Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Prešovská rezervy iba remizovala, dvojica nováčikov sa tlačí do čela

V desiatom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže pribrzdili Krompachy lídra súťaže prešovskú rezervu vo víťaznom ťažení a hoci nevyhrali bod

má pre nich po predchádzajúci nevýrazných výsledkov svoju cenu. Sabinovčania sú pri streleckej chuti, čo potvrdili v druhom domácom stretnutí po sebe. Najskôr Giraltovciam nasúkali štyri góly a s rovnakým počtom sa vracali do Bardejova hráči BŠK. Krok s vedúcou dvojicou sa snaží držať dvojica nováčikov Brekov a Poprad. Obaja využili domáce prostredie na zisk bodov. V súboji dvoch posedných celkov sa skončil tesným víťazstvom Giraltoviec. Podľa očakávania sa darilo Vysokým Tatrám i Veľkému Šarišu. Dôležité body získala aj Nižná Myšľa v súboji s košickou Lokomotívou, o ktoré sa zaslúžil v poslednej minúte stretnutia legionár v ich drese.

BUDÚCI PROGRAM

11. kolo - sobota 7. októbra o 14.30 hod.: Bardejov - Giraltovce, Topoľany - N. Myšľa (Michalovce), nedeľa 8. októbra o 10.30 hod.: Prešov "B" - Poprad, Lok. Košice - V. Tatry, o 14.30 hod.: Sp. Podhradie - Sabinov, Kr. Chlmec - Brekov, Barca - Krompachy, Žakarovce - V. Šariš.

(jb)

V. Tatry - Barca 3:1 (1:1)

M. KOLODZEJ

Vysoké Tatry - Už v prvej minúte mal hosťujúci Valkučák gólovú šancu, keď po chybe v strede obrany sa rútil sám na bránu Tatrancov, ale brankár Vernarský jeho príležitosť zlikvidoval. Domáci odpovedali v 7. min. po centri Porochnavého, ktorý v poslednom momente vyrazil brankár na roh. V 12. po Palgutovom úniku sa dostal do šance Maťaš, ktorý bol v šestnástke faulovaný, ale hlavný rozhodca to ako faul neposúdil. V 18. min. sa zrodil prvý gól Tatrancov, keď sa dôrazný Palguta presadil v šestnástke a prepálil brankárovi hostí rukavice. V 21. min. rýchlonohý Palguta ušiel obrane hostí, po vyloženej šanci bol faulovaný ale opäť hlavný rozhodca to neposúdil ako faul. Hostia odpovedali v 28. min. keď Kirňák postupoval sám na bránu, ale jeho strela bola zblokovaná na roh. V 32. min. odpovedali hostia, ale Hoščukovú strelu po vyloženej pozícii výborný Vernarský vyrazil na roh. V 36. min. mal možnosť na vyrovnanie Durbák, ale jeho hlavička išla tesne vedľa. V 37. min. Kirňáková strela sa pýtala do siete, ale opäť zasiahol brankár Vernarský. Vyrovnanie viselo na vlásku a podarilo sa to hosťom v 40. min. keď po centri z pravej strany Kirňákovú strelu si tečoval obranca do vlastnej siete. V 53. min. po centri Kubánka sa ocitol v gólovej šanci Maťaš, ale netrafil bránku. V 55. min. sa mohli hostia dostať do vedenia, ale po gólovej strele z 10 metrov zázračne zasahoval domáci brankár. V 63. min. po faule na Budzáka kopali domáci pokutový kop, ktorý z prehľadom premenil Kakaščík. 88. min. po osi Kubánka - Palguta - Buc sa posledne menovaný nemýlil a s prehľadom preloboval zle postaveného brankára hostí a uzavrel účet zápasu.

Góly: 18. Palguta, 63. Kakaščík, 88. Buc - 40. Kirňák. ŽK: Kubánka, Buc - Eštočin, Kaššai, Hoščuk. Pred 300 divákmi rozhodoval Ištoňa. V. TATRY: Vernarský, Šefc, Cehuľa, Kubanka, Kipikaša (72. Kostolník), Dulovič, Maťaš, Palguta Ma., Porochnavý (52. Buc), Kakaščík, Budzák (90. Palguta Mi.). BARCA: Brudňak, Markovič, Kaššai, Eštočin, Hoščuk Vl., Hoščuk A. (69. Milkovič), Brunovský (69. Pipta), Valkučák, Durbák, Kirňák, Kollár.

