Čierna nedeľa našich - zmohli sa iba na jeden gól

Sportnet|2. okt 2006 o 00:00

Včera sa hrali stretnutia 9. kola najvyššej hokejovej súťaže, ktorými sa skončila prvá šestina základnej časti ročníka. Pre východoslovenské celky to

bola čierna nedeľa, v dvoch zápasoch sa zmohli iba na jeden gól. Bezzubí boli Košičania, ktorý doma ani raz neposlali puk za Šimonovičov chrbát a tak stačil jediný presný zásah Zvolenčanov na to, aby vyhrali. Popradčania hostili L. Mikuláš a pokračovali v matných výkonoch. V riadnom hracom čase sa skončil duel 1:1, nerozhodlo sa ani v predĺžení, ale v samostatných nájazdoch, kde mali viac šťastia hostia.

10. Skalica9102619:503

Za mužstvom nasleduje počet zápasov, víťazstvá (3 body), víťazstvá po predĺžení (2 body), prehry po predĺžení (0 bodov) a prehry (0 bodov).

Ďalší program

10. kolo - 6. októbra - 17.00: Skalica - Zvolen, Poprad - Slovan, 17.30: Martin - Nitra, Košice - Trenčín, Žilina - L. Mikuláš.

Košice - Zvolen 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

(tt)

Košice - V Steel Aréne sa hralo včera po štvrtý raz v tejto extraligovej sezóne. Košičania privítali Zvolen a už úvod stretnutia naznačil, že to budú mať ťažké. Aj keď sú stredoslováci sú v tabuľke až v druhej polovici, hrali veľmi trpnato. Brankár Laco mal plné ruky práce. Zamestnal ho Krayzel, Paciga a v piatej minúte Turek. Ani Šimonovič nemohol vyniknúť, jeho reflexy otestoval Lažo, Lipiansky a najväčšiu príležitosť sa v prvej tretine spálil Faith, sám odoslal z ideálneho uhla na zakončovanie. Zvolenčan Kubenko minul bránku v 18. min. spomedzi kruhov a horúco bolo aj keď hrali v závere druhej tretiny presilovku piati proti trom. V prostrednej pasáži sa opäť striedali na oboch stranách. Zvolen nakopla presilovka piati proti trom, prevahu o dvoch mužov ešte síce nevyužil, ale pri presilovke piati proti štyrom nedal Babka Lacovi šancu, namieril to pod hornú žŕdku. Košičania potom trestuhodne nevyužili 64 sekundovú presilovku piati proti trom. Lažo ani Kledrowetz puk za Šimonovičov chrbát nedostali. V tretej tretine sa Košičania pokúšali o vyrovnanie ibaže Lipiansky zdolal v 42. min. na bekhend a z Jevínovou pomocou si Šimonovič v 49. min. poradil. Gólom sa neskončilo ani sólo Lipianského. Zvolenský brankár zatiahol roletu. Domáci hrali v závere presilovku a dokonca i power play, no gól im súdený nebol a tak v Steel Aréne po prvý raz vyšli naprázdno.

Gól: 29. Babka (Krayzel). Vylúčení: 8:11 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Homola - Gajan, Grečko, 5600 divákov. Košice: Laco - I. Droppa, Milan Varga, Kledrowetz, Špelda, M. Šterbák, Javín, Topoli - Jenčík, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Bicek - Špilár, Juraj Faith, Dravecký - Hvila, Michal Lukáč, Šimurda. Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Velebný, Ščibran - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Čierny, Klouda, J. Kopecký - Paciga, Gašpar, Škvaridlo - T. Jaško, L. Jurík, Kubenko.

Mienka trénera

Ján Šterbák (Košice) "Vedeli sme, že Zvolen príde do

Košíc s veľmi dobre organizovanou defenzívou. Z pohľadu toku sme si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí, ale ie nám zmaril Šimonovič, ktorý bol bezchybný. Ak chceme oma zvíťaziť, musíme skórovať. Bez gólu sa vyhrať nedá."

Ladislav Svozil (Zvolen): "Chceli sme vychádzať z

veľmi dobrej obrany, až na malé výnimky sa nám to aj darilo. presilovke sa nám podarilo streliť gól, domácich sme tak ostali pod psychický tlak. Mali sme aj šťastie, ktoré nám hýbalo v predchádzajúcich zápasoch."

Poprad - L. Mikuláš 1:2 po samost. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

(SITA)

Poprad - Popradčania aj napriek snahe hrali od začiatku kŕčovito a herne sa trápili. Aj keď si v úvodných minútach vypracovali niekoľko šancí, všetky skončili na pozornom Falterovi. Prvý gól padol v 13. min po chybe domáceho Kubusa v strednom pásme, keď namiesto vyvezenia puku prihrával dozadu. Puku sa

zmocnili Liptáci a po kombinácii zblízka zakončil Bartík - 0:1. V 17. min mali Popradčania výhodu 70-sekundovej presilovky 5:3, ale pokračovali v tradícii ich nevyužitia z predchádzajúcich zápasov. V druhej tretine domáci zvýšili obrátky a začali si vytvárať aj gólové šance. V 23. min neuspel Škovira ani Majeský a v 25. min nevyužil svoje sólo Cipulis. Vyrovnávajúci gól prišiel v 33. min, keď po obliehaní bránky prestrelil Faltera Škovira - 1:1. V 35. min

napálil hosťujúci Fatyka od modrej spojnicu Kožuchovej

bránky. O tri minúty nato bol blízko ku gólu Bartík, ale Kožuch betónom v poslednej chvíli zachránil. Tretia tretina potvrdila, že Popradčania sa nachádzajú v hlbokej kríze. Nepodarilo sa im rozleptať defenzívu súpera a nájsť recept na odkliatie streleckého nešťastia, a tak zápas dospel do predĺženia. Bližšie ku gólu boli Liptáci, ich strelnici počas vylúčenia Bartečka sa však domáci aj so šťastím ubránili. V samostatných nájazdoch boli napokon šťastnejší

hostia, keď rozhodli až v 7. sérii gólom Bartíka.

Góly: 33. Škovira (Kasík, A. Kroták) - 13. Bartík (Mich. Miklík), rozhodujúci samostatný nájazd Bartík

Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Martin Trochta (Lipt.

Mikuláš) 10 min za nešportové správanie, presilovky a

oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Mášik, Mihajlo, 1138 divákov. Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Fabian, Kumstát, Kasík, V. Vlk, Bambúch, Valečko - Škovira, A. Kroták, Igor Majeský - Cipulis, Halaj, Bartečko - Jasovský, T. Chrenko, Kubus - Martin Segľa, Piatak, Jabrocký. L. Mikuláš: Falter - R. Sloboda, Fatyka, Rúfus, Tomaška, M. Grman, Michal Matejka, M. Školiak, Petran - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Pohanka, Trochta, Kövér - Milec, Bartík, Mich. Miklík - Mach, Holečko, Lopuski.

Stanislav Berger (Poprad): "My sme sklamaní, chceli sme vyhrať. Jedným gólom doma sa ťažko vyhráva. Musím hosťom pogratulovať k zisku bodov, náš problém je streliť gól."

Milan Jančuška (L. Mikuláš): "Myslím sme si, že

sme videli dobré a dramatické stretnutie. Chlapci splnili to, čo sme si pred zápasom predsavzali. Samostatné nájazdy sú hlavne o šťastí a to stálo pri nás."

Slovan - Martin 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), góly: 30. Pavlas (D. Pašek), 31. Uram (Hujsa, Hančák), 59.

Hančák (Pavlas, Vorel) - 39. Török (Beran, Klepáč), 54. Špirko (Beran, Török). Vylúčení: 11:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Novák, Bulko, 4039 divákov.

Skalica - Nitra 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1), 37. R. Školiak (Šátek, Gula), 43. M. Ivičič (Vala, T. Višňovský) - 20. Raček (Petrina, Ľ. Kolník), 25. Ľ. Kolník (Čacho), rozhodujúci samostatný nájazd Kucharčík. Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Jozef Liška (Skalica) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Tvrdoň, Goga, 1300 divákov.

Žilina - Trenčín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), 7. Hreus (Dlouhý), 60. Hanzal. Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Miľovčík, Korba, 1380 divákov.