Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Ľubičania nadeľovali, Kežmarčania vyhrali v Medzilaborciach

ĽUBICA - ČIERNE 4:0 (1:0)V Ľubici začali lepšie hostia a už v 5. minúte sa mohli dostať do vedenia, keď hlavičku jedného z ich hráčov chytil

ĽUBICA - ČIERNE 4:0 (1:0)

V Ľubici začali lepšie hostia a už v 5. minúte sa mohli dostať do vedenia, keď hlavičku jedného z ich hráčov chytil brankár domáceho kolektívu. V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska a gólových šancí bolo v ďalšom priebehu minimum. Stretnutie bolo vyrovnané, avšak po štvrťhodine hry sa dokázali domáci dostať do vedenia, keď peknú akciu Kovalčíka M. Kaprál zúžitkoval v presnú koncovku. Do druhého polčasu nastúpili Ľubičania s úmyslom čo najskôr pridať druhú gólovú poistku a to sa im podarilo už v 48. minúte, keď striedajúci Semivan peknou strelou spoza šestnástky po druhýkrát rozvlnil sieť. Od tohto okamihu už boli hostitelia v pohode, a naopak, hostia, ktorí v závere prvého polčasu prišli o vylúčeného Michalčina sa na výraznejší odpor nezmohli. V 55. minúte L. Kaprál peknou hlavičkou prehodil hosťujúceho brankára a bolo 3:0. O desať minút neskôr sa skóre menilo znovu, keď Milaňák presnou strelou do šibenice zvýšil už na 4:0. V závere už ďalšie góly nepadli a na zaslúženom a jasnom víťazstve Ľubičanov, ktorých odmenili ich priaznivci za predvedenú hru potleskom sa už nič nezmenilo.

Góly: 15. M. Kaprál, 48. Semivan, 55. L. Kaprál, 65. Milaňák. Pred 350 divákmi rozhodoval Jančár, ŽK: Sova - Michalčin 2, Komár, ČK: Michalčin (Čierne). ĽUBICA: Schovajsa - Sova, Labus, Milaňák, Krempaský - L. Kaprál (80. D. Malich), Kalafut, Heutchy (46. Semivan), I. Malich - Kovalčík (70. Podolinský), M. Kaprál. (riso)

Do rastru

Štefan KAPRÁL (tréner Ľubice): S predvedenou hrou i konečným výsledkom som spokojný. Chlapci si schuti zahrali i zastrieľali, najmä v druhom polčase. Hostia boli slabším súperom a vylúčenie Michalčina výrazne ovplyvnilo ich herný prejav. Potešili sme svojich priaznivcov a hráčom za odvedenú prácu na ihrisku patrí poďakovanie. (riso)

MEDZILABORCE - KEŽMAROK 1:3 (0:2)

Podtatranci sa predstavili na horúcej pôde nováčika, z ktorej sa body vozia veľmi ťažko vo výbornom svetle a za predvedený výkon sa im napokon podarilo získať zaslúžené tri cenné body. Už od úvodu predvádzali hostia ofenzívny štýl hry, ktorým viditeľne zaskočili svojho súpera. V 5. minúte po prvýkrát pohrozil po individuálnom prieniku Kalafut, no v rozhodujúcom okamihu zaváhal. Hostia postupne zvyšovali aktivitu a v 10. minúte sa pokúšal prekvapiť domáceho gólmana Kuruc, ktorý mal však v koncovke vychýlenú mušku. Po štvrťhodine hry si Kežmarčania z útočnej prevahy vytvorili ďalšie sľubné príležitosti, no domáci, ktorí sa snažili o sporadické rýchle protiútoky im nedovolili presne zakončiť. Hosťom sa podarilo otvoriť skóre až v 28. minúte Bednarčíkom, ktorý po štandartnej situácii elegantne prehodil brankára domácich. Po tomto momente získali Kežmarčania na svoje kopačky ešte viac sebaistoty a o päť minút dokázali poistiť náskok, keď po ruke jedného z hráčov v šestnástke hostí premenil Dolanský po neúspešnom Pirhalovom pokuse pokutový kop. Pre hostiteľov boli tieto rýchle dva presné zásahy ľadovou sprchou a v zostávajúcich minútach prvej polovice sa nezmohli na vážnejšiu odpoveď. Aj po zmene strán začali hostia bez rešpektu a v 49. minúte aktívnym Bednarčíkom, ktorý sa prebil cez obranný val domácich prakticky rozhodli o osude zápasu. V 55. minúte sa domácim podarilo po zaváhaní v defenzíve Kežmarčanov aspoň skorigovať jasné vedenie hostí gólom Capíka po skrumáži pred brankárom Pacanovským. Po hodine hry, kedy hostia prišli o vylúčeného Kuruca, mal ich súper výhodu presilovej hry, no jeho snaha postarať sa ďalším kontaktným gólom o prípadnú zápletku bola márna, pretože Kežmarčania premyslenou a taktickou hrou svoje zaslúžené víťazstvo už nepustili z rúk.

Góly: 55. Capík - 28. a 49. Bednarčík, 33. Dolanský (z 11 m). Pred 300 divákmi rozhodoval Mišenčík, ŽK: Turok-Heteš, Holovaško - Kalafut, Marhefka, Kuruc, ČK: Kuruc (Kežmarok). KEŽMAROK: Pacanovský - Dolanský, Soľava, Kalafut, Marhefka - M. Novák, Pavličko, Kuruc, Pirhala (80. Jagerský) - Bednarčík (85. Vida), R. Novák. (mdc)

Marián LITVÍN (tréner Kežmarku): Musím priznať, že za predvedený výkon celého kolektívu sme si víťazstvo právom zaslúžili, pretože sme boli počas celých 90 minút jasne lepším mužstvom. Chlapcom chcem touto cestou veľmi pekne poďakovať, že dokázali splniť všetky úlohy, ktoré im boli určené pred duelom. Pevne verím, že tento výsledok veľmi potešil aj nášho fanúšika, ktorého sme presvedčili, že naše mužstvo má svoju silu nielen doma, ale aj na ihriskách súperov. (mdc)