Brekov - Sp. Podhradie 1:0 (0:0)

A. VÁRADY

Po sviatočnej odpustovej atmosfére privítali Spartakovci Sp. Podhradie a po víťazstve v Bardejove chceli pokračovať v dobrých výkonoch. Domáci pritlačili hneď od začiatku. V 1. min. Murinčák sám na bránu hostí, ale dostal sa z uhla a jeho strela tesne vedľa brány. R. Tomčák jeho priamy kop z 25 metrov len do rúk brankára. V 23. min. únik Murinčáka a tesne ponad vybiehajúceho brankára aj bránu. Hostia umnou brániacou taktikou komplikovali Spartakovcom v kombinačnej hre a v závere mali domáci viacero šancí, ale nevyužili ich a preto ostal polčasový výsledok 0:0. Druhý polčas domáci hneď pritlačili na Gossanyiho - strela vedľa. Prišla 51. min. keď peknú akciu Jabčanka vystrelil na brankára, ktorý vyrazil, a dobiehajúci Košuda dokopol do bránky. Murinčák opečiatkoval v 57. min. brvno. V závere mali šance Murinčák z Berešom a R. Tomčákom. Domáci vo tomto zápase nevyužili veľa šancí. Hostia za celý zápas neohrozili Rodáka v bráne. Záver kontroloval Spartak. Bolo to zaslúžené víťazstvo domácich.

Góly: 51. Košuda. ŽK: 0 - Krenželák, Bartoš. Pred 680 divákmi rozhodoval Hepka. BREKOV: Rodák, Košuda, Ondkoc, Jabčanka (75. Židzik), Sukovský, Gossanyi (70. Bereš), Tomčák R., Tomčák Š., Timko, Gaži, Murinčák. SP. PODHRADIE: Jurčišin, Krenželák (84. Špíner), Ferenc, Sedlačko, Jančár, Bartoš, Žiga, Kašper, Matfiak, Komara, Glevický.

Sabinov - Bardejov 4:1 (3:1)

P. PLAVČAN

Sabinov - Domáci začali zle. Hostia hrali aktívnejšie. V 7. min. mali šancu ale domáci brankár Vaško vystihol finálnu prihrávku, ktorú vyrazil do poľa. O 6. min. neskôr po chybe hosťujúcej obrany Lupták dal gól na 1:0. Po góle domáci ožili, vytvorili si hernú prevahu a po peknej prihrávke Ptáka Karaffa zvýšil v 19. min. na 2:0. O minútu na to, už bolo 2:1, keď hosťujúci Pisárik z hranice šestnástky krížnou strelou k pravej žrdi nedal šancu brankárovi Vaškovi. Po tomto góle sa hralo väčšinou v strede ihriska. Obidve mužstvá robilo množstvo nepresných prihrávok, čo sa určite nepáčilo divákom. Hostia mohli vyrovnať v 42. min., ale trestný kop z 20 metrov hosťujúci Krochta trafil do žrde domácej brány. O 30 sekúnd na to domáci Pták nádhernou strelou z 30 metrov dal gól na 3:1. V závere polčasu hostia mohli skorigovať ale brankár Vaško strelu hosťujúceho hráča vyrazil na rohový kop. Začiatok druhého polčasu bol už živší z obidvoch strán. Útoky sa prelínali z jednej na druhú stranu. Domáci mohli zvýšiť stav, ale Pták sám pred brankárom ho nastrelil. Potom hra upadla do priemeru. Domáci Juhász dal gól v 82. min. ale postranný rozhodca odkýval off sajd. Ešte v 89. min. domáci Pták prekvapil hosťujúceho brankára Molčana a stanovil stav stretnutia na 4:1. Sabinovčania zaslúžene zvíťazili. Hostia ukázali dosť z futbalového umenia, ale doplatili na nepresné finálne prihrávky a slabé zakončenie.

