Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Brzotín zdolal Dobšinú 10:0!

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDIRožňava - V deviatom kole najvyššej okresnej súťaže sa v nedeľu odohralo len šesť stretnutí, pretože Gemerská Hôrka

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDI

Rožňava - V deviatom kole najvyššej okresnej súťaže sa v nedeľu odohralo len šesť stretnutí, pretože Gemerská Hôrka hostila Lipovníku už v polovici septembra. Nezvyčajne krutú prehru utŕžila Dobšiná v Brzotíne. Paradoxom však je, že práve Brzotín inkasoval v minulom kole na Dedinkách "deviatku". Znova sa ukázalo, aký vie byť futbal nevyspytateľný. Prevažne sa darilo domácim celkom, len Gemerská Poloma si doniesla tri body Pače, vďaka čomu nováčik padol na posledné miesto. Vlachovo si vybojovalo bod na pôde Krh. Dlhej Lúky. V ďalších troch zápasoch si Jablonov n/T., Vyšná Slaná i Dlhá Ves nenechali body vziať. I keď v prípade Zlatého klasu to bolo veľmi tesné.

BRZOTÍN - DOBŠINÁ

10:0 (3:0)

G: Grecmacher 2, R. Dókus 2, G. Dókus, Fabian, Kočiš, Lenkey (11 m), Kováč (11 m), J. Lázok ml., ŽK: L. Polyák - Surovský, M. Ondrejčík, ČK: Horváth (Dobšiná), R: L. Šalamon (striedaný Barkaiom v 15. min.), DZ: Székely, D: 80

Brzotín: Lenkey - Kristof, Kočiš, A. Polyák, L. Polyák, Ambrúz, R. Dókus, M. Kováč, G. Dókus, Grecmacher, Fabian, striedal J. Lázok ml.

Neočakávane veľa gólov videli diváci v Brzotíne. Domáci sa od začiatku sezóny pohybujú na chvoste tabuľky a dosiaľ mali na konte len jedno víťazstvo a dve remízy. V zápase s Dobšinou však dosiahli výsledok, ktorý musel prekvapiť aj ich samotných. O tom, v tomto stretnutí túžili vyhrať svedčí aj to, že od začiatku hrali na troch útočníkov. Pomohlo im aj to, že hostia majú v treste brankára Plačka, za ktorého nedokázali nájsť adekvátnu náhradu. V 5. min. otvoril skóre z priameho kopu Kočiš, o päť minút unikol G. Dókus 2:0. Po štvrťhodine hry sa zranil hlavný rozhodca L. Šalamon, ktorého nahradil asistent Barkai. Domáci mali aj naďalej prevahu, no nevyužívali šance. Akcie hostí likvidovala obrana, alebo brankár Lenkey. Na 3:0 zvýšil v 35. min. po prihrávke Grecmachera R. Dókus. Nič tomu nenasvedčovalo, že po prestávke sa roztrhne vrece s gólmi. V 55. min. bol faulovaný v šestnástke Grecmacher. Nariadenú penaltu síce až na druhý pokus, ale predsa Kováč premenil. V priebehu desiatich minút nasledovali dva góly Grecmachera, ktoré definitívne spečatili akékoľvek nádeje hostí. Tí rezignovali a v 75. min. pridal Fabian strelou do šibenice siedmy gól. V 80. min. trochu nepochopiteľne zahral rukou v šestnástke Horváth, keď vytiahol loptu z bránkovej čiary. Uvidel za to červenú kartu a nariadenú penaltu brankár Lenkey premenil. Na konečných a pre Dobšinú nepríjemných 10:0 upravil v posledných minútach R. Dókus a striedajúci Lázok ml.

DO RÁMČEKA!!!

