Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Cementári na Liptove s dvomi vlastencami

Po ôsmom kole druhej ligy skupiny východ sa na post lídra vrátili hráči Lip. Mikuláša po vysokej výhre nad Turňou. Cementári si na Liptove vybrali

čierny deň, keď dvomi vlastencami dopomohli hostiteľom k piatim gólom vo svojej sieti. Vranovčania nepochodili v Žiari a vonku sa z východniarov nedarilo ani Lipanom a Trebišovu ktorý po štvorgólovej prehre v Čadci sa ocitol na poslednom mieste tabuľky. Spišiaci neprehrali pod taktovkou nového trénera ani vo štvrtom stretnutí v rade a tentoraz získali bod v Podbrezovej. Vo východniarskom derby pod Ľubovnianskym hradom sa darilo domácim, ktorí bez problémov zdolali Stropkov a v tabuľke poskočili zo siedmeho na tretie miesto.

St. Ľubovňa - Stropokv 3:1 (1:0)

J. SERVICKÝ

Úvodných desať minút sa nieslo vo vzájomnom oťukávaní a hra sa odohrávala medzi šestnástkami bez zakončenia. Prvá strela Maďaríka v 9. min. smerovala tesne nad Jenčovu bránu. Domáci začali byť aktívnejší a častejšie sa pokúšali útočiť po krídlach. Peknú akciu predviedli v 13. min., keď Majný odcentroval ale Krajňák nedokázal presne zakončiť. V 20. min. Vyslal peknú strelu Pavlišin z 25 metrov, ktorá len tesne minula bránu. Hostia zaznamenali prvú strelu na Vaškovu bránu v 30. min. Havrilom, no Vaško bol pozorný. Najčastejšie do príležitostí a zakončení sa dostával Kuhajdík, no problém mu robilo preberanie a spracovanie lopty. Domáci svoju útočnú snahu premenili na strelenie gólu v 37. min. keď Solotrukov center našiel Maďaríka a ten hlavou už nezaváhal. Od úvodu druhého polčasu boli hostia iniciatívnejší. V 52. min. sa o strelu pokúšal Havrilko, no Vaško u hoci na dvakrát chytil. Dlhé minúty sa viac bojovalo ako hral futbal. V 70. min. bol vylúčený po druhej žltej karte Bučko, čo domáci ihneď využili, keď po prihrávke Kuhajdíka Solotruk prekonal Jenča a zvýšil na 2:0. Skóre sa menilo v prospech domácich v 74. min., keď Majného prihrávku popred obrancov využil Kuhajdík. Hostia v 78. min. predviedli krídelnú akciu na konci ktorej bol Tabiš, no jeho hlavička tesne minula Vaškovu bránu. V početnej prevahe dominovali domáci, no hostia sa stále pokúšali o zvrátenie výsledku. V 82. min. mal vyloženú príležitosť Fečko, no Vaškovu bránu prekopol. Čestný úspech hostia zaznamenali v 90. min. Fečkom po hrubej chybe domácej obrany. V nadstavenom čase ešte nastrelil spojnicu Kuhajdík.

Góly: 37. Maďarík, 70. Solotruk, 74. Kuhajdík - 90. Fečko. ŽK: Kupec - Bučko 2. ČK: Bučko. Pred 650 divákmi rozhodoval Petrinec. ST. ĽUBOVŇA: Vaško, Gábor, Majný (86. Kolivoška), Mižák, Kupec, Maďarík, Krajňák, Pavlišin, Solotruk (71. Čomič), Kuhajdík, Kováč (82. Kosturko). STROPKOV: Jenčo, Vachaľ (79. Bodnár), Veselý, Havrilko, Husák (72. Remač), Kočiš, Fečko, Tabiš, Pavlík (61. Kandráč), Staško, Bučko.

