spravodlivosti Štefana Harabina na zrušenie tejto inštitúcie. Ako informoval podpredseda rady Jozef Hrabovský, s návrhom súhlasilo desať členov rady zo sedemnástich, nikto nebol proti.
"Skutočnosť, že ani jeden z prítomných členov Súdnej rady nehlasoval proti zrušeniu Špeciálneho súdu, hovorí za všetko," uviedol minister spravodlivosti v stanovisku, ktoré TASR poskytol hovorca MS Michal Jurči.
Bývalý šéf rezortu spravodlivosti Daniel Lipšic tvrdí, že "časť členov Súdnej rady zorganizovala jej hlasovanie bez toho, aby rozhodovanie o ŠS zaradili do programu. Na rokovanie nepozvala ani predsedu ŠS. K návrhu nebol predložený žiaden materiál, na základe čoho šiesti členovia Súdnej rady odmietli o položenej otázke hlasovať. Aj z tohto dôvodu nezdôvodnili rozhodnutie žiadnymi argumentmi".
Lipšic je presvedčený, že ak ministerstvo spravodlivosti (MS) hlasovanie interpretuje tak, že nikto nebol proti zrušeniu ŠS, zavádza verejnosť. Tvrdí, že v Súdnej rade hlasovali aj traja vrcholní predstavitelia MS - štátny tajomník a dvaja generálni riaditelia sekcií. "Je zrejmé, že pri tomto hlasovaní boli v konflikte záujmov, pretože MS záver zrušiť Špeciálny súd urobilo už pred rozhodovaním Súdnej rady. Z troch trestných sudcov v Súdnej rade podporil návrh len jeden štátny tajomník MS," dodáva bývalý šéf ministerstva spravodlivosti.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.