II. TRIEDA/ Tutovky Kečova sa nedali spočítať

Rožňava - Šlágrom 11. kola v II. triede bolo bezpochyby stretnutie medzi Kovstavom a Kečovom. Domáci síce zvíťazili tesne, ale v tabuľke poskočili o

dve priečky čo naznačuje, že sú jedným z ašpirantov na postup. K víťazstvu im dopomohol vlastencom aj hráč hostí R. Kováč, ktorý tečoval strelu Adamca. Hostia dokázali ešte do polčasu vyrovnať, ale na konečných 2:1 pre domáce farby upravil Motyka, ktorý bezpečne premenil pokutový kop po ruke jedného z hosťujúcich obrancov. Vysoké víťazstvo sa zrodilo v Brzotíne, ktoré porazili Nižnú Slanú aj zásluhou J. Rusnyáka, ktorý strelil štyri góly. V Hrhove takmer rovnakým debaklom vyprevadili Čoltovo a Hlavček sa taktiež štyrmi presnými zásahmi zapísal do streleckej listiny. Hostia po remízovom polčase kondične odišli a za svoj neúspech vinili hlavného rozhodcu Š. Lucu, ktorý ich podľa názoru predsedu klubu Cs. Jonása značne poškodil. Ten však za domácich deväť gólov nastrieľať nemohol. Chyba je teda úplne inde. Drnava, ktorá počas celého stretnutia ovládla hru svoju prevahu nad Kobeliarovom dokázala vyjadriť iba dvoma gólmi podobne ako Rakovnica, ktorá po bezgólovom polčase zdolala Ochtinú. Útočníkom Ochtinej sa nedarí a už v troch stretnutiach za sebou nedokázali streliť ani jeden gól. Kružnej sa darilo aj na pôde Slavošoviec, ktoré zdolali rozdielom dvoch tried. K vysokému víťazstvu im vlastencom dopomohol aj J. Tomi, ktorý hlavičkou rozvlnil sieť domácej brány.

Najdramatickejšie momenty zažili aktéri stretnutia v Joviciach. V priebehu pätnástich minút domáci dokázali dvojgólové vedenie hostí z Honiec nielen zmazať, ale ujali sa i vedenia. Hostia opäť vyrovnali na 3:3 a v závere ešte dokázali po druhýkrát zrovnať stav na konečných 4:4.

Výsledky 11. kola: Drnava - Kobeliarovo 2:0 (1:0), G: Görgei, Kömley, ŽK: 0 - Néhrer, Regrút, Prónai, R: Drenko, DZ: Bobrík, D: 30, Ml. Brzotín - Nižná Slaná 9:3 (4:2) G: J. Rusnyák 4, Kóňa 3, Vavrek (11 m), M. Rusnyák - Drábik 2 (1 z 11 m), J. Leštach, ŽK: bez, R: J. Chomjak, DZ: Antal, D: 50, Hrhov - Čoltovo 9:2 (1:1) G: Hlavček 4, Veverica 3, Kovács, Hertzeg - Horváth, Rusó, ŽK: Rusó (Čoltovo), R: Luca, DZ: Bodnár, D: 40, Kovstav - Kečovo 2:1 (1:1) G: Motyka (11 m), R. Kovács (vlastný) - R. Lörinc, ŽK: 0 - Kökény, Tóth, R: Ször, DZ: Domik, D: 20, Rakovnica - Ochtiná 2:0 (0:0) G: L. Lörinc, Čižmár, ŽK: 0 - Suchý, Lalik, Gazsik, R: Molnár, DZ: Šmelko, D: 50, Slavošovce - Kružná 1:6 (0:4) G: E. Varga - Kerekeš 2, Rusnyák, Szendi, Imre, Tomi (vlastný), ŽK: bez, R: Petro, DZ: Šalamon, D: 40, Jovice - Honce 4:4 (0:2) G: Gebe 3 (2 z 11 m), Albert (11 m) - Vil. Gallo ml. 3 (1 z 11 m), Pástor, ŽK: Orosz, Emödi - Vil. Gallo ml., Koncz, R: Hajduk, DZ: Kerekeš, D: 70

Bilancia po 11. kole: 77 53 6 18 165:60 (body), 274:149 (góly), spolu: 423, priemer na kolo 38,4, na zápas 5,4, Karty: žlté 71:87 spolu 158, červené 5:12 spolu 17, diváci 4297, priemer na kolo 390, na zápas 57, Najviac žltých kariet majú doposiaľ Honce (17), najviac červených Hrhov (3), najmenej žltých kariet Čoltovo (6).

Strelci

Najlepším strelcom je i naďalej s 20 gólmi Oto Kerekeš z Kružnej. Ďalšie poradie: 18 gólov - Roman Lörinc (Kečovo), 16 - Gabriel Zoller (Kečovo), 15 - Viliam Gallo ml. (Honce), 11 - Ladislav Lörinc (Rakovnica), Roman Šimko (Rož. Bystré), 10 - Miloš Leng (Rož. Bystré), 9 - Ladislav Szendi (Kružná), Ján Pástor (Honce), Stanislav Drábik (Nižná Slaná), 7 - Peter Minčík (Rož. Bystré), 6 - Gabriel Kárás (Čoltovo), Hlaváč, Cangár (obaja Kobeliarovo), Jozef Karalo (Rož. Bystré), Gábor Veverica, Tomáš Hlavček (obaja Hrhov), Erik Skurka, Erik Varga (obaja Slavošovce), 5 - Ondrej Boldi (Ochtiná), Tomáš Lörinc (Kečovo), Jaroslav Rusnyák (Brzotín), Peter Zagiba, Ladislav Gebe, Ján Gebe (všetci Jovice)

10. KOLO V SKRATKE

Honce presvedčivo zdolali Slavošovce 4:0

Kružná zvíťazili nad Rakovnicou 5:2. Hostia dokázali jednogólové vedenie domácich ešte zmazať, ale druhý úspech zaznamenali už v samom závere.

Ochtiná, ktorá hráva svoje domáce stretnutia na ihrisku v Štítniku, prehrala s Kovstavom kontumačne 0:3. Ani po čakacej dobe ihrisko nebolo vylajnované, domáci nepredložili zápis o stretnutí a rozhodcu i delegáta nemal kto vyplatiť.

Kečovo si poradilo s Hrhovom, ktorý pricestoval iba s desiatimi hráčmi.(4:1). Delegát zväzu Jozef Krzák v zápise ma margo stretnutia uviedol. Tutovky domácich sa nedali ani spočítať. Domáce víťazstvo mohlo byť aj dvojciferné.

V podpriemernom stretnutí Čoltovo zdolalo Ml. Brzotín 3:1. Ako povedal delegát Ladislav Székely, zápas nemal úroveň, ale o to kvalitnejšia bola po stretnutí slivovica, ktorou aktérov počastoval predseda klubu Čoltova Csaba Jonáš. Mal totiž narodeniny.

Nižná Slaná podľahla doma Drnave 2:3 a Rož. Bystré vysoko zvíťazilo v Kobeliarove 8:1. Domáci dokázali streliť čestný gól za stavu 0:8 dve minúty pred koncom a na dôvažok Cangár nepremenil pokutový kop.

V Čoltove si dali záležať

V zápise o stretnutí medzi Čoltovom a Ml. Brzotín sa v kolónke diváci objavilo zaujímavé číslo 144. Tento údaj je skutočne raritou, veď sa často stáva, že niektoré kluby nedokážu po stretnutí nahlásiť ani len autorov gólov, nie to ešte počet divákov. Usporiadatelia Čoltova však tentoraz počet nahlásili na základe fyzického sčítania.