Šalený východ vyhral v Bratislave len raz

Sportnet|3. okt 2006 o 00:00

Košice - Košickí squashisti zahájili další ligový ročník. Celkovo sa v prvých kolách predstavili tri košické družstvá. V prvej lige družstvo Šalený

východ Košice a v druhej lige Baldi Košice a Veteráni Košice.

Prvoligové družstvo Šalený Východ Košice sa v zložení Kamil Schvarcz, Maroš Maxián, Edo Vaňo, Henrieta Lokšová a Maroš Trabalka predstavilo v Bratislave. Do boja o ligové body vstúpili úspešne, keď v prvom zápase vyhrali nad Piešťanmi 4:0. Ale v ďalšom zápase nestačili na družstvo LI-PA Bratislava B, s ktorým prehrali 0:4. V nedeľu si Košičania nedokázali poradiť s minuloročným víťazom tímom LI-PA Bratislava A, prehrali 0:4. A v ďalšom zápase boli nad ich sily aj hráči Victorie Žilina, podľahli im 0:4.

V druhej lige sa obidve družstvá úspešne predstavili v domácom prostredí v Squash klube na Jedlíkovej 7. Baldi Košice v zložení Ladislav Kiss, Milan Laporčák, Tomáš Kozáček a Ján Tkáč si v prvom zápase bez problémov poradil s celkom Squash klub Liptov 4:0. V druhom zápase proti Dixonu Banská Bystrica, ktorý prišiel len s troma hráčmi, zdolal na jednotke Kiss Paprnákovú 3:1, na dvojke prehral Laporčák s Priehodom 0:3. Na víťazstvo stačilo mladým Košičanom, aby Kozáček vyhral nad Sekerášom aspoň jeden set. V prvom sete sa to ešte nepodarilo, ale dalšie tri sety už boli v prospech košického hráča a tak Baldi zdolal Dixon Banská Bystrica 3:1.

Družstvo Veteráni Košice v zložení Baldi Gregor, Marián Flešár, Oto Šofránko a Jaroslav Ferenc malo v prvom zápase za súpera tiež Dixon Banská Bystrica, ktoré zdolalo 3:1. Flešár si totiž poradil s Paprnákovou, Šofránko so Sekerášom, Gregor prehral s Priehodom a Ferenc na zápas na štvorke nastúpiť nemusel nakoľko Banskobystričania prišli len s troma hráčmi. Ďalší zápas vyhrali skúsení Košičania s Victoriou Žilina B výsledkom 3:1, kde si Gregor, Flešár a Šofránko poradili so svojimi súpermi, iba Ferenc po napínavom zápase prehral 2:3 na sety a doprial tak Žilinčanom aspoň jeden víťazný zápas.