V ôsmom kole nebola o prekvapenie núdza

Jozef PETRUŠKA, Matej a Lukáš KOTRADY Spiš - Pred ôsmim kolom najvyššej oblastnej futbalovej súťaže sa ozývali hlasy a prognózy, že toto kolo bude

Jozef PETRUŠKA, Matej a Lukáš KOTRADY

Spiš - Pred ôsmim kolom najvyššej oblastnej futbalovej súťaže sa ozývali hlasy a prognózy, že toto kolo bude konečne záležitosťou domácich mužstiev. Lenže všetko bolo trošku ináč. Výhodu domáceho prostredia zúžitkovali len Poráčania, Hrabušice a Hrušovčania, v ostatných zápasoch sa zrodili nerozhodné výsledky. Prekvapili mužstvá z konca tabuľky, keď Letanovce brali bod z Kluknavy, Slovinky z Markušoviec a nečakala sa ani remíza v Tepličke. Líder tak stratil prvé body v tomto ročníku.

PORÁČ - JAMNÍK 2:1 (2:0)

Polhodinku museli domáci diváci čakať na vytúžený gól. V 35. minúte presne namieril T. Antal a Poráčania viedli. V závere polčasu gólom do šatne zvýšil na 2:0 Líška. Hostia sa v druhej časti hry snažili zdramatizovať stretnutie, k čomu im pomohol gól Košiča v 52. minúte, ale domáci si už tesné a dôležité tri body nenechali ujsť. Pred 100 divákmi rozhodoval L. Kunzo. PORÁČ: Hrebenár - Kinik, Koňak, O. Kandráč - Širilla, M. Kandráč, M. Antal, Macala, Šteiner - Líška, T. Antal, striedali: Oreško, Chovanec. JAMNÍK: Ruman - Macejko, J. Čuj, S. Čuj - Ondruš, Greš, M. Čuj, Fassinger, Petruška - Fabini, Š. Ruman, striedali: Kočiš, Grivalský.

KLUKNAVA LETANOVCE 0:0

Po celý zápas boli domáci lepším mužstvom, nevyužili mnoho gólových šancí a preto zápas skončil nerozhodne. Letanovčania si so šťastím odniesli z Kluknavy bod. Pred 100 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. KLUKNAVA: Pavlov - Glova, Nehyla, Peklanský - Hoppej, Čarnoký, Lisý, Kolčár, Kokoruďa - P. Belej, M. Belej, striedali: Hadry, Glova, Zahuranec. LETANOVCE: Jochman - Neupaver, Olejník, Kubičár - Pecha, Gavalier, Slamený, M. Pecha - Biskup, Vaškeba, striedali: Kubičár, Olejník, Murín.

GELNICA - ODORÍN 2:2 (1:1)

Domáci mali od začiatku prevahu, hostia len sporadicky ohrozili gelnickú bránu. V 17. minúte presne zakončil Drajna - 1:0. Z ojedinelého protiútoku hostia v 23. minúte M. Majko prekvapujúco vyrovnali. Ani tento gól nebol pre domácich výstrahou a pokračoval festival zahodených šancí, čo sa Gelničanom vypomstili v úvode druhého polčasu. Opäť to bol M. Majko, ktorý po druhý raz prekonal Fedora. V 72. minúte z pokutového kopu vyrovnal na 2:2 Tomaško. Znova mala Gelnica príležitostí na strhnutie vedenia na svoju stranu, ale hostí podržal výborne chytajúci Maľak. Pred 250 divákmi rozhodoval Dobrovský. GELNICA: Fedor - Drajna, Mikluš, Tomaško - Demčák, Hofman, Králik, Bodnár - Vantruba, Tokár, striedali: B. Hofman, Chovanec, Kysel. ODORÍN: Maľák - M. Majko, Goduľa, Ľ. Majko - Boroš, Zemba, Krajňák, R. Fabian, Bednár - Vantroba, M. Fabian, striedal: Kavulič.

