Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Svit uštedril Lučivnej prvú prehru, Levoča opäť v čele

Poprad - I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Pilsberg pokračovala včera stretnutiami 9. kola.I. TRIEDABATIZOVCE - SP. ST. VES 7:1

I. TRIEDA

BATIZOVCE - SP. ST. VES 7:1 (5:1)

Na hre hostí bolo od úvodných minút badateľné, že do Batizoviec neprišli s veľkými ambíciami. Úvodných desať minút sa hralo na ich polovici ihriska a domáci svoju prevahu korunovali vedúcim zásahom. Potom sa hra na chvíľu presunula do stredu ihriska. Onedlho však hostitelia opäť zabrali a v 20. a 22. minúte pridali ďalšie dva zlepené góly. Hostia síce neskladali zbrane a dokázali znížiť, avšak Batizovčania ešte do prestávky ďalšími dvoma presnými zásahmi získali výrazné vedenie. To po obrátke ešte prikrášlili a napokon svojmu súperovi nadelili sedmičku.

Góly: S. Paločko a P. Štrbka po 2, P. Hudák, Kic, Gurovič (vlastný) - Krolák. Pred 80 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: P. Štrbka, Levocký - Jankura.

HÔRKA - KRAVANY 3:7 (1:2)

Domáci nastúpili opäť v pozmenenej zostave a Kravanci začali útočnejšie. Prvú vyloženú gólovú príležitosť však mali baníci, lenže Marko tutovku trestuhodne zahodil. Potvrdilo sa nedáš - dostaneš a hosťujúci Ferenc sa nemýlil - 0:1. V 21. minúte po chybe domácej obrany už bolo 0:2. Potom sa hra vyrovnala a domáci po faule hosťujúceho brankára na Ondruša z jedenástky znížili. V druhom polčase však hostia začali raketovo, často preťažovali domácu obranu, ktorá robila chyby a inkasovala. Konečný výsledok hovorí jasnou rečou. Za zmienku stojí ešte hetrik domáceho Zemjanka a na druhej strane Lešundáka.

Góly: Zemjanek 3 (1 z 11 m) - Lešundák 3, Kobolka 2 (1 z 11 m), Ferenc, Ruiz. Pred 120 divákmi rozhodoval Kočiš, ŽK: Harendarčík, Pavlík, Marko, ČK: Pavlík (všetci Hôrka).

LUČIVNÁ - SVIT 2:4 (0:2)

V susednom derby pred peknou diváckou kulisou sa hralo stretnutie dobrej úrovne. Hostia boli počas celého zápasu rýchlejší a kombinačne lepší. Už v 2. minúte pohrozil domácej obrane Hudáč, no nedosiahol na loptu. Domáci pohrozili po prvýkrát v 15. minúte, ale z tohto mráčika nezapršalo. Až po polhodine hry vyskočil po rohovom kope Svitu najvyššie kanonier Koch a hlavou otvoril skóre. V 43. minúte videl po druhej žltej karte hosťujúci Palušák červenú a predčasne oslabil svoj tím. Hosťom to však akoby vôbec neprekážalo a Valluš o minútu peknou strelou po druhýkrát rozvlnil sieť - 0:2. Druhý polčas začali lepšie domáci a rýchlo sa im podarilo vyrovnať. Hostia sa zamerali na rýchle brejky a po jednom z nich ich dostal Hudáč opäť do vedenia. V závere sa snažili hráči Lučivnej aspoň vyrovnať, ale prvú prehru v súťaži už neodvrátili, a naopak, v 89. minúte uzavrel skóre kvalitného duelu hosťujúci Diabelko.

Góly: Meleky, Mendroš - Koch, Valluš, Hudáč, Diabelko. Pred 300 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Fasinger - Koch, Rusnák, Palušák 2, ČK: Palušák (Svit).

V. SLAVKOV - STRÁŽE 0:1 (0:1)

V obojstranne rušnom zápase sa prelievali akcie z jednej strany na druhú a bolo sa na čo pozerať. Lepšie začali hostia, ktorí boli v prvom polčase aktívnejší a po štvrťhodine hry išli do vedenia, keď Šimko hlavou po centri rozvlnil sieť. Aj ďalšie minúty patrili Strážanom, ktorí nastrelili žrď, ale vedenie nepoistili. To sa im mohlo podariť aj v úvode druhého polčasu, kedy zahrávali niekoľko rohových kopov, ale nič z nich nevyťažili. Postupne domáci pridali a vystupňovali svoj tlak. V závere to bol enormný nápor na bránku hostí, ale tí vydržali až do konca a najtesnejšie víťazstvo si ustrážili. Remíza by bola zrejme spravodlivejšia.

