Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Kanonier Lukáš Zwick úradoval hneď v úvode

Kežmarok - Za účasti siedmich mužstiev sa v posledný septembrový deň začal 8. ročník Kežmarskej hokejbalovej ligy. Súťaž oproti poslednej sezóne má o

jedno mužstvo viac (TJ Poprad). Do novej sezóny má súťaž niekoľko noviniek. Tými najpodstatnejšími sú, že hrací čas sa predlžuje a zápas sa bude hrať na 3 x 12 minút a v zime sa súťaž preruší na vyše mesiac. Titul obhajuje Sever Kežmarok.

SNIPERS Kežmarok - SOKOL MATRIX Kežmarok 6:7 (4:1, 1:4, 1:2)

Góly: P. Zubal 2, Cvaniga, J. Majer, M. Zubal, M. Toporcer - L. Zwick 3, Pitoňák a Kuruc po 2.

Úvodný gól novej sezóny strelil, kto iný, ako najlepší strelec uplynulej sezóny Lukáš Zwick. Jeho mužstvo síce išlo do vedenia, ale prvá tretina patrila nečakane Snipers. U oboch mužstiev chýbalo viacero hráčov, no hostia sa až nečakane dlho rozbiehali. Že sa nakoniec rozbehli a výsledok nezabalili je zásluha najmä ich kapitána Lukáša Zwicka, ktorý bol ústrednou postavou duelu. V obidvoch mužstvách sa brankári príliš nevyznamenávali, čo hráči Sokola Matrix využili v druhej časti. Súpera tu prestrieľali a trojgólové manko vyrovnali. Zápas sa tak zdramatizoval a aj keď Snipers ešte raz išli v poslednej tretine do vedenia, ich súper zlepenými gólmi skóre otočil. Snipers v závere mal šancu skórovať z presilovky, ale prakticky sa nedostal k zakončeniu, a tak mohol kapitán a Hráč kola Lukáš Zwick zaznamenať ťažko vybojované víťazstvo.

SEVER Kežmarok - KUBACHY Sp. Bystré 8:3 (2:3, 2:0, 4:0)

Góly: Mil. Jankura a T. Jankura po 2, Suchý, Šľachtič, Miškovič, Jakubčo - Pichnarčík, Mat. Budaj, Fábry.

Obhajca titulu otváral sezónu s nepríjemnými Kubachmi. Prvá tretina ukázala, že proti sebe nastúpili dve vyspelé mužstvá a každý gólik bol ťažko vybojovaný na oboch stranách. Po prvej tretine boli šťastnejší hostia, no v druhej oba tímy zavreli obranu, čo viac vyhovovalo kombinačnejším Severanom. Postupne otočili skóre a po strelení ďalších dvoch sa ich súper nečakane zlomil. Konečné skóre tak určite nevystihuje priebeh a kvalitu tohto súboja, pretože Kubachy budú pre každého stále veľmi nepríjemným súperom.

TJ POPRAD - TORNÁDO Kežmarok 2:6 (1:2, 0:0, 1:4)

Góly: Brunovský, Gansej - Kupský 4, Zeman, D. Jankura.

Nováčik súťaže sa pustil do tradičného účastníka ligy s plnou vervou vo vlastné sily. I keď inkasoval už v prvej minúte, o minútu bolo vyrovnané. Hráči Tornáda však mali viac z hry a častejšou streľbou si udržiavali súpera na dištanc. Ten sa tak musel spoliehať predovšetkým na brejky. Na ich elimináciu však Tornádo malo vždy dobrých hráčov, a tak mierna aktivita bola počas celého zápasu na strane Kežmarčanov. Na začiatku sa aj tak Popradčania dočkali vyrovnania a zápas sa tak začal akoby odznova. Potom sa však nečakane rozstrieľal nováčik v drese Tornáda Kupský a hetrikom za tri minúty naklonil cenné víťazstvo na stranu svojho mužstva.

Ďalší program - zajtra:

13.00 hod.: Tornádo Kežmarok - Fighters Spišská Belá

Úvodný zápas vicemajstra zo Spišskej Belej sa očakáva s veľkým záujmom. Hokejbalová obec je totiž zvedavá, či minuloročné striebro potvrdia, alebo už nebudú miešať karty medzi najlepšími. Určite to proti úspešnému Tornádu z prvého kola nebudú mať jednoduché.

14.15: Kubachy Spišské Bystré - TJ Poprad

Ťažký oriešok pre nováčika. Kubachy po dobrej hre a zlom výsledku proti obhajcovi si nemôžu viac dovoliť strácať body. Môžu tak tvrdo potrestať súpera, ktorý by s nimi začal hrať otvorenú partiu.

15.30: Sokol Matrix Kežmarok - Sever Kežmarok

Určite to bude šláger kola. Tipovanie víťaza by preto nebolo rozumné, pretože v prvom kole domácim chýbali viacerí hráči základného kádra. I preto ten tesný výsledok proti Snipers. Možno však už jeho hráči nastúpia, a tak o víťazstvo sa bude určite bojovať do poslednej minúty. Severanov by plný bodový zisk určite potešil, lebo mali najťažšie vyžrebovanie na začiatku súťaže.