Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Chemesáci na maďarských palubovkách neuspeli

Humenné - Stredoeurópska volejbalová liga mužov (MEVZA) je súťaž, v ktorej účinkujú po dva najlepšie celky z Rakúska, Slovinska, Chorvátska, Maďarska

a Slovenska, pričom dvojičku s VKP Bratislava tvoria volejbalisti VK Chemes Humenné.

Premiéru na európskych palubovkách zažil klub spod Vihorlatu uplynulý týždeň, pričom v priebehu šiestich dní sa predstavil v Chorvátsku a dvakrát v Maďarsku. Vo Varaždine vyhrali zverenci Štefana Hronca v piatich setoch, proti maďarskému majstrovi v Kazincbarcike neuspeli a prehrali 1:3 a rovnako za kratší koniec ťahali aj v Kaposvári, pričom o domácej radosti rozhodol až tajbrejk. Znamená bilancia jedného víťazstva a dvoch prehier spokojnosť alebo viac sklamanie? "Do súťaže sme vstúpili úspešne herne i výsledkovo. Uspieť vo Varaždine nebolo vôbec jednoduché, dokázali sme eliminovať tlak domácich, ba naopak vnútili sme im svoj spôsob hry a presadili sa kvalitným servisom a následne na sieti. Psychicky nám to pomohlo a z dvojzápasu v Maďarsku sme chceli jedno víťazstvo," zhodnotil premiéru Štefan Hronec. U našich južných susedov sa však už chemesáci neradovali. Získali spolu tri sety, no víťazstvá patrili domácim. "Viac sme si verili v Kazincbarcike, no únava z cesty zohrala svoje, ešte stále si iba zvykáme na nový rytmus, lebo hrali sme hneď po štyroch dňoch. Snahu hráčom nemožno vyčítať, ale v tom momente sme jednoducho zo seba nedokázali dať viac. Zápas v Kaposvári vysielala domáca televízia v priamom prenose, bolo to pre nás novinkou a motiváciou zároveň. Kaposvár patrí k európskej špičke, má vo svojich radoch bývalých reprezentantov a kubánskeho legionára. Úspechom v prvom sete sme súpera zaskočili, no kvality Kantora, či Mozera postupne naklonili misky váh na domácu stranu. Zápas sme dotlačili až do tajbrejku, no Kantor zabezpečil domácu radosť a náš smútok," konštatoval tréner chemesákov, ktorý vie, čo treba ešte zlepšovať, na druhej strane výkony jeho zverencov v troch stretnutiach na palubovkách súperov ukázali, že Humenčania sa môžu popasovať o dobré výsledky i umiestnenie v tabuľke. Vychádzajúc z bodovej štatistiky bol v každom stretnutí najlepším hráčom Roman Ondrušek. Stal sa vedúcou osobnosťou kádra? "Možno povedať, že dokázal mužstvo ťahať po morálnej stránke. V Kaposvári sme boli takmer na kolenách, no práve jeho pričinením sme bojovali až v tajbrejku. Je to dôležitá súčasť nášho tímu. Nemáme veľké hviezdy, ak chceme byť úspešní, každý musí zabrať naplno," dodal Štefan Hronec. Ani vo štvrtom stretnutí sa Humenčania svojim fanúšikom ešte nepredstavia, lebo v sobotu sa predstavia vo Viedni.

Kazincbarcika - Chemes Humenné 3:1 (21,-22,18,20). Chemes: Ondrušek 9, Matta 4, Hriňák 2, Tholt 5, Pollák 7, Kašper 7 (libero Vajda, Jakubov 9, MIkula 8, Sabol, Kríž). Pred 200 divákmi rozhodovali Isajlovič (Rakúsko), Prodanovič (Chorvátsko). Hrací čas: 98 minút.

Kometa Kaposvár - Chemes Humenné 3:2 (-19,10,16,-23,6). Chemes: Ondrušek 12, Matta 3, Hriňák 11, Pollák 8, Kašper 8, Jakubov 5 (libero Vajda, Tholt 8, Sabol, Mikula 2). Pred 250 divákmi rozhodovali Prodanovič a Vedris (obaja Chorvátsko). Hrací čas: 105 minút.

Zostávajúce výsledky:

VKP Bratislava - OK Karlovač 3:1 (22, -16, 20, 16), Kazincbarcika - Varaždin 1:3 (17, -17, -21, -21), Autocommerce - Hypo Tirol 3:0 (21, 20, 21).