AJ TO SA STÁVA

V Brzotíne musel striedať aj rozhodca

V stretnutí Brzotín - Dobšiná, ktoré skončilo pre hostí debaklom po štvrťhodine hry za stavu 2:0 musel odstúpiť hlavný rozhodca Ladislav Šalamon pre zranenie. "Nešťastne som na hrboľatom teréne zakopol a natiahol si lýtkový sval na pravej nohe. Nakoľko som už nedokázal ďalej stretnutie riadiť vedenie som odovzdal prvému asistentovi Jánovi Barkaiovi," uviedol na margo inkriminovaného momentu L. Šalamon. (kcs)

JABLONOV n/T. - RUDNÁ

2:0 (0:0)

G: Gamba (11 m), F. Juhász, ŽK: Milický, Stráma, Tóth - S. Ďuríček, R: S. Gallo, DZ: Šimšík, D: 70

Jablonov n/T.: Balázs - Zajdó, Fifík, P. Lipták, P. Juhász, Karafa, Gamba, Stráma, Milický, F. Juhász, Erdélyi, striedali V. Kováč, Tóth

Rudná: R. Szöllös - Köteles, Šalamon, Rabas, Ďuríček, P. Szöllös, Burdiga, P. Máté, Roxer, Kurian, Milko

Hostia začali netradične o desiatich, keď opozdilec Roxer došiel až v závere úvodnej polhodinky. Domáci i napriek tomu nedokázali využiť početnú prevahu, ale trikrát opečiatkovali aspoň tyč hosťujúcej brány. Pri jednom z hlavičkových súbojov sa zranil nešťastne hráč hostí Šalamon, ktorý i napriek poraneniu hlavy zápas dohral. Hostia niekoľkokrát vysúvali zakončovateľa Milka, ale ten neuspel obdobne ako Kurian, ktorý v závere vyslal tvrdú krížnu strelu tesne povedľa brány. V druhom polčase tlak domácich narastal, ale gólman hostí si s vysokými loptami bez problémov poradil. V 68. min. zahral v pokutovom území hosťujúci Ďuríček rukou a následnú penaltu Gamba premenil vo vedúci gól. O päť minút neskôr poistil vedenie F. Juhász, ktorý si poradil s brankárom a z ťažkého uhla skóroval do prázdnej brány. Z kontrabrejkov hostí už nezapršalo a body tak ostali doma.

KRH. DLHÁ LÚKA - VLACHOVO

1:1 (0:0)

G: Gebe - Gunda, ŽK: bez, R: O. Gonos, DZ: Hadar, D: 110

Krh. Dlhá Lúka: Bacso - Kováč, Petro, Soltész, Csobády, Mar. Péči, Mir. Péči, Rigó, Korintuš, Gebe, M. Dunka, striedali Ambrúzs, Ulman

Vlachovo: Hlaváč - Leskovjanský, M. Hajdúk, Gunda, Hricko, Jakab, Z. Gecelovský, Lipták ml., Lipták st., Kamenský, Šimon, striedali Sklenár

Napriek tomu, že sa v prvom polčase hralo s nasadením a diváci videli dobrý futbal, gólu sa nedočkali. Domáci mali miernu územnú prevahu a loptu viac na kopačkách, no tlak nedokázali patrične využiť. V úvode druhého polčasu najprv pohrozili hostia, keď strelu kanoniera Lipták musel Bacso odvracať na roh. V 57. min. sa domáci ujali vedenia. Po úniku Korintuša a jeho centri presne hlavičkoval Gebe. V ďalších minútach nasledovalo viacero šancí domácich, no Dunka, Mar. Péči ani Korintuš neuspeli. Rozuzlenie prišlo v 70. min., keď hostia zahrávali priamy kop. Smer strely Gundu zmenil domáci múr a proti lopte letiacej na opačnú stranu bol Hlaváč bezmocný. Domáci sa potom ešte pokúsili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale šance Petra či Ulmana zostali nevyužité. Naopak domáci mohli pykať, keď päť minút pred koncom ich po strele Z. Gecelovský zachránilo len brvno.