Góly: 43. a 89. Pták, 13. Lupták, 19. Karaffa, - 20. Pisárik. Pred 400 divákmi rozhodoval Vlčej, ŽK: Bašista, Perecar - Bodik. SABINOV: Vaško - Gajdoš, Perecar, Karaffa, Bašista - Darák, Miščík, Lupták, Juhász, Peregrín (76. P. Novotný), Pták (90. D. Novotný). BARDEJOV: Molčan - Peregrim, Švirk, Virgala, Bodik - Souček (65. Kočiš), Karasec, Pisárik, Cenker - Krochta, Petráš (73. Pillár).

Giraltovce - Žakarovce 3:2 (1:0)

M. DEUTSCH

Giraltovce - V stretnutí posledných dvoch mužstiev tabuľky boli domáci útočnejší a od začiatku mali územnú prevahu. Už v 3. min. Digoň vo vyloženej šanci netrafil bránku hostí. V ďalšom priebehu sa hralo väčšinou na polovičke Žakaroviec, ktoré sa spoliehali na zodpovednú defenzívu, ale v prvom polčase domáceho brankára Štefanika neohrozili. Dôležitý moment prišiel v 28. min., keď obranca hostí Maliňák fauloval v pokutovom území P. Partilu. Nariadený pokutový kop však P. Partila nepremenil, keď jeho strelu Prusák chytil. V 40. min. sa už Giraltovčania tešili, keď po akcii Eliáša a E. Partilu zaznamenal Digoň ich vedúci gól. V závere polčasu Prusák zlikvidoval šancu Filipáka. Polčasová prestávka Slovanu neprospela a ich laxný prístup postavil hostí na nohy. Najprv pohrozil Šveda v 49. min., avšak prestrelil. Giraltovčania trestali v 52. min. po presnej prízemnej strele Uhrína - 2:0. Futbalisti Žakaroviec sa nevzdávali a zásluhou svojho najlepšieho hráča Beleja vyrovnali po góloch v 71. a 78. min. V dramatickom závere však domáci dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 81. min. opäť mladý Digoň nekompromisnou strelou prekonal inak výborného brankára hostí. V úplnom závere mohli domáci skóre zvýšiť, ale po strelách Uhrína a Vojtu opäť zachraňoval Prusák

Góly: 40. a 81. Digoň, 53. Uhrín - 71. a 78. Belej. Pred 200 divákmi rozhodoval Firda, ŽK: Belej, Hrobko. GIRALTOVCE: Štefánik - Hudák, Mitaľ, Bíroš, P. Partila - Uhrín, Eliáš (90. Sokol), Filipák, E. Partila - Digoň, Blaško (83. Vojta). ŽAKAROVCE: Prusák - Maliňák, Švarc, Sewczuk, Macejko - Hudák, Hrobko, Šveda, Schwarz - Belej, Tóth (60. Kruželák).

Poprad - Kr. Chlmec 5:0 (1:0)

M. DIC

Poprad - Favorit stretnutia chcel po predošlých vinikajúcich vystúpeniach potvrdiť čoraz výraznejší vzostup formy, čo po predvedenom okulahodiacom výkone dokázal aj naplniť. Popradčania už od samého začiatku dali plne najavo kto bude pánom na ihrisku, keď celoplošným kombinačným spôsobom hry nedovolili svojmu súperovi dostať sa takmer k ničomu. Ten dokázal s hostiteľmi držať krok iba prvú štvrťhodinu. Po nej si už domáci, ktorý ovládli hru vytvárali jednu šancu za druhou. V 18. min. mohol otvoriť skóre po Kočišovom rohovom kope Pazúr, no mieril iba nad bránu. O päť minút na to sa už domácim podarilo otvoriť skóre, keď Polakovičov dlhý aut brankár vyrazil pred Pitoňáka, ktorý v koncovke nezaváhal. Gól priniesol na kopačky domácich ešte viac hernej pohody a istoty. Po zmene strán vypustili domáci na súperovu bránu gólový uragán a predvádzali atraktívny útočný futbal. V 50. min. sa dostali do druhého presného zásahu, keď po rýchlom protiútoku Pazúr následne prihral voľnému Ondrušovi, ktorý sa v zakončení nemýlil. Po tomto okamihu sa pokúšali o strelecký zápis Kočiš a Kšenzakovič, ale tí sa ešte nedokázali presadiť. Podarilo sa im to až po hodine hry, keď najprv Kšenzakovič v 61. min. sa peknou strelou z priameho kopu, ktorú tečoval aj hosťujúci múr. Zvýšil vedenie na rozdiel triedy. V 68. min. Kočiš svojou exportnou strelou od outovej čiary potešil spokojných divákov. V 76. min. mohol pridať ďalší gól hlavou Pitoňák, no lopta nenašla ten správny smer. Bodku za stretnutím a plne zaslúženým víťazstvom dal po sólovom úniku cez obranu hostí Pazúr.

