Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Vedúca dvojica už má päťbodový náskok

Jozef PETRUŠKA, Lukáš KOTRADY Spiš Dvaja osemnásťbodoví sú na čele tabuľky druhej najvyššej oblastnej súťaže. O skóre lepší Hnilčík v dôležitom

Jozef PETRUŠKA, Lukáš KOTRADY

Spiš Dvaja osemnásťbodoví sú na čele tabuľky druhej najvyššej oblastnej súťaže. O skóre lepší Hnilčík v dôležitom stretnutí doma porazil Iliašovce a druhé Domaňocve potvrdili na svojom ihrisku úlohu favorita. Sedem gólov videli diváci vo Švedlári a v Bystranoch.

Program 8. kola: Dravce Matejovce n/H, 10.30 hod., Iliašovce Domaňovce, Klčov Hnilčík, Sp. Tomášovce Švedlár, Kojšov Spartak Bystrany.

KOJŠOV DRAVCE 4:0 (3:0)

Súboj dvoch nováčikov v II. triede majstrovstva SOFZ lepšie začali domáci. Od 4. minúty viedli po góle Jakšu. Po štvrťhodine hry už bolo 2:0 po góle Cmora. O osude stretnutia bola prakticky rozhodnuté po prvom polčase, keď po polhodine hry Ambroz zvýšil na rozdiel troch gólov. Ten istý hráč pridal štvrtý úspech svojho mužstva v druhom polčase. KOJŠOV: Tremko Bašniar, Pavúk, Ščurko Petrík, J. Ščurko, Cmor, Budinský Jakša, Ambroz, striedali: Bobrik, Tremko, V. Ščurko. DRAVCE: Korenko Kračko, Gavalier, Toporcer Ujčík, Tatarko, Petrovič, Vernársky, Škovira Dzurňák, T. Škovira, striedali: Pecha, Vasko, Kožík.

SPARTAK BYSTRANY SP. TOMÁŠOVCE 5:2 (1:2)

Keď domáci Š. Horváth v 20. minúte strelil prvý gól stretnutia, zdalo sa, že zápas bude mať hladký priebeh. Lenže v rozpätí od 25. do 36. minúte hosťujúci Makula dvoma gólmi otočil skóre v prospech Tomášovčanov. Po zmene strán prišli veľké chvíle T. Horvátha, ktorý čistým hetrikom znova naklonil misky váh na stranu Spartaka a víťazstvo poistil piatym gólom J. Horváth.

ŠVEDLÁR KLČOV 7:0 (3:0)

Hostia svojou hrou vo Švedlári nesklamali, ale domáci hráči a hlavne strelci boli v tomto stretnutí na neudržanie. Dvaja skúsení hráči Danielis a Bendík sa po dva razy zapísali do listiny strelcov a po jednom góle pridali Vesselényi, Sakáč a T. Kotlar.

ŠVEDLÁR: Jasenčák Krasz, Pukleja, Kotlár Juraj Plachetka, Jozef Plachetka, P. Plachetka, Bendik, Danielis Vesselényi, Rušin, striedali: Sakač, Bikar, Kiššák. KLČOV: Pollák Figmik, Zahradník, Fabian Pollák, Lorinc, Kožuško, Želinský, Gallovič Dzurik, Dzurňák, striedal: Kavulič.

HNILČÍK ILIAŠOVCE 2:1 (0:0)

Šláger kola mal svoje rozuzlenie až v druhom polčase. V prvej štyridsaťpäťminútovke diváci gól nevideli a ešte viac ostali zaskočení, keď v 58. minúte Schneider z Iliašoviec prekonal domáceho brankára. Dve minúty stačili domácemu Fabianovi, aby dvoma gólmi svojmu mužstvo zabezpečil dôležité tri body, ale aj vedúce postavenie v tabuľke. HNILČÍK: P. Novotta Loja, Kubus, M. Novotta Murgač, Džerenga, Fabian, Ondas, Jakubov Macko, Semančin, striedali: Botcher, Augustiňák. ILIAŠOVCE: Soldán Frankovič, Kočiš, Kupčík Gonda, Bartko, Klein, Schneider, T. Frankovič Merkovský, Klučár, striedali: Bartko, Pačaj.

DOMAŇOVCE MATEJOVCE n/H 4:0 (2:0)

Domaňovčania sa pustili do súpera hneď od začiatku. V 2. minúte presne namieril Glevický 1:0. V 27. minúte po druhý raz prekonal Mušinského Zummerling. Rovnaký počet gólov ako v prvom polčase, videli diváci aj v druhom. V 53. minúte na rozdiel troch gólov upravil striedajúci A. Petruško a zaslúžené víťazstvo pečatil opäť Glevický. DOMAŇOVCE: Jančár Peter Gonda, Roch, Fridman Mrozek, Brandobur, Glevický, Kováč, Bohor Petruška, Zummerling, striedali: A. Petruško, Geletka, Vantroba.