Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Junošport pokračuje bez straty kvetinky

Stará Ľubovňa - I. trieda ObFZ v Starej Ľubovni pokračovala v nedeľu stretnutiami ďalšieho kola.JUNOŠPORT - KYJOV 2:0 (0:0)Líder súťaže

JUNOŠPORT - KYJOV 2:0 (0:0)

Líder súťaže neponechal od samého začiatku nič na náhodu, keď si dokázal vytvoriť ofenzívny tlak, z ktorého pramenilo aj viacero sľubných gólových príležitostí, no Dlugoš, Kačmarčík a Kaleta sa v koncovke nepresadili. Kyjovčania sa snažili byť hostiteľom vyrovnaným súperom, čo sa im darilo i napriek tomu, že pred bránou domácich boli prakticky neškodní. S pribúdajúcimi minútami, najmä po obrátke Ľubovňania svoje nasadenie v ofenzívnej činnosti zvyšovali a ostávalo len otázkou času, kedy sa im podarí vsietiť gól. Keď sa už zdalo, že oba kolektívy sa rozídu zmierlivo, domáci v samom závere, ba až v nadstavenom čase rozhodli presnými zásahmi strelecky disponovaného Dlugoša a svojom cennom skalpe a príliš trpkej prehre hostí.

Góly: Dlugoš 2. Pred 200 divákmi rozhodoval Pyda, ČK: M. Petrík (Kyjov).

V. RUŽBACHY - Š. JASTRABIE 2:0 (0:0)

V stretnutí mužstiev z dolnej časti tabuľky si domáci v prvej polovici vytvorili výraznú územnú prevahu, ktorou zaskočili svojho súpera. Po kombinačných akciách boli neraz aj blízko ku gólu, no Diňa a Heban svoje jedinečné príležitosti nevyužili. Hostia sa len veľmi ťažko herne presadzovali, keďže hostitelia im dali minimum priestoru na tvorivú hru. Po obojstranne neplodnom prvom polčase prepli domáci po zmene strán ešte na vyšší rýchlostný stupeň, čo sa im aj vyplatilo. Ihneď po rozohrávke prekvapili svojho súpera bleskovým gólom, ktorý ich podporil k ešte väčšej aktivite Po hodine hry im bola odmenou gólová poistka z kopačky Šľachtovského. Po tomto momente domáci už ovládli hru a až do záveru nepustili tri dôležité body z rúk.

Góly: Diňa, Šľachtovský. Pred 100 divákmi rozhodoval Lesňák, ŽK: Diňa - Filičko, Cvancinger.

ČIRČ - V. LIPNÍK 0:0

Iba v obojstranne priemernom stretnutí predviedli kolektívy minimum zo svojho futbalového umenia a kumštu. Prvá polovica duelu priniesla vyrovnaný priebeh a v podstate aj nudný futbal bez akýchkoľvek vážnejších príležitostí. Po zmene strán zvýšili domáci svoje úsilie, no v koncovke boli úplne bezzubí. Azda jednu z najväčších príležitostí si vytvoril v 70. minúte Kolcún, ktorého prudká strela skončila iba na brvne. V záverečnej štvrťhodine sa tempo hry predsa len o čosi zvýšilo, no nevyužitím výhodných príležitosti potvrdili obe mužstvá svoju katastrofálnu koncovku.

Pred 150 divákmi rozhodoval Foľvarský, ŽK: bez kariet.

LITMANOVÁ - JARABINA 1:4 (0:2)

Aj keď išlo o susedské derby, papierovým favoritom duelu boli hostia. V úvode merania síl sa útoky striedali na obidvoch stranách, ale mužstvá si vážnejšiu gólovú príležitosť nevytvorili. S pribúdajúcimi minútami prevzali réžiu zápasu do svojich rúk hostia, ktorí sa v 12. minúte ujali vedenia po peknej strele Lamparta. O šesť minút nato dokázali Jarabinčania zvýšiť náskok, keď aktívny Jaseník potrestal hrubú chybu v obrane domácich. Po tomto okamihu sa dostali k slovu aj hostitelia Rusiňákom a Vislockým, ktorí však svoje núkajúce sa príležitosti premrhali. Po zmene strán začali aktívnejšie domáci, ktorí si vypracovali niekoľko ďalších sľubných príležitostí najmä Rusiňákom, no bez želaného efektu. Streleckú nemohúcnosť favorit v zostávajúcich minútach potrestal dvoma zlepenými gólmi v rozpätí troch minút po pekných kombinačných akciách. V závere zápasu, keď už nebolo o víťazovi duelu jednoznačne rozhodnuté, dokázali domáci skorigovať svoju potupnú prehru strelou Konkoľa z priameho kopu, ktorá v rozhodujúcej chvíli zmenila smer.

Góly: Konkoľ - Lampart, Jaseník, Ščurka, Vislocký. Pred 150 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: Jaseník, Kormaník, Guľaš, A. Imrich (všetci Jarabina).

ORLOV - JAKUBANY 2:5 (2:2)

V stretnutí bohatom na góly potvrdili hostia úlohu favoritu a po gólovom trháku najmä po obrátke rozhodli o zisku troch bodov. Hostia mali naviac priam raketový nástup do duelu, keď už v 30. sekunde sa po rýchlom protiútoku dokázali dostať do vedenia. Domácich tento okamih nezlomil a v 10. minúte sa im podarilo vyrovnať po presnom zásahu strelou z rohového kopu z kopačky Fiančíka. Domáci po góle ešte viac pridali na dôraze a po polhodine sa im podarilo otočiť skóre po pokutovo kope, ktorý bezpečne premenil Šujeta. O desať minút sa začínalo akoby odznova, keď hostia vyrovnali po rohovom kope a následnej hlavičke Orechovského. Po zmene strán diktovali tempo zápasu už len hostia. Tí hneď v 46. minúte strhli vedenie opäť na svoju stranu po obrovskej chybe obrany. Domáci i napriek snahe vyrovnať v ofenzíve zlyhali a boli to naopak hostia, ktorí v poslednej dvadsaťminútovke poslali domácich dvoma protiútokmi s presným zakončením do kolien.

Góly: Šujeta (z 11 m), Fiančík - Mačuga a Orechovský po 2, Dufala. Pred 50 divákmi rozhodoval Varchola, ŽK: bez kariet.