Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Opäť zmena na čele tabuľky, prvé sú už Margecany

SLIVNÍK - RUDŇANY 3:2 (2:2)V desiatom kole hráči OŠK nastupovali dvakrát po sebe na ihrisku súpera. Hostia začali od začiatku zápasu silnou

SLIVNÍK - RUDŇANY 3:2 (2:2)

V desiatom kole hráči OŠK nastupovali dvakrát po sebe na ihrisku súpera. Hostia začali od začiatku zápasu silnou ofenzívou na domáceho súpera. Bežala 3. minúta zápasu a hostia sa po štandardnej situácii zahrávanej Labancom ujali vedenia gólom Balucha. Vzápätí Bobkova strela len tesne minula svoj cieľ. Po úvodných minútach, kedy Rudňany diktovali tempo hry, z protiútoku sa domácim podarilo vyrovnať. Slivník tento gól postavil na nohy, opticky bola prevaha na strane domácich. Výsledkom bolo inkasovanie druhého gólu v 25. minúte, no hostí tento gól nezlomil. Pokračovali v iniciatíve, no príležitostiam, ktoré si vytvorili, chýbal gólový efekt. Ten prišiel v 32. minúte, keď po zahrávaní štandardnej situácie v pokutovom území sa k lopte dostal dobre hrajúci T. Zajac a s prehľadom vyrovnal na 2:2. Do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu v prvom polčase si už obe mužstvá nevytvorili vážnejšiu gólovú príležitosť.

Druhý polčas začal na prekvapenie "lepšie hlavný rozhodca, keď v 48. minúte prekvapil všetkých divákov, aj samotných hráčov, po odpískaní pokutového kopu proti Rudňanom. Ten s istotou premenil futbalista čiernej pleti Tovarez - 3:2. Hostia mali príležitosť na vyrovnanie v 60. minúte T. Zajacom, no ten sa v stopercentnej šanci nepresadil. V závere zápasu Rudnianci pokračovali v iniciatíve, domáci začali odpadávať po kondičnej stránke. Gólových príležitostí narastalo na strane hráčov OŠK, strely z kopačiek T. Zajaca, Horváth, Bobka volali po góle. Aj napriek víťazstvu domácich, diváci zo štadióna odchádzali s konštatovaním, že v tomto súboji bol súper lepší. RUDŇANY: Franko - Krempaský, Imrich, Bobko - T. Zajac, Labanc, Farkašovský, Červeňák, L. Zajac - Baluch, Vozár, striedali: Dunka, Kern, Horváth.

P. URICH

SMIŽANY - V. OPÁTSKE 1:0 (0:0)

Domáci začali stretnutie proti súperovi, ktorý okupoval horné priečky v tabuľke trochu zakríknuto. Prvé šanci si vytvorili hostia, ale v 5. minúte, no predovšetkým v 14. minúte nebezpečne vystrelili na Kyseľovú bránu. Po dvadsiatich minútach hry domáci priebeh stretnutia vyrovnali a Klubert po rohu hlavičkou tesne minul bránu. V 36. minúte opäť horelo pred Kyseľom, závar domáci vyriešili razantným odkopom na roh. najväčšiu šancu mali hostia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď po priamom kope nestačil hosťujúci útočník tečovať loptu do siete. Po prestávke nastúpili domáci na ihrisko so snahou strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Už v 47. minúte Klubertov center len tesne minul bránu. O chvíľu ten istý hráč po rohovom kope hlavičkoval nad. V 52. minúte jedna z mála príležitostí hostí - lopta z priameho kopu Kyseľa neohrozila. Od 70. minúty tlak vrcholil, séria rohových kopov však gólový efekt nepriniesla, aj keď šancu ohroziť bránu mali Gurčík, Viboh a Klubert. Domáci sa predsa len dočkali v 81. minúte. Po faule na Kluberta v strede ihriska rozohral priamy kop Nagy, lopta z jeho nohy našla Koniara, ktorý hlavou vrátil loptu do šestnástky a Viboh hlavou trafil k pravej žrdi na radosť domácich fanúšikov. V samotnom závere ešte tvrdo vystrelil striedajúci Kessel, lopta sa však od brvna odrazila pred bránkovú čiaru. V nadstavenom čase hostia mali výhodu priameho kopu, no loptu do bezpečia odhlavičkoval Tutko a rozhodca Homoľa už následne posledný raz fúkol do píšťaly. SMIŽANY: Kyseľ - Bajtoš, Leštianský, Nagy - Kapusta, Melničuk, Tutko, Koniar, Gurčík (89. Kessel) - Viboh, Klubert (85. Kľučár).

V. ŠTRAUCH

V. LIGA

SP. VLACHY - ŤAHANOVCE 3:0 (2:0)

Od začiatku zápasu mali Vlašania taktovku hry vo svojich rukách. Zápas sa prakticky rozhodol v 11. a 12. minúte, kedy domáci hráči Labaš a Čarnoký vsietili prvé dva góly. Vlašania mali stálu prevahu a množstvo šancí.

Príležitostí si vytvárali aj v druhom polčase, všetky však ostali nevyužité. V nadstavenom čase prikrášlil výsledok na 3:0 domáci hrajúci tréner Bilák.

Domáci hráči nemuseli v tomto zápase siahnuť na dno svojich síl, aby získali tri cenné body. Mrzieť ich môže množstvo tutoviek, ktoré zostali nepremenené. V zápase s iným mužstvom sa takéto nepremieňanie šancí môže kruto vypomstiť. Slušné stretnutie rozhodoval Kandráč. SP. VLACHY: Ferenčuha - Novák, Žiga, Šefčík - Kolej, Tomajko, Gardošík, Bilák, Biroščák - Labaš, Čarnoký, striedali: Janiga, Medvec.

