V novej sezóne majú muži ŠPD Rožňava smelé plány

Rožňava - Basketbalisti ŠPD Rožňava sa v minulú sobotu po prvýkrát v novej sezóne predstavili na domácej palubovke. V 2. kole 2. ligy východ

privítali súpera zo Sabinova. Po vyrovnanej prvej štvrtine Rožňavčania zabrali a dotiahli zápas do víťazné konca.

Úvodná štvrtina bolo vzácne vyrovnaná, mužstvá sa striedali vo vedení. Nikomu sa nepodarilo vytvoriť si čo i len nepatrný náskok. Do druhej štvrtiny tak súperi nastupovali za stavu 19:19. No hneď v jej úvode zavreli domáci súpera pred jeho kôš a prvých päť minút vyhrali 15:2, keď hostia bodovali len z trestných hodov. Polčas vyhrali Rožňavčania 44:33. V druhej polovici zápasu sa hra postupne vyrovnávala, ale domáci si svoj náskok udržiava. Nakoniec zvíťazili o sedem bodov. Zápas so Sabinovom sme považovali za povinnú výhru, hoci tomu prvá štvrtina nenasvedčovala. Po prestriedaní v druhej štvrtine sme vyhrávali o jedenásť bodov. Druhý polčas bol vyrovnaný, záver možno aj dramatický, ale zvládli sme ho, povedal tréner Juraj Nagy.

ZO ŠTATISTÍK

Rožňava - Sabinov 76:69 (44:33) body za Rožňavu M. Helmécy 11, G. Helmécy 13, Mišenda 29, Ledvinský 9, Kolesár 12 (B. Nagy 2, L. Nagy, Korcsmáros, Halko, Krištof), trojky 5, fauly 10, trestné hody 18/12

V predchádzajúcom, úvodnom kole sa hráči ŠPD predstavili na Eilate Prešov, kde prehrali o päť bodov. Úvod stretnutia nám nevyšiel, asi dôsledkom nezohratosti a nervozity mladších hráčov. Ďalšou príčinou mohli byť aj dvaja zranení a v závere traja vyfaulovaní hráči. Vynechali sme aj trinásť trestných hodov a stratili 25 lôpt, uviedol J. Nagy.

Kým v minulej sezóne hrali v súťaži dve mužstvá ŠPD, muži a mladí muži, v tejto sezóne sa to zúžilo na jedno mužstvo. Od mladých mužov sa oddelili hráči, ktorí teraz hrajú za juniorov. Nás káder sa zúžil na piatich chlapcov. Rovnako sa zúžilo aj mužské áčko, a tak vzniklo jedno mužstvo, vysvetlil J. Nagy, ktorý v minulom roku viedol mladých mužov. Na trénerskom poste s novom mužstve bol problém, tak sa túto úlohu podujal na seba vziať J. Nagy. V mužstve sú skúsení hráči. Maroš Mišenda je asistentom a pomáha v tréningovom procese, ako aj v priebehu samotných zápasov. Naším cieľom je umiestniť sa na prvej priečke tabuľky a o postupe do vyššej súťaže rozhodnú finančné možnosti, uzavrel J. Nagy.