L. Mikuláš Turňa 5:0 (1:0)

(bg)

Tatranci vybehli na ihrisko s jasným zámerom odčiniť trojgólovú nádielku v Lipanoch. Po krídlach podnikali rýchle útočné výpady, no s nepresnou koncovkou. Na druhej strane domáci priaznivci stuhli pri šanci Angeloviča, ktorý zblízka nedal. Svätyňu hostí odklial po polhodine vlastencom Turčík, ktorý hlavou upratal do siete gólmanom Šurínom podbehnutú štandardku Olejára. Ešte pred prestávkou mohli postupne zvýšiť Jeťko, Kašpar a Olejár. Po zmene strán sa najskôr proti Erdelyimu vytiahol Kubáň, ale vzápätí pripravilo duo Blaščík, Jeťko loptu kanonierovi Kašparovi 2:0. Vo zvyšnom čase koncertovali domáci pod taktovkou Olejára. Ďalšie dva presné údery zasadil preťaženej defenzíve hostí kapitán Blaščík. Zaslúžený výrazný triumf Liptákov podtrhol v samom závere ešte jeden vlastný gól, keď Sanislo usmernil Jeťkovu strelu za chrbát Šurina.

Góly: 31. Turčík (vl.), 50. Kašpar, 67. a 85. Blaščík, 87. Sanislo (vl.). Pred 300 divákmi rozhodoval Královič, ŽK: Blaščík, Šupej Hoffman, Turčík. L. Mikuláš: Kubáň M. Kandera, Olejár, Laco, Budvesel (85. T. Kandera) - Blaščík, Šupej, Jeťko, Kašpar - Bezák, Húska (85. Baxa). Turňa: Šurin Szabó, Derjan, Hoffman, Pelegrin - Ivan, Sanislo, Angelovič, Rusinko (84. Palenccsár) - Erdelyi, Turčík (46. Eperješi).

Žiar n/H - Vranov 1:0 (1:0)

(gaj)

Hostia vyrukovali s agresívnou hrou za hranicou únostnosti. Únik Puliša v 3. min zlikvidovala obrana, v 15. min Maruniak prestrelil z 20 m. V 22. min trestný kop Maruniaka skončil za chrbátom Bálinta. V prvom polčase hostia zahrávali tri rohya v 45. min Jenčkovu strelu vyrazil Gramblička. V 34. min na nebezpečnú hru hostí doplatil stopér Stacho. V druhom polčase hostia ovládli stred ihriska, ale až na jednu strelu si šance nevytvorili. Naopak v 90. min sa dvaja domáci rútili na Bálinta, šancu však zbrklo zahodili.

Gól: 22. Maruniak. Pred 450 divákmi rozhodoval Beck, ŽK: Podlucký, Šnirc - Slavkovský. ŽIAR: Gramblička - Kaplan, Podlucký Mojík, Páleník - Puliš, Mujkoš, Rapčan (74. Kubík), Šnirc (89. Boldiš) - Stacho, Maruniak. VRANOV: Bálint - Petro, Nemčík, Jenčko, Baran - Babjak, Gadžo, Hajdúch, Dzuríček Slavkovský, Adam.

Dolný Kubín - Lipany 1:0 (1:0)

(bor)

V dôležitom zápase domáci dokázali vyhrať hlavne vďaka väčšej snahe. Hosťom chýbal "východniarsky estrit" a tak hlavne v prvom polčase boli domáci lepším mužstvom. Úvodné dva góly pre ofsajd neplatili, ale v 32. min po najkrajšej polčasovej akcii dostal domácich do vedenia Drengubiak. Po zmene strán prišlo vylúčenie strelca gólu a v posledných dvadsiatich minútach mali hostia niekoľko gólových príležitostí. Trikrát podržal domácich Okoličáni a raz vyhlavičkoval loptu z brány Halák. V samom závere, keď hrali hostia vabank, postupoval od polovice ihriska sám na brankára Kubáni, ale výsledok už neprikrášlil. V priemernom zápase dvoch rozdielnych zápasov, boli nakoniec domáci šťastnejší.

Gól: 32. Drengubiak. Pred 400 divákmi rozhodoval Jančura, ŽK: Čarnota, Gonda - Hudý, Jacko Ľ., Džubák, Desiatnik, Janič. ČK: Drengubiak. DOLNÝ KUBÍN: Okoličáni - Čarnota, Čučka, Drengubiak, Halák - Gonda (89. Holub), Siman, Bača, Brčák (73. Sučák) - Kubáni, Paško (66. Feranc). LIPANY: Dirga - Hudý (53. Janič), Jacko Š., Džubák, Bartoš - Angelovič, Desiatnik, Šott, Vajda - Štieber, Ľ. Jacko.