J. TOMAJKO

JAKLOVCE - V. FOLKMAR 0:1 (0:0)

CHRASŤ n/H - HELCMANOVCE 1:1 (1:1)

Zápas prvého s posledným v tabuľke V. ligy nesplnil požadované kritéria. Domáci získali úvodný tlak, ale góly padali na druhej strane. V 6. minúte v šestnástke P. Šefčík fauloval hráča hostí a rozhodca ukázal na značku pokutového kopu, ktorý hostia premenili - 0:1. Domáci v snahe o zvrat výsledku zvýšili aktivitu, ale nestarnúci kapitán Cyril Sopkovič na všetko nestačí. Z rohového kopu v 15. minúte priamo prekonal brankára hostí -1:1!!!

Ďalší priebeh zápasu sa niesol v náznakoch na gólové šance na strane domácich, ale aj Helcmanoviec.

Druhý polčas priniesol zmenu, Cyril Sopkovič nenastúpil a tak hostia ožili. Slušný zápas v druhom polčase nepriniesol gólové tutovky a tak spišské derby sa nieslo v spravodlivej remíze.

CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Filip, Jančár - Celec, J. Dirda ml., Gonda, Lipták, Sopkovič - J. Dirda st., M. Dirda, striedali: Vojtila, J. Šefčík, Želonka. HELCMANOVCE: Tomaško - Maliňák, Grega, Cverčko - Zmij, Hulič, Katona, Maliňák, Ferenc - Pisko, Ľ. Zmij, striedali: Gbur, Kuchár.

M. ŠEFČÍK

NÁLEPKOVO - PRAKOVCE 4:1 (2:1)

KRÁSNA - HARICHOVCE 2:2 (1:2)

Harichovčania nastúpili v Krásnej presne jedenásti, ale domácich od úvodu poriadne zaskočili. V 16. minúte z rýchleho protiútoku a po samostatnej akcii Pukluša hostia viedli. Desať minút pred odchodom na polčasovú prestávku Krásna dokázala vyrovnať. Lenže na polčasovú prestávku odchádzali spokojnejší hostia, lebo znova im vyšiel rýchly protiútok a po góle Karchňáka viedli 2:1.

V druhej časti hry sa hostia už zamerali na obrannú taktiku.

Obranná formácia na čele s pozorným Liptákom odolávala do 70. minúty, kedy domáci vyrovnali na 2:2. Hoci sa hralo až do 97. minúty (nadstavenie bolo iba dve minúty), cennú remízu si Harichovčania ubránili. Za predvedený výkon, plnenie taktických pokynov a bojovnosť si hostia bod plne zaslúžili. Rovnako treba pochváliť hráčov za príkladný prístup k tomuto zápasu. HARICHOVCE: Lipták - Hric, Soták, Kupčík - Ľ. Hrušovský, Suchý, J. Hrušovský, Kaščák, Baluch - Karchňák, Pukluš.

J. KLAPÁČ

MARGECANY - KR. PODHRADIE 5:0 (1:0)

Dvadsať minút prvého polčasu sa hralo iba na polovici hostí, ktorí bránili so všetkými hráčmi. V 5. minúte sa pred brankára hostí dostal Kaľavský, no lopta mu zle sadla a šla mimo bránky. V 10. minúte opäť Kaľavský hlavičkoval nad. V nasledujúcich minútach mali Margecanci územnú prevahu ale cez prehustenú obranu hostí sa do šancí nedostali. Hra sa sem - tam dostala aj na polovicu Margecian, hostia však bránku domácich vážnejšie neohrozili. V 32. minúte Serbinov priamy kop tesne minul bránku hostí. O minútu si mušku "šteľoval Sokolský ale jeho pokus letel mimo bránky. V 36. minúte už najlepší strelec z minulej sezóny Sokolský pretrhol sedemzápasový pôst a po zlom odkope obrany hostí sa dostal sám pred brankára Almašiho a nedal mu šancu 1:0. O dve minúty Serbinov priamy kop opäť tesne minul bránku. V závere polčasu sa Kaľavský dostal do samostatného úniku. Jeho zámer dať brankárovi hostí jasličky sa mu nepodaril a lopta tečovaná pätou brankára minula bránku hostí.

V úvode druhého polčasu sa dostali k slovu aj hostia. V 49. minúte Dostal z priameho kopu mieril nad a v 51. minúte Klinkovu strelu k tyči Graban s istotou kryl. Potom už opäť Margecanci vzali opraty zápasu do svojich rúk. V 60. minúte sa po pravej strane uvolnil Kaľavský, loptu ako na podnose pripravil Serbinovi a ten krížnou strelou k tyči prekonal Almášiho - 2:0. V 79. minúte sa ešte pekne uvolnil hosťujúci Piater ale jeho strela spoza šestnástky nebola pre Grabana nebezpečná. Hostia sa počas celého zápasu zamerali na obranu a často zbytočne zdržiavali hru. Rozbehnutú Lokomotívu však v závere zápasu zastaviť nedokázali. V 86. minúte sa v šestnástke po rohu najlepšie zorientoval Mondry - 3:0. V nadstavenom čase Serbin uličkou našiel Petríka a ten zvýšil na 4:0. Hneď po rozohrávke Čarnoký vysunul Sokolského a ten svojim druhým gólom v zápase upravil výsledok na konečných 5:0. Opäť skvelí fanúšikovia Margecian za predvedený výkon hráčov do kabín vyprevadili búrlivým potleskom. Pred 120 divákmi rozhodovala Lešková. MARGECANY: Graban - Macko, Čarnoký, Klein (45´ Vaščák), Mondry - Olejník, Staššík (71´ Petrík), Serbin, Kaľavský (84´ Jakubišin) - S. Sokolský, Puškáš.