Gól: Šimko. Pred 100 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: bez kariet.

HUNCOVCE - SP. ŠTVRTOK 0:1 (0:0)

V Huncovciach sa hralo veľmi vyrovnané stretnutie, v ktorom však veľa pekných gólových príležitostí diváci nevideli. V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami a ani jedno z mužstiev si vyloženú streleckú pozíciu nevypracovalo. Po obrátke bol vylúčený hosťujúci Jurčo, ale na hre Spišiakov sa to nijako negatívne neprejavilo. Naopak, boli to hostia, ktorí boli bližšie k vedúcemu gólu. Najprv nastrelili brvno a potom Steiner z päťky netrafil. V záverečnej štvrťhodine pridali i domáci a chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. To sa im však nepodarilo, a naopak, v poslednej minúte pozabudli na skúseného Neuwirtha, ktorý zabezpečil hosťom tri body.

Gól: Neuwirth. Pred 100 divákmi rozhodoval Maliňák, ŽK: Jurčo 2, Steiner, Neuwirth, ČK: Jurčo (všetci Sp. Štvrtok).

LEVOČA - ŽAKOVCE 4:1 (4:1)

V Levoči sa predstavili Žakovce a domáci hneď od začiatku dali jasne najavo, že berú jedine víťazstvo. Od úvodu diktovali tempo hry a v 13. minúte otvorili skóre. To sa o štyri minúty neskôr menilo opäť, keď po centri najvyššie vyskočil Kašper a hlavou upravil na 2:0. Potom sa hra presťahovala do stredu ihriska a hosťom sa podarilo znížiť Petrilom. To však bolo z ich strany všetko a domáci ešte do prestávky ďalšími dvoma údermi rozhodli o svojom víťazstve. Po zmene strán už góly nepadali, aj preto, lebo Levočania sa uspokojili s jasným vedením a dopredu sa už až tak nehrnuli.

Góly: Kašper 3 (1 z 11 m), Lisoň - Petrila. Pred 150 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Riš, Kašper - Blažinský, Semivan.

MLYNČEKY - JÁNOVCE 1:1 (0:1)

V prvom polčase boli aktívnejší hostia, ktorí mali miernu prevahu a tú zaslúžene korunovali úvodným gólom Barana. Stretnutie však veľa vzruchu neprinieslo a bolo slabšej hernej úrovne. Hra sa odvíjala zväčša medzi šestnástkami, pričom domáci sa snažili hrať na protiútoky, ktoré im však v prvom polčase nevychádzali. Po vylúčení hosťujúceho Knurovského sa Jánovce stiahli do obrannej ulity, vďaka čomu získali hostitelia prevahu. Ich tlak však nebol vôbec výrazný a vychádzal len z nakopávaných lôpt do pokutového územia. Po jednej z nich sa Mlynčekom podarilo aspoň vyrovnať. Remíza je spravodlivým vyjadrením síl na hracej ploche.

Góly: Čikovský - Baran. Pred 50 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: Sivaninec, Šľachtič - Knurovský 2, Brunovský, ČK: Knurovský (Jánovce).

SP. BELÁ - TOPOREC 3:1 (2:1)

Stretnutie malo nečakaný úvod, keď sa hostia ujali vedenia kurióznym gólom, keď strela jedného z hráčov Toporca sa od žrde odrazila do hráča, ktorý nevedomky dopravil loptu do siete. Domácimi však tento pre nich nešťastný moment neotriasol a do polhodiny dvoma gólmi po priamych kopoch otočili skóre vo svoj prospech. Po obrátke sa hralo prevažne v strede ihriska. Hostia toho veľa nevymysleli a Beľania boli bojovnejší a víťazstvo si zaslúžili. Na hrboľatom teréne ho v záverečnej polhodine ešte prikrášlili poisťovacím tretím gólom.

Góly: Kredatus, Kniezner, Barnáš - Strakula. Pred 150 divákmi rozhodoval R. Poracký, ŽK: Tomas, Griger - Gaczynski, Mitura 2, ČK: Mitura (Toporec).