VYŠNÁ SLANÁ - BETLIAR

5:1 (1:0)

G: Kračún 2, Liptai 2, Fifik - M. Árvay, ŽK: 0 - Handlovič, R: A. Farkaš, DZ: Krzák, D: 100

Vyšná Slaná: Lindák - M. Vido, J. Ambrúž, P. Vido, A. Rogos, M. Gallo, Fifik, Kračún, Hadar, Valko Krišťák, Liptai, striedali Krupár, Mich. Ambrúž

Betliar: Plačko - Šlosár, Kasper, R. Zdechovan, Handlovič, J. Zdechovan, Ján Gonos, Barkasz, Fabian, Vávra, M. Árvay, striedal Mir. Schvarz

Hostia už v minulých ročníkoch ukázali, že vo Vyšnej Slanej vedia zahrať. V podobnom duchu sa hralo aj v prvom polčase. Začalo sa opatrne a hráči sa do šancí dostávali len ojedinele. Po dvadsiatich minútach ako prví pohrozili hráči Tatrana. Po úniku skúseného Vávru sa do šance dostal M. Árvay, no mieril len do rúk Lindáka. Hostia obsadili stred, odkiaľ Vávra spolu s hrajúcim trénerom J. Zdechovanom zásobovali loptami dvojicu útočníkov M. Árvaya a Barkasza. Domáci však úspešne odolávali. V 30. min. po rohu Valka Krišťáka Plačko loptu zle vyrazil a Kračún strelou k tyči dostal domáci do vedenia. Potom síce hostia dvakrát dosiahli gól, ale ani jeden z nich nebol pre postavenie mimo hry uznaný. V druhom polčase začali byť domáci hráči dôraznejší, lepšie dostupovali a nenechávali hosťom toľko priestoru. Začala sa im dariť aj kombinácia. V 57. min. poslal M. Vido dlhú loptu na Kračúna, ten posunul na Liptaia, ktorý dal takmer od bránkovej čiary spätnú prihrávku na Fifika. Ten nezaváhal a domáci viedli 2:0. O tri minúty na to Fifik centroval pred bránu, Ambrúž predĺžil a Kračún svojím druhým gólom zvýšil vedenie Vyšnoslancov. Potom sa k slovu dostali aj hostia . V 77. min. rozohral Šlosár, Barkasz potiahol útok a prihral M. Árvayovi, ktorý sa uvoľnil a znížil na 3:1. O pár minút nasledovala šanca J. Zdechovana a neskôr situácia, po ktorej sa hostia dožadovali penalty. Po rozohraní priameho kopu bol v šestnástke stiahnutý Vávra za dres. Tohto hráča domáci hráči počas celého zápasu strážili veľmi dobre a niektoré zákroky však zostali nepotrestané. V záver zápasu domáci ešte prikrášlili výsledok, keď dvakrát skóroval Liptai.

DO RASTRA!!!

POVEDALI PO STRETNUTÍ

"Nastúpili sme bez Radka Rogosa, Tibora Krištofa. Hric sa nám zranil v piatok na tréningu. Po nevýraznom prvom polčase sme v druhom pridali nenechávali priestor súperovi a začali sa nám dariť aj prihrávke, ktoré do polčase veľmi nešli," povedal hráč Vyšnej Slanej Maroš Vido.

"Dali sme góly, no pre ofsajd ich rozhodca neuznal. Prvá situácia bola sporná, no v druhom prípade podľa mňa Vávra pri hlavičke určite nebol v ofsajde. V druhom polčase, keď Vávru držali domáci hráči za dres, tak ich rozhodca síce upozornil, no potom, keď ho stiahli, neodpískal," povedal vedúci Tatrana Betliar Pavol Letanovský.

