Tatran domá víťazne, Košičania vysoko prehrali

Sportnet|2. okt 2006 o 00:00

Prvé stretnutie 2. kola Pohára víťazov pohárov mužov Besiktas JK Istanbul Besiktas JK Istanbul (Tur.) - 1. MHK Košice (SR) 39:28 (20:15)V úvode

Prvé stretnutie 2. kola Pohára víťazov pohárov mužov Besiktas JK Istanbul

Besiktas JK Istanbul (Tur.) - 1. MHK Košice (SR) 39:28 (20:15)

V úvode I. polčasu Košičania súpera zaskočili. Získali vedenie 8:3 a potom ešte aj v ďalších minútach prvej tridsaťminútovky vyhrávali rozdielom troch gólov. Istanbulu sa však ešte do prestávky podarilo vývoj skóre otočiť a do kabín odchádzali družstvá za stavu 20:15. Po zmene strán domáci svoj výkon vystupňovali. V búrlivom prostredí menšej haly zlepšili kombináciu, pričom im vychádzali najmä prihrávky na pivota a napokon aj za prispenia dvojice arbitrov "rozstrieľali" 1. MHK o jedenásť gólov 39:28.

Zostava a góly 1. MHK: Olejár, Paul - Mazák 2, Hruščák 3, Faith 4/1, Hičo 1, J. Kolesár 4, Pecha 7/1, Strapko 4, Cibere, Vikartovský 1, Marek Urban 1, Krajňák, Petraško 1 pok. hody: 6/6 - 2/2, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: Jovič a Hasič (obaja Bosna a Herceg.), 200 divákov.

Peter Molnár (vedúci výpravy 1. MHK Košice): "Kým v prvom polčase sme boli lepším tímom my, po zmene strán zasa súper. Začali sme výborne, chlapci hrali efektívne, darilo sa im zakončovať z diaľky i z priestoru krídel. Postupne však začali úradovať rozhodcovia, naši hráči tlak prostredia nevydržali a podľahli mu. Prehrali sme vysoko, ale reálnym odrazom diania na palubovke by bol výsledok o 5-6 gólov v prospech Besiktasu. Už asi ťažko môžeme hovoriť o postupe, ale v domácom prostredí chceme v každom prípade vyhrať. Myslím si, že je to súper, s ktorým sa dá hrať a rozhodne sa nám to môže podariť."

Tatran Prešov Željezničar Niš 31:22 (12:9)

Prešov Čakanie na prvý gól v prvom zápase druhého kola Pohára EHF trvalo v Tatran handball aréne skoro tri minúty. Potom ich začalo padať viac, no do prestávky sa žiadny gólostroj nekonal. Aj preto, lebo srbský NK Jugopetrol Željezničar Niš zvolil vyslovene "spomaľovaciu" taktiku. Napriek nie bohvieako pohľadnej hádzanej sa tatranci vysporiadali aj s takýmto spôsobom vedenia boja a zápas od začiatku mali pod kontrolou. Výraznejšie však súperovi v prvej časti neodskočili. Zato po zmene strán už áno. Po niekoľkých rýchlych akciách ušli Prešovčania Nišu na rozdiel desiatich gólov (36.min. 19:10, 38. 20:10). Lenže Srbi za pár minút dokázali z neho ešte ukrojiť, ale záver už zase jasne vyznel pre domáci tím.

Zostava a góly Prešova: Bakša, Popčák Marušák 1, T. Mažár, Huňady 5/5, Michal Urban, Pekár 5, Miloš Filič, Mokriš 7/2, Čorej 2, Fuňak 3, Kravčák, Tumidalský 3, Mikéci 5. Najviac gólov za Niš: Petkovič 8/2, Bajin a Kostadinovič 3. Pokutové hody: 8/7 3/2. Vylúčení: 2:9. ČK: 49. Dordevič, 59. S. Miloslavljevič (obaja Niš). Pred 1057 divákmi rozhodovali: Dobrovics a Tajók (obaja Maďarsko).

Ján LEŠKO

Pov. Bystrica - RK "Bosna" Sarajevo 29:31 (21:16)

Považská Bystrica (SITA) - Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica podľahli v prvom stretnutí Ligy majstrov mužov na domácej palubovke družstvu RK "Bosna" Sarajevo z Bosny a Hercegoviny 29:31 (21:16). Považania si tak na vôbec historicky prvé body pri svojej druhej účasti v hlavnej fáze najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže musia ešte počkať. Navyše v dôsledku dvojgólovej prehry a pri kvalitách ďalších dvoch účastníkov skupiny - španielskeho Portlandu San Antonio a maďarského MKB Veszprém - si tak výrazne skomplikovali svoje vyhliadky na obsadenie 3. priečky, ktorá ešte zaručuje účasť v 4. kole PVP. Po dueloch 1. kola patrí zverencom tréner Martina Liptáka v tabuľke A-skupiny 3. miesto.

Najviac gólov: Tůma 10/2, Krahulík 5, Maťaš 4/1 - Harmandič 12/1, Toromanovič 6, pok. hody: 6/4 - 3/2, vylúčení: 7 - 9, ČK: 54. Krahulík (MŠK) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Korres a Migas (obaja Gréc.), 900 divákov.

Zostávajúci výsledok A-skupiny: Portland San Antonio (Šp.) - MKB Veszprém KC (Maď.) 34:27 (14:14).