Čadca - Trebišov 4:0 (2:0)

(jar)

Domáci začali proti súperovi ofenzívne a už v 10. min po centri Piňa trafil do siete Šidlo - 1:0. V 16. min si s Capkovou strelou poradil brankár. V zápätí Jouklova bomba tesne minula bránku hostí. Domáci mali nasledujúcich minútach veľký tlak. V 35. min Privarčák s prehľadom zvýšil na 2:0. V 40. min po Kaličákovom rohu hlavičkoval Privarčák tesne nad bránu. V druhom polčase domáci kontrolovali hru, naskytli sa im gólové šance. V 50. min dal Kaličák tesne vedľa. V 66. min Privarčák hlavou upravil na 3:0 a v 85. min Planetova bomba znamenala konečný výsledok 4:0. Domácich treba pochváliť za zodpovedný a bojovný výkon.

Góly: 35. a 66. Privarčák, 10. Šidlo, 85. Planeta. Pred 800 divákmi rozhodoval Matúš, ŽK: Beliančin, Joukl, Gállik - Toporčák, Petričko. ČADCA: M. Gavlák - Piňo, Kaličák, Beliančin, Macášek - Joukl, Planeta (87. Maňák), Privarčák (81. Hrbek), Gálik (73. Časnocha) - T. Gavlák, Šidlo. TREBIŠOV: Poľacký - Beličák, Capko, Čemej, Gašpar - Toporčák (72. Lukáč), Jenei, Dozsický, Jantek (81. Borčík) - Petričko (46. Rusnák), Cipranič.

Podbrezová B - Sp. N. Ves 0:0 (0:0)

(ky)

Vyrovnané stretnutie prinieslo len priemerný futbal, keď v 1. polčase obidve mužstvá hrali iba po šestnástku. V druhom polčase mali domáci tri vyložené šance, ale Murín v 62. a v 68. min z dobrých pozícií nedokázal prekonať brankára hostí. V závere zahodili tutovky Ďurčo a Ďurajka. Hostia si tak odviezli z horehronia cenný bod.

Pred 420 divákmi rozhodoval Bochnovič, ŽK: Hauer, Soják, P. Turňa - Maxim, Kandráč. PODBREZOVÁ B: Ihradský - Kitaš, Kostelný, Jurčo, Ďurajka - Gašpar (38. Košička), Hauer, Turňa M.(68. Majoroš), Soják - Murín, P. Turňa (57. Chrenovský). SP. N. V: D. Tököly - Petruš, Maxim, Hamráček, R. Tökoly - Samoľ, Kandráč, Sedláček, Kováč (86. Varkonda) - Sirko (90. Hudáček), Hatok (58. Hritz).

Program 9. Kola

Sobota 7. októbra o 14.30 h: Vranov - Ružomberok B, Sp. N. Ves - L. Mikuláš, nedeľa o 10.30 h: B. Bystrica B - St. Ľubovňa, o 14.30 h: Lipany - Žiar, Turňa - D. Kubín, Trebišov - Podbrezová B, Stropkov - Čadca.

NAJLEPŠÍ STRELCI

(jb)

10 gólov: Kašpar (L. Mikuláš)

5 gólov: Fečko (Stropkov), P. Maslo (Ružomberok B), Ľ. Jacko (Lipany)

4 góly: Privarčák, Šidlo (obaja Čadca), Adam, Baran (obaja Vranov)

3 góly: Hatok (Sp.N.Ves), Angelovič (Turňa), Rusnák (Trebišov), Páleník, Maruniak (obaja Žiar), Očovan (B.Bystrica B), Blaščík (L. Mikuláš).

2 góly: Staško, Ondria (obaja Stropkov), Chovanec (Ružomberok B), Krajňák, Mižák, Solotruk (všetci St. Ľubovňa), Homoľa (Vranov), Samoľ, Kandráč, Maxim (obaja Sp. N. Ves), Lukács, Erdély, Pelegrín (všetci Turňa), Šott, Džubák (obaja Lipany), Rapčan (Žiar), Kubáni (D. Kubín), Doszický (Trebišov).