TEPLIČKA - OLCNAVA 2:2 (0:0)

V prvom polčase diváci márne čakali na korenie futbalu - góly. Tie prišli až po polčasovej prestávke. Ako prvý sa do listiny strelcov zapísal domáci exekútor pokutových kopov brankár Juraj Gorbár, ktorý takúto príležitosť zúžitkoval v 53. minúte - 1:0. O dve minúty bolo vyrovnané, keď domáci Dolnačko si hlavou dal nešťastného "vlastenca". V 62. minúte naklonil misky váh na stranu Tepličky Marcinčák, ale húževnatí hostia v samotnom závere Pavlíkom vyrovnali. Pred 100 divákmi rozhodoval Šofranko. TEPLIČKA: Gorbár - Laško, Uhrinovský, Biacovský - Vojtko, Hamrák, Baldovský, J. Melega, Marcinčák - Lesnický, Dolnačko, striedali: Laško, Dolnačko, Odziomek. OLCNAVA: Gardošík - Petrov, Pavlík, Dolnačko - Melega, Čislák, Gonda, Melega - Kaščák, Kožár, striedali: Pastucha, Rusnák.

SP. HRUŠOV - BYSTRANY 2:0 (1:0)

V Spišskom Hrušove sa hralo klasické susedské derby, ktorému nechýbalo nasadenie a veľká bojovnosť na oboch stranách. Hralo sa však väčšinou medzi šestnástkami a šance na strelenie gólu mali predovšetkým domáci. V 35. minúte otvoril skóre zápasu Š. Filip.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci znova mali viac príležitostí, ale využili iba jednu, keď v závere stretnutia šikovným lobom poistil víťazstvo Slamený. Nervóznejší hostia pykali, keď zbytočnú červenú kartu videl Timčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Marcin. SP. HRUŠOV: Matfiak - B. Kunzo, Repaský, Š. Kunzo - Š. Filip, M. Filip, Samoľ, Klein ml., Slamený - Mudry, Kušnír, striedali: Hrobák, Hasaj. BYSTRANY: Pavol - Jochman, Timčík, Gonda - Štofan, Chlebovec, Brajerčík, Mikula, Ján Suchý - Jozef Suchý, Brajerčík, striedali: Lipovský, Forgáč, Pavol.

MARKUŠOVCE - SLOVINKY 1:1 (1:1)

Od začiatku stretnutia hostia svojou hrou naznačili, že to Markušovčania na kermeš nebudú mať doma vôbec jednoduché. Domáci hráči predviedli najkrajšiu akciu celého zápasu v 18. minúte a po ideálnom centri Hodnický hlavou nekompromisne zakončil. Gól Slovinky nedeprimoval, ale naďalej hrali vyrovnanú partiu. Po tom, čo gólmanovi hostí pomohla v jednom prípade žrď, v 25. minúte kapitán hostí Ďorko tvrdou strelou z hranice šestnástky nedal Fafo Užíkovi šancu - 1:1. Do polčasu ešte mali Markušovce ďalšie dobré príležitostí - Andráši v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa, obranca hostí už vykopával loptu z bránkovej čiary.

Druhý polčas sa už hral len na jednu bránu. Útok za útokom sa valil na bránu Sloviniek, ale domáci by snáď nestrelili gól ani do rána, hoci šancí na to mali dostatok. Hostia sa v závere upriamili len na obranu a cennú remízu udržali. MARKUŠOVCE: Užík - Steiner, Tatarko, Kozák - Hozza, Stoličný, Antony, Holub, Šebest - Andráši, Hodnický, striedali: Richnavský, Olekšák, Palla. SLOVINKY: Horňák - Novotný, Hudec, Seman - Baran, Novotný, J. Poláček, Dunka, Ďorko - M. Poláček, Perháč, striedal: Gmuca.

HRABUŠICE - MNÍŠEK n/H 4:0 (3:0)

Domáci aj v tomto stretnutí potvrdili, že momentálne hrajú vo výbornej forme. Do svojho súpera sa pustili hneď od začiatku a v 10. minúte sa ujali vedenia po premenenom pokutovom kope Dičáka. V 22. minúte ukážkovú akciu zakončil hlavou Popadič - 2:0. Hostia sa ani za tohto stavu nevzdávali, hrali otvorený futbal a tak diváci videli na I. triedu veľmi dobrý futbal. V 34. minúte potešil domácich priaznivcov tretím gólom Oravec a ten istý hráč strelil aj jediný gól v druhom polčase. Hrabušice tak zaslúžené zvíťazili. Pred 100 divákmi rozhodoval Pecha. HRABUŠICE: Jendrál - D. Školník, Tkáč, Šarišský - Bajtoš, Chripko, Oravec, Priehoda, Dičák - Popadič, Kacvinský, striedali: Toporcer, Dlugoš, Horanský. MNÍŠEK n/H: Slatkovský - Moskaľ, Žiga, Marcinko - Imrich, Čeč, Kluknavský, Köhler, Kujnisch - Hulič, Žiga, striedali: Tolvaj, Cehlár.