich proti trom a Petrík musel krotiť Martina Ivičiča. Nepochodil pred ním ani Hruška. V závere prvej tretiny sa pre zmenu osamotený pred skalickým gólmanom ocitol Šimurda, ale gól z toho nebol. Ten padol až v 23. min. Skvelú prihrávku Kledrowetza do jazdy pretavil Lipiansky na tretí presný zásah. V 24. min. už bolo rozhodnuté po tom, ako Javín zvýšil na 4:0. Košičania sa potom so súperom párkrát pohrali, no mohli aj inkasovať, ale Petrík uzemnil Šáteka v dobrej pozícii. Gól visel vo vzduchu po príležitosti Bartoša v 35. min. pri hre štyroch proti štyrom mal k nemu blízko Varga a po ňom aj Lipiansky. V exhibičnom duchu sa dohrávala záverečná dvadsaťminútovka. Oceliari svoju prevahu zvýraznili aj gólmi, hoci viacero sľubných príležitostí ostalo nepremenených. Pri početnej výhode skóroval najskôr Bartoš, po ňom aj Špilár. V 57. min. po siedmy raz v zápase rozjasal štadión Lukáč.

Góly: 8. P. Bartoš (Kmiť, Špilár), 9. Špilár (Milan Varga), 23. Lipiansky (Kledrowetz, Dravecký), 24. Javín (Špilár), 48. P. Bartoš (Jenčík, Kmiť), 53. Špilár (I. Droppa, Milan Varga), 57. Michal Lukáč (Kledrowetz). Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše:15. T. Višňovský (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Gajan, Grečko, 4580 divákov. Košice: Petrík - I. Droppa, Milan Varga, Kledrowetz, Špelda, M. Šterbák, Javín, Topoli - Jenčík, Kmiť, P. Bartoš - Lažo,

Lipiansky, Bicek - Špilár, Juraj Faith, Dravecký - Hvila, Michal Lukáč, Šimurda. Skalica: Nešťák - M. Ivičič, Zajac, K. Sloboda, Klement, M. Dostál, Gula - T. Višňovský, Vala, Jozef Liška - R. Hruška,

Fink, Liščák - Hrnčirík, R. Školiak, I. Dornič - Šátek, Hollý, Malík (33. Škadra).

Mienka trénera

Ján Šterbák (Košice): "Po dvoch zápasoch bez bodového

zisku sme veľmi chceli doma vyhrať. Hrali sme veľmi dobre. Skalica síce v úvode zápasu tiež, ale nám sa tentoraz darila útočná hra."

Milan Klement (asistent trénera Skalice): "Košice majú pekný zimák, ale i kvalitné mužstvo, čo sa v tomto zápase potvrdilo. Po dvoch prehrách si napravili svoju reputáciu. Tentoraz sme na nich nemali."

Poprad - Zvolen 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Poprad - Zvolenčania už siedmykrát za sebou hrali na súperovom ľade a chceli uspieť. Pod Tatrami nezačali zle, hneď v úvode mali dve šance. Potom prežili sériu vylúčení, dokonca dvakrát o dvoch hráčov. Kamzíci sa trápili a hokej v prvej tretine sa nemohol páčiť. V prostrednej časti začali domáci rýchlejšie korčuľovať, pridali sa i hostia a zápas sa stal zaujímavejším. V 25. minúte v oslabení skúsený harcovník Bartečko s prehľadom otvoril skóre zápasu. Zvolenčanov to nezlomilo a v priebehu dvoch minút otočili skóre po góloch Priechodského a Škvaridla. V poslednej tretine síce v 52. minúte Halaj vyrovnal, ale už o 16 sekúnd sa tešil Škvaridlo. Zvolen bránil, Poprad nervózne do neho búšil a v záverečnej minúte pri power play definitívne rozhodol Cibula.

Góly: 25. Bartečko (Pavličko, Bambúch), 52. Halaj (Kubus) - 35. Priechodský (Klouda, J. Kopecký), 37. Škvaridlo (Štork, Juraško), 60. Cibula (Krayzel)

Vylúčení: 7:10 na 2 min., navyše Klouda (Zvolen) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - Mullner, Šefčík, 1214 divákov. Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Kasík, Vlk, Bambúch, Kumstát, Fabian, Valečko - Škovira, Kroták, Pavličko - Cipulis, J. Halaj, Bartečko - Štolc, T. Chrenko, Kubus - Martin Segľa, Piatak, Jasovský. Zvolen: Šimonovič - Velebný, Babka, Priechodský, Gunko, Cebák, Ščibran, Juraško, Štork - Krayzel, Turek, Cibuľa - Kopecký, Klouda, Paciga - Čierny, Jurák, Kubenko - Chovan, Gašpar, Škvaridlo.

Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Začali sme veľmi zle, bez pohybu a patričného nasadenia, viazla kombinácia i súčinnosť. Aj napriek 6 presilovkám v prvej tretine sme si nedokázali vytvoriť streleckú príležitosť. Súper hral disciplinovanejšie hlavne smerom dozadu. Potvrdil zlepšený výkon

a zaslúžene zvíťazil."

Ladislav Svozil (Zvolen): "Začnem trochu inak, my sme

hrali zatiaľ všetky zápasy vonku a okrem stretnutia v Martine, sme odohrali vyrovnané partie. Určite sme sa tohoto zápasu neobávali, ale doteraz sme nedávali góly a podarilo sa nám to až dnes. Dvojnásobne ma teší, že je to proti môjmu bývalému mužstvu."

L. Mikuláš - Martin 1:2 (0:1, 0:1, 1:0), góly: 51. Kriška - 12. Podstavek, 28. Podstavek. Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - M. Novák, Zvrškovec, 1240 divákov.

Žilina - Nitra 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), 4. Búřil, 16. Gálik, 29. Hanzal, 60. Hreus - 31. Domian,

59. Štefanka. Rozhodovali: Kubuš - Miľovčík, Korba, vylúčení: 7:3, navyše: Hreus (Žilina) 10 minút za napadnutie krku a hlavy, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,1339 divákov.

Slovan - Trenčín 4:3 (1:2, 2:0, 1:1), 4. Hančák, 25. Hujsa, 38. Uram, 43. Prokop - 14. Melichárek, 18. Húževka, 60. Kóňa. Rozhodovali: D. Konc - Mášik,

Mihajlo, vylúčení: 9:8, navyše: Pavlas 10 minút OT, Astašenko 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc, Uram 10 minút za nešportové správanie - Poliaček 5+DKZ za zhodenie rukavíc, Micka 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc, Sivák 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky: 3:1,

10. Skalica7101515:343

Za mužstvom nasleduje počet zápasov, víťazstvá (3 body), víťazstvá po predĺžení (2 body), prehry po predĺžení (0 bodov) a prehry (0 bodov).

8. kolo

Piatok 29. septembra - 17.00: Martin - Skalica, Zvolen - Žilina, L. Mikuláš - Slovan, 17.30: Nitra - Košice, Trenčín - Poprad.