Góly: 23. Pitoňák, 50. Ondruš, 61. Kšenzakovič, 68. Kočiš, 83. Pazúr. ŽK: Polakovič - Dudáš. Pred 500 divákmi rozhodoval Kuspán. POPRAD: Frank, Pazúr, Kubičko, Šimšaj, Polakovič - Rataj (73. Gajan), Kšenzakovič, Kočiš (80. Manik), Pitoňák, Krišanda (70. Compeľ), Milan Ondruš. KR. CHLMEC: Tóth, Orosz, Korfant, Geri, Borisza (69. Batta), Illéš (52. Bacskai), Tarczy, Bérta, Sirokman, Dudáš, Molnár.

V. Šariš - Topoľany 2:1 (0:1)

J. RODÁK

Veľký Šariš - Oslabený veľkošarišania o dištancovaného Župu zraneného Mateja a po štyroch kartách stojaceho Borzu začali síce zápas v útlme, no postupne získavali územnú prevahu nad nováčikom. Z niekoľkých šancí sa však domácim nepodarilo skórovať a hra sa postupne prelievala z jednej strany na druhú bez potrebného vzruchu. Znova sa potvrdilo staré známe nedáš - dostaneš, keď veľkú šancu najprv zahodil domáci Vajda a z protiútoku sa to však už podarilo hráčovi hostí Barbaričovi. Polčas sa skončil pre domácich nelichotivým výsledkom 0:1. Preto sa domáci s vervou pustili do súpera hneď v prvých minútach druhého polčasu. Veľkú šancu zahodil Lukáč, keď prehlavičkoval nielen brankára ale i bránku hostí. Napravil to v 59. min. Lipták, ktorý vyrovnal stav zápasu na 1:1. Domáci pokračovali v nápore a hostí pritlačili k vlastnej šestnástke. Dlugoš najprv tesne minul bránku Komendu, no v 74. min. sa už nemýlil a ako sa neskôr ukázalo vsietil aj víťazný gól domácich, ktorý si za predvedenú hru zaslúžili.

Góly: 59. Lipták, 74. Dlugoš - 41. Barbarič. Pred 300 divákmi rozhodoval Koščo, ŽK: Dlugoš - Rebej, Kiš. V. ŠARIŠ: Krajger - Hriško, Lukáč, Macák (62. Dinis), Lazič - Poláček, Aličkovič (84. Suško), Poturák, Dlugoš - Vajda, Lipták (81. Bandžuch). TOPOĽANY: Komenda - Rebej, Barbarič, Firda, Stričko (46. Suslo) - Horňák, Bereš, Marjov, Surmin - Csomos (82. Jusko), Kiš (78. Kandala).

Krompachy - Prešov B 1:1 (1:0)

P. HORVÁTH

Krompachy - Obidve mužstvá začali zápas veľmi opatrne. Prvý sa prebrali hostia a v 5. min. sa zahrávali štyri rohy. Obrana domácich pred výborným Štovkom situáciu zvládla. Do 15. min. hra prebiehala medzi šestnástkami. Domáci veľkou bojovnosťou nedovolili hosťom sa presadiť. V 16. min. Ľubo Ontko uvoľnil Karpinského a jeho presný center zužitkoval Kurilla vo vedúci gól domácich. V 22. min. Štovka bravúrne zachránil. Hostia zvýšili tempo, ale domáci veľkou bojovnosťou držali vyrovnanú partiu. V 27. min. domáci Štovka opäť vytiahol svoj exportný zákrok a vzápätí vyrazil aj tvrdú strelu Perniša z trestného kopu. Prvý polčas sa dohrával medzi šestnástkami. Druhý polčas začali hostia náporom. Obrana domácich ich do vyloženej šance nepustila. V 56. min. hostia po rýchlom útoku prečíslili domácu obranu a Tomko strelil vyrovnávajúci gól. Pred gólom bol faul na domáceho Ľuba Ontka pred šestnástkou hostí, ktorý ostal nepovšimnutý. V 67. min. po strele Ľuba Ontka zachraňoval hosťujúci brankár. V 75. min. opäť úspešne zasiahol Štovka. V závere zápasu sa v dobrej pozícii ocitol Mazur, ale slabo vystrelil.

Góly: 16. Kurilla - 56. Tomko. Pred 200 divákmi rozhodoval Firkaľ, ŽK: M. Košč - Perniš. KROMPACHY: Štovka - Lesňák, Ľ. Ontko, M. Košč, I. Košč - M. Ontko, Kuliško, Karpinský (78. Mazúr), Kurilla - Biľ, Tomašov. PREŠOV B: Perniš (46. Tomko) - Novák, Timko, Paka, Hančičák - Guman, Zlatohlavý (69. Katona), Jaworek - Šamo, Cicman (72. Gombár).

N. Myšľa - Lok. Košice 2:1 (1:1)

P. STAŇO

Nižná Myšľa - Domáci začali strelecky ako z partesu, už v prvých sekundách stretnutiach Capko po prihrávke Kalmára poslal domácich do vedenia. V 12. min. po faule na Daka kopali hostia penaltu, ktorú Kurinčákovi domáci brankár vyrazil. Následne domáca obrana po kope z rohu zrazila strelu hostí z gólovej šance. Po nedorozumení v domácej obrane sa Štofík ocitol pred Csatlosom, ale nedal. V 23. min. domáca obrana nechala voľného Kurničáka, ktorý nezaváhal a vyrovnal stav stretnutia na 1:1. V 27. min. Köver vyhlavičkoval z brány strelu Kurinčáka po kope z rohu. Neskôr z priameho kopu vyskúšal Korinek brankára Nováka a jeho strelu vyrazil. V 50. min. Dako po rýchlej akcii hostí zblízka nedal, neskôr ho napodobnil Kocsis. V 65. min. domáci pekne zakombinovali ale dlhý center Korineka nenašiel adresáta pred bránou, potom nedal Molnár a Bystroňov hlavičkový koníček preskákal bránu hostí. V 81. min. rýchla akcia po osi Surgent - Chitava - Kalmár nebola finálne úspešne zrealizovaná. Útoky sa striedali na oboch stranách. Domáci Kalmár nedal, na druhej strane tiež Kurinčák. V poslednej minúte Korínek krásne našiel Chitavu a ten nezaváhal. Prízemnou strelou prekonal brankára Nováka a stanovil na konečných 2:1. Diváci videli dobrý kombinačný futbal. V remízovom stretnutí mali domáci viac futbalového pokoja a legionár Chitava rozhodol o zisku troch bodov. Lokomotíva potvrdila aj napriek prehre svoje futbalové kvality podložené kombinačnou hrou. V domácom mužstve podal veľmi dobrý výkon brankár Csatlos. Obranu dobre dirigoval Bystroň. Kolektívny výkon domácich strávil úspech z víťaznou gólovou bodkou Chitavu.

Góly: 1. Capko, 90. Chitava - 23. Kurinčák. ŽK: Csatlos, Jurek - Pončák, Štofík, Kurinčák. Pred 350 divákmi rozhodoval Zubka. N. MYŠĽA: Csatlos - Gorej, Bystroň, Jurek, Köver - Chitava, Capko (38. Surgent), Kalmár (90+ Harda), Korínek - Bálint, Molnár. LOK. KOŠICE: Novák - Sokolský, Chavaník, Pončák, Kovacs (67. Gazda) - Kaša, Štofík, Škarbek, Kocsis - Kurinčák, Dako (60. Gedeon).