P. Drobňákovi chýbalo iba viac gólov v sieti súpera

Sportnet|3. okt 2006 o 00:00

Stará Ľubovňa - Hráčom druholigového MFK Stará Ľubovňa sa v domácom prostredí proti MŠK Tesla Stropkov podarilo revanšovať fanúšikom za štvorgólovú

prehru z Ružomberka nielen ziskom troch bodov, ale aj dobrou hrou, ktorú ich priaznivci nemali problém oceniť potleskom.

Zverenci trénera Petra Drobňáka pôsobili od úvodu koncentrovanejším a futbalovo kvalitnejším dojmom. Stropkovčania smerom k súperovej bráne vyslali v prvom polčase iba jeden priamy strelecký pokus a aj preto sa všetko dôležité pre štatistiku odohrávalo na ich polovici. St. Ľubovňu dostal do vedenia v 37. min. Ľ. Maďarik, ale v prípade väčšieho dôrazu a pokoja pri zakončení mohli domáci vyhrávať po prvej 45-minútovke aj vyšším rozdielom. Po zmene strán hosťom proti pozornej defenzíve St. Ľubovne nestačili ani zmeny v zostave, pričom domáce mužstvo ťažilo zo svojich skúseností najmä po vylúčení M. Bučka, kedy o osude stretnutia rozhodli dvoma rýchlymi gólmi M. Solotruk a J. Kuhajdík. "Po prehre v Ružomberku, ktorá neodzrkadľovala pomer síl na trávniku, sme chceli so Stropkovom určite vyhrať. Víťazstvo v tomto stretnutí sme potrebovali aj preto, aby sme sa dostali do futbalovej pohody v akej sme hrali predtým. V prvom polčase sme mali tri čisté šance a preto je škoda, že sme využili iba jednu, keď po góle volala ešte najmä príležitosť Kuhajdíka. Po zmene strán bol Stropkov nútený otvoriť hru, preto si myslím, že sme správne zmenili rytmus hry, lebo v nasadení v akom sme hrali v prvom polčase celý zápas nevydržíme. Vyčkávali sme na súperove útoky s cieľom podnikať rýchle kontry do otvorenej obrany hostí, čo nám nakoniec aj vynieslo ďalšie dva góly v sieti Stropkova," hodnotil po stretnutí tréner MFK St. Ľubovňa Peter Drobňák.

Ľubovnianci potvrdili, že v domácom prostredí sú futbalovo silným súperom, pretože v zlomových momentoch režírovali dianie na trávniku práve oni. Z pohľadu domácich sa aj napriek tomuto konštatovaniu dá ešte dodať, že ich víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie, keď pri tutovkách Ľ. Krajňáka, J. Kuhajdíka, či dvoch brvnách v závere stretnutia diváci videli už loptu v sieti. "Škoda je chyby v závere, keď sme inkasovali na 3:1. Hráčom môžem vytknúť snáď len to, že sa im nepodarilo streliť v závere 1 - 2 góly navyše, lebo bolo v našich silách, aby sme sa ešte strelecky presadili," dodal P. Drobňák.