DLHÁ VES - DEDINKY

3:2 (2:2)

G: Blatník 3 - Litecký, Ľ. Pamula, ŽK: Blatník 2, Att. Pomaj - Ľ. Pamula, Litecký, P. Ogurčák, ČK: Blatník (Dlhá Ves), R: Ször, DZ: Šimko, D: 150

Dlhá Ves: Pavlínyi - Dusza, T. Segyo, L. Novák, Péntek, Att. Pomaj, Blatník, N. Pomaj, V. Ferdinand, Máté, R. Ferdinand, striedal Š. Kubík

Dedinky: M. Ogurčák - Chochol, Smrek, P. Čisár, P. Ogurčák, Franko, J. Chabada, S. Ogurčák, Ľ. Pamula, M. Chabada, R. Litecký

Dobrý, slušný a útočný futbal videli diváci v Dlhej Vsi. Už v 3. min. pohrozil R. Ferdinand, no mieril len do tyče. Potom sa k slovu dostali hostia. Najprv musel odvracať strelu M. Chabadu Pavlínyi na roh. O minútu neskôr rozohral pred bránu priamy kop P. Ogurčák, M. Chabada spätnou hlavičkou našiel Liteckého, ktorý prekonal Pavlínyiho. Odpoveď domácich prišla za desať minút, keď sa o vyrovnanie postaral Blatník. Hra pokračovala medzi šestnástkami a v 27. min. sa hostia znova dostali do vedenia. Proti tečovanej strele Ľ. Pamulu bol Pavlínyi bezmocný a mohol sa len pozerať. Domáci sa však nevzdali a desať minút pred odchodom do šatní Blatník vyrovnal. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvíťaziť. Strhnúť vedenie na svoju stranu sa im podarilo hneď v úvode, keď Att. Pomaj dobre našiel Blatníka, ktorý strelou do šibenice prekonal M. Ogurčáka, čím zavŕšil hetrik. O desať minút na to však videl druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. Domáci sa stiahli do obrany viac ako polhodiny odolávali snahe hostí skórovať. Vyznamenal sa brankár Pavlínyi, ktoré zlikvidoval gólové šance Pamulu či M. Chabadu. V poslednej desaťminútovke ešte hostia zatlačili, ale šance Ľ. Pamulu M. Chabadu i P. Ogurčáka zostali nevyužité. Keď v záverečnej minúte vykopol N. Pomaj loptu z bránkovej čiary, domáci tesný náskok ubránil a tešili sa z víťazstva.

PAČA - GEMERSKÁ POLOMA

1:2 (1:1)

G: Rusó - Lipták, Forgáč, ŽK: Sústrik (Pača), R: Repaský, DZ: Gášpár, D: 120

Pača: Harhovský - Znak, Sústrik, I. Demjan, Zagiba, Filický, Venény, Bocko, Gašpár, Rusó, Šomšák

Gem. Poloma: Krnáč - Ľ. Ďuríček, Hatvaník, R. Greško, P. Rogos, Mar. Ďuríček, Forgáč, Die, P. Lipták, Z. Greško, Galajda, striedali Lišuch, Urban

Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, keď z dôvodu pracovných povinností absentovalo niekoľko hráčov a preto si zahral aj tréner Venény. Hostia sa ujali vedenia už v 5. min. po strele Liptáka a neskôr ich ďalšiu šancu zmaril domáci gólman, keď hlavičku Galajdu bravúrnym zákrokom likvidoval. V ďalšej časti sa hralo prevážne v strede poľa a v záverečnej minúte gólom do šatne zrovnal stav Rusó. Po obrátke začali domáci lepšie, ale snahu nedokázal vyjadriť gólom ani Šomšák. Vyrazenú loptu brankárom hostí z bezprostrednej blízkosti vyslal vedľa tyče. Na opačnej strane po ukážkovej akcii na jeden dotyk víťazný gól hostí dosiahol po hlavičke Forgáč. V závere sa domáci útočníci už nedokázali prebiť cez umne hrajúci obranu hostí a tri body